Kaip teisingai valyti plytelėmis klotas grindis?

Plytelės, dėl savo atsparumo ir nesudėtingos priežiūros, yra be galo mėgstama grindų danga. Jomis itin populiaru kloti grindis padidėjusios drėgmės namų zonose (vonioje bei virtuvėje). Nors patį plytelių paviršių nuvalyti yra paprasta, reikia neužmiršti išvalyti ir tarpų tarp plytelių, nes juose kaupiasi purvas. Pristatome kelis patarimus, kaip teisingai valyti plytelėmis klotas grindis.

Pirmas žingsnis. Pirmiausia nuo plytelių paviršiaus reikia pašalinti dulkes, smėlį ir kitus nešvarumus juos susiurbiant arba sušluojant. Tada grindis reikia nuvalyti drėgnu skuduru. Tokioms grindims plauti tinka paprastas karštas vanduo su šiek tiek švelnaus valiklio. Jeigu nenorite naudoti chemijos, valiklį plytelėms galima pasigaminti ir patiems, tereikia karštą vandenį sumaišyti su citrinos sultimis arba actu.

Shutterstock

Antras žingsnis. Jeigu ant plytelių atsirado dėmių, kurių paprastas karštas vanduo neįveikia, galima pasitelkti keletą gudrybių. Kokias priemones pasitelkti kovai su dėme, lemia tai – kokio tipo tai dėmė. Kavos, arbatos, sulčių dėmes galima valyti karštu vandeniu su šiek tiek švelnaus indų ploviklio ir tada pavalyti vandenilio peroksidu. Riebalų dėmes galima pašalinti soda ir vandeniu arba specialiu plytelių valikliu. Rašalo dėmę nuo plytelės galima pašalinti šiuo būdu: sudrėkinus skudurą atskiestame baliklyje, jį reikia patiesti ant dėmės ir palikti kol dėmė pranyks, tada plyteles reikia nuplauti švariu vandeniu (perspėjimas: baliklis yra labai aktyvi medžiaga, todėl gali paveikti plytelių spalvą, todėl pirmiausia rekomenduojama išbandyti jį menkai matomoje vietoje).

Shutterstock

Trečias žingsnis.Labai svarbu neužmiršti kartas nuo karto išvalyti plytelių tarpus, nes juose renkasi purvas, riebalai ir kiti nešvarumai ir dėl šios priežasties jie greitai patamsėja. Tarpelių valymui galima įsigyti specialų valiklį, taip pat tinka atskiestas baliklis. Valant plyteles šiomis priemonėmis reikia dėvėti gumines pirštines. Darbo efektyvumui užtikrinti, tarpelius geriausia valyti senu dantų šepetėliu ar kitu nedideliu šveitikliu.

Ketvirtas žingsnis. Jeigu plytelių tarpe pasitaikė sunkiau įveikiama dėmė, galima pasitelkti sodos ir vandens pastą (1 dalį vandens reikia sumaišyti su 3 dalimis sodos). Tokią tyrelę reikia užtepti ant dėmės ir palikti kelioms valandoms arba pernakt. Tada nedideliu šepetėliu reikia dėmę nušveisti. Jokiu būdu šveitimui nenaudokite metalinio šveitiklio, nes šis gali subraižyti plytelių paviršių.

Dėmėms plytelių tarpeliuose pašalinti taip pat galima pasitelkti perlenkta švitrinį popierių (juo pašveisti tarpelį, kol dėmė pranyks). Taip pat galima panaudoti pieštuko trintuką, juo trinti tarpelį iki tol kol dėmė bus pašalinta. Po to plyteles reikia gerai nuplauti vandeniu

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis