Medinių grindų atnaujinimas

Net jei atrodytų, kad jūsų kietmedžio grindims ir nereikia rimto remonto, tačiau grindų išvaizda gali pasirodyti tiesiog nuobodi - tokiu atveju jas tiesiog tereikia šiek tiek atnaujinti, kad sugrąžintumėte jų senąjį grožį ir žavesį. Jei savo namuose turite natūralios medienos grindis, suprasite šį poreikį. Dėl amžiaus, susidėvėjimo kartais prireikia kietmedžio grindims sugrąžinti gyvybiškumą.

Išvalykite ir paruoškite

Atidžiai apžiūrėkite kiekvieną lentą, ieškodami kyšančių vinių ir medžiagų, kurios sulėtins darbus. Jei kuri nors lenta yra laisva, plaktuku prikalkite ją atgal į vietą. Perteklinis vanduo ir pirktiniai valikliai gali iškraipyti medieną, o tai pataisyti yra brangu. Tad norėdami išplauti grindis, tiesiog pamerkite drėgną mikropluošto šluostę į 50/50 acto ir vandens mišinį. Išvalykite grindis ir leiskite joms išdžiūti.

Nušlifuokite grindis

Priklausomai nuo įgūdžių lygio ir pasišventimo projektui, yra du grindų šlifavimo ir apdailos atnaujinimo būdai. Pirmasis yra naudojant būgninį šlifuoklį pašalinti senus dangos ir padengimo sluoksnius, kad pasimatytų natūralus medienos pluoštas. Antrasis yra nušlifuoti grindis rankomis, naudojant tik tradicinius švitrinį popierių ir itin sunkų darbą.

Akivaizdu, kad pirmasis būdas yra ženkliai greitesnis ir paprastesnis. Būgninį šlifuoklį galima išsinuomoti, jis yra geriausiai tinkamas šlifuoti didelius grindų plotus ir juo šlifuojant papluoščiui, galima išgauti lygų ir profesionaliai atrodantį vaizdą. Kita vertus, paprastas švitrinis popierius yra tinkamiausias, kai norima atnaujinti tik dėmes ir mažesnius grindų plotus arba kampus ir vietas, kur nepasiekia didelis būgninis šlifuoklis.

Medienos glaistas

Priklausomai nuo jūsų grindų amžiaus ir esamos būklės, glaisto naudojimas gali pasirodyti būtinas. Kietmedžio grindų glaistas padeda užpildyti skyles ir tarpus. Nors, kai kurie žmonės mano, kad glaisto naudojimas gadina tikro, natūraliai pasenusio medžio vaizdą, tiems, kurie nori atnaujinti grindis, glaistas gali padėti pasiūlyti prastai atrodančioms grindims naują gyvenimą.

Prieš naudodami, pakartotinai iššluokite kambarį, kad įsitikintumėte, jog norimuose užpildyti tarpuose neliko jokių dulkių nuo šlifavimo. Tada, naudodami glaistyklę (arba naudokitės pirštu), užpildykite tarpus tarp medienos glaistu ir leiskite jam išdžiūti. Tuomet, prieš pradėdami paskutinį etapą, nušlifuokite iš naujo.

Padengimas

Paskutinis medinių grindų atnaujinimo etapas yra iš naujo užtepti beicą, kurį prieš tai buvote nušlifavę. Nors atrodytų keista, tačiau verta medieną ir šiek tiek sušlapinti, tai leidžia medienos pluoštui tapti ryškesniu, taip pat paruošia medieną geriau priimti būsimą padengimo sluoksnį. Prieš imdamiesi darbo leiskite vandeniui visiškai išdžiūti.

Galiausiai, naudodami dažų volelį, švelniai tepkite savo pasirinktą medžiagą ant grindų. Taip, lyg dažytumėte sieną, pradėkite vienoje kambario pusėje ir dažykite link kitos, stengdamiesi išlaikyti sklandžius potėpius ir lygią dangą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis