Medinių fasadų paruošimas dažymui

Vasaros vidurys, kai ruduo ir šaltų orų nuojauta dar toli, yra puikus metas užsiimti nedideliais namų renovavimo darbais, kurie pavers jūsų namus gražesniais. Nudažyti namų išorę yra gera idėja – taip jūsų namas atrodys kur kas patraukliau.

Pasiruošimo darbai yra svarbūs. Naujas dažų sluoksnis laikys geriausiai, jei dažote ant švaraus paviršiaus. Pašalinkite pelėsius, purvą ir kitas nuosėdas (įskaitant ir senų dažų atplaišas) naudodami stiprų ploviklį. Jei jums patogu, taip pat galite plauti sienas muilu ir vandeniu, valymo šepetėliu.

Gerai išsilaikiusiam paviršiui užtenka nuplovimo vandeniu ir įprasto nuvalymo šepečiu bei nedidelio pašlifavimo. Besilupančią dažų plėvelę reikia pašalinti. Valyti galima mechaniniu (gramdymas, šlifavimas, smėliasrovė) bei cheminiu (specialios dažų šalinimo priemonės) būdais. Reikėtų įsidėmėti, kad dažų šalinimui naudojant smėliasrovę, reikėtų daugiau atsargumo, nes valant tokiu būdu mediena gali būti stipriai paveikta.

Uždenkite augalus, kurie yra šalia namų, kad muilas ar kiti chemikalai nepatektų ant jų. Valykite ne iš karto visą namų plotą, bet paskirstykite valymą dalimis. Iš pradžių nuvalykite vieną dalį, tik tuomet judėkite prie kitos.

Suskilinėjusius dažus jums reikės nugramdyti - vien plovimo ir valymo neužteks. Grandiklis gali ypač tikti, jei gramdyti reikia tik nedidelius plotus. Būtinai dėvėkite respiratorių arba kaukę nuo dulkių gramdydami dažus – saugumas yra pirmoje vietoje.

Tuo atveju, jei fasadas smarkiau apgadintas (puvėsio, pelėsio ar medgraužių paveiktos lentos ir panašiai), jas geriausia pakeisti.

Kitas žingsnis yra šlifavimas. Po dažų gramdymo ir valymo, pašlifuokite šiurkščias vietas naudodami 50 ar 60 šiurkštumo švitrinį popierių, vėliau pereidami prie švelnesnių tam, kad užtikrintumėte, jog paviršius yra lygus prieš dažymą. Naudokite užpildą, jei randate mažas skylutes, vėliau, kai jis išdžiūva, gerai nušlifuokite paviršių.

Kai pasiruošimo darbai baigti, laikas gruntuoti. Jums reikės naudoti gruntą, kuris geriausiai tinka nušlifuotiems paviršiams. Svarbu įsidėmėti, kad dažomi paviršiai turi būti sausi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis