Universali medžiaga – fanera: panaudojimo galimybės

Fanera – nebrangi ir universali medžiaga, kurios panaudojimo galimybių yra iš tiesų nemažai. Kviečiame geriau susipažinti su šia medžiaga ir jos panaudojimo galimybėmis.

Kas yra fanera?

Ši lakštinė konstrukcinė medžiaga yra suklijuota iš nelyginio skaičiaus medienos sluoksnių. Faneros lakštai yra suklijuojami stipriais klijais aukštoje temperatūroje ir smarkiai suslegiami. Jos išorinis sluoksnis yra vadinamas gerąją faneros puse, nes yra geresnės kokybės, o vidinis, kuris yra prastesnės kokybės, vadinamas – blogąja faneros puse.

Šiandien fanerą galima rinktis iš įvairių rūšių. Lakštams gaminti yra naudojama beržo, liepos, drebulės, alksnio, pušies, eglės, buko mediena. Kiekvienos skirtingos rūšies medienos fanera turi atitinkamas patvarumo ir išvaizdos savybes. Taip pat galima rinktis iš įvairios faneros plokštumos apdailos: plokštumos gali būti laminuotos, padengtos emale, drožtiniu lukštu, tekstūriniu popieriumi ir t.t..

Pagrindiniai faneros pliusai: neaukšta kaina, stiprumas, standumas ir tuo pačiu medžiagos lengvumas. Taip pat galima išskirti ir šias savybes: klijuotinė fanera turi visus medienos, iš kurios ji yra pagaminta, privalumus, o taip pat ji yra patobulinta, nes turi laminuotą struktūrą; jos lakštai išlieka pakankamai atsparūs temperatūros pokyčiams ir drėgmei; fanera gali atlaikyti trumpalaikes didesnes apkrovas.

Shutterstock

Faneros panaudojimo galimybės

Fanera, kuri yra tinkamai impregnuota, yra atspari drėgmei, tad tinka vonios bei virtuvės apdailai. Tokia medžiaga šaltam vonios interjerui gali suteikti medienos skleidžiamo šiltumo bei jaukumo.

Shutterstock

Baldai pagaminti iš faneros yra kur kas pigesni už baldus pagamintus iš masyvo. Nors tokie baldai ir yra pigesni, bet jie vis tiek yra tvirti ir išvaizdūs.

Shutterstock

Kadangi tai yra lanksti medžiaga, iš jos galima kurti įmantrių formų baldus.

Shutterstock

Įdomus faneros panaudojimo būdas – dalinė kambario apdaila (pavyzdžiui, akcentinė siena).

Shutterstock

Tokia plokštė erdvei suteikia naujos tekstūros, todėl interjeras tampa gilesnis. Fanera dera su dauguma kitų medžiagų: stiklu, metalu, plastiku, tad tinka įvairiems šiuolaikiniams interjerams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis