Vertingi patarimai, kaip įveikti stoglangių trūkumus vasarą

Atėjusi vasara, saulė ir karštis ne tik kelia džiaugsmą poilsiautojams ar tiesiog nuosavuose kiemuose pramogauti mėgstantiems individualių gyvenamųjų namų gyventojams, bet ir galybę problemų. Viena jų – palėpėse gyvenantys ir stoglangius turintys šeimininkai vasaros laikotarpiu priversti kovoti su jos džiaugsmais ir vargais.

Skendi dulkėse

Be jokios abejonės, stoglangiai yra ne tik puikus interjero atributas, bet ir milžinišką praktinę naudą nešantis individualaus gyvenamojo namo ar palėpėje įrengto buto elementas. Per stoglangius į erdvę patenka daugiau saulės spindulių nei per paprastus, sienose sumontuotus langus. Tačiau stoglangiai kur kas jautresni dulkėms ar medžių lapams bei spygliams.

Žiemą su šia problema praktiškai nesusiduriama. Nors kartas nuo karto, ypač stipriai pasnigus, atsibudus ryte galima pagalvoti, jog miegota pusnyje ir tenka griebtis priemonių, norint vėl išvysti dienos šviesą ir vaizdą pro stoglangį, pastaruoju metu Lietuvoje tai nėra dažna problema. Tačiau vasarą, ypač tankiau apgyvendintose, intensyvesnio eismo vietovėse, stoglangių savininkai priversti kovoti su dulkėmis. Dažniausia paprastu būdu – nuolat jas nuvalyti. Be to, langus reikia dažniau valyti dar ir dėl to, kad susikaupia žiedadulkių.

Prieš šiltąjį sezoną rekomenduojame sutepti lankstus, išvalyti visą stogo langą tiek iš vidinės, tiek iš išorinės pusės. Specialistų teigimu, šiuolaikinių stoglangių stiklo paketo valymą palengvina „easy to clean“ (lengva valyti aut.past.) danga, kuria padengiama stiklo paketo išorė. Esą tuomet mažiau kaupiasi nešvarumai, jie lengvai nuplaunami ir su lietaus vandeniu.

Kova su karščiu ir saule

Tačiau kur kas sudėtingesnė problema yra karštis ir kaitrūs bei kartais erzinantys saulės spinduliai. Prekybininkai, žinoma, siūlo įvairius variantus, kaip kovoti su šiais erzinančiais veiksniais.

Nuo karščio paprastai apsaugoti turėtų prie stoglangių montuojama markizė. Paprastai markizės gana nesunkiai montuojamos iš vidaus, tačiau kai kuriais atvejais gali būti naudojamos ir lango išorėje. Tokios markizės gaminamos iš tvirtos tinklinės medžiagos, kuri neužstoja vaizdo pro langą.

Be to, norintiems išvengti saulės kaitros, vienas iš geriausių sprendimų – išorinės markizės. Jos sulaiko karštį jam net nepalietus stiklo. Be to, kadangi jos permatomos, netrukdys grožėtis vaizdu.

Norintiems reguliuoti saulės šviesą derėtų pagalvoti apie specialiai tam skirtas romanetes – ritinines, klostuotas, dvigubas užuolaidėles. Norintiems visiškai užtemdyti kambarį galimas variantas – tamsinančios užuolaidėlės. Jos gaminamos iš specialaus, šviesai nelaidaus audinio.

Tiesa, specialistai atkreipia dėmesį, kad ne visuomet dėl kaitros palėpėje kalti stoglangiai. Saulės įkaitintas stogas ir prastas arba nepakankamas izoliacinis sluoksnis taip pat sukelia diskomfortą gyvenamosiose patalpose. Dažnu atveju ši problema yra kur kas opesnė nei stoglangiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis