Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.

Kaip išsigauti parketlenčių pradinę išvaizdą?

Ant parketlenčių atsiradę įvairiausi įbrėžimai ar batų paliktos žymės itin rėžia akį. Norint išvengti šių problemų, reikia nevaikščioti su batais po kambarius (parketui ypač pavojingi yra aukštakulniai batai). Batų namuose nepatariama nešioti ne tik dėl to, kad šie gali palikti žymes, bet taip pat ir dėl to, kad su jais iš kiemo atkeliauja smėlis, žvyras ir kitas sausas purvas, kuris gali subraižyti parketlentes. Labai svarbu naudoti durų kilimėlius prie laukujų durų, taip pat reikia neužmiršti jų reguliariai išvalyti.

Jeigu parketlentėmis yra išklotos virtuvės grindys, darbo zonoje arba po valgomuoju stalu galima patiesi kilimą, kad apsaugoti parketlentes nuo intensyvaus judėjimo.

Shutterstock

Jeigu ketinate perstumdyti baldus ar kitus sunkius daiktus, visgi geriausia juos yra pernešti iš vienos vietos į kitą. Jeigu nešti yra neįmanoma ir teks stumti, reikia pasistengti po baldo apačia patiesti minkštą audeklą. Tai padarius baldą reikia stumti iš lėto ir atsargiai, stebint ar audeklas vis dar yra savo vietoje.

Kaip valyti parketlentes?

Tokias grindis rekomenduojama pravalyti bent jau 1-2 kartus per savaitę. Jas galima nušluoti švelnia šluota arba naudotis siurblio pagalba. Šių grindų negalima plauti vandeniu, svarbu naudoti specialias, parketlentėms skirtas valymo priemones. Jokiu būdu nenaudokite standartinių grindų valiklių. Kartais nutinka taip, kad parduotuvėje pagriebiame pirmą pasitaikiusį grindų valiklį, bet tai kas tinka plytelėm ar vinilinėms grindims, retai tiks medinėms parketlentėms. Dėl informacijos, kokias valymo priemones geriausia rinktis, rekomenduojama pasitarti su parketlenčių gamintoju.

Shutterstock

Niekada nenaudokite aštrių šveitimo priemonių ar plieno vatos parketlentėms išvalyti, nes tai gali palikti nepataisomus įbrėžimus.

Jeigu ant grindų išsipylė skystis (sultys, arbata, kava ir pan.), reikia kuo skubiau tokį skysti pašalinti, nes kitu atveju toje vietoje gali likti dėmė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis