Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Netinkamos produkcijos pasirinkimas

Kalbant apie bet kokio tipo apdailą, be galo svarbu pabrėžti naudojamų medžiagų kokybiškumo svarbą, juk norime džiaugtis estetiškai atrodančia apdaila kuo ilgiau. Tad nevertėtų rinktis pačių pigiausių medžiagų, nes paprastai jos tikrai nėra sietinos su kokybe. Beje, statybos specialistai neretai pastebi, kad konstrukcijos kokybė nukenčia keičiant gamintojų rekomenduojamas medžiagas kitomis (pavyzdžiui, pigesnėmis arba besiskiriančiomis savo savybėmis).

Netinkamas medžiagos kiekio apskaičiavimas

Kita dažna klaida, dar medžiagų pirkimo stadijoje, yra netinkamas gipskartonio plokštės kiekio apskaičiavimas. Statybos ir apdailos darbų specialistai pastebi, kad paprastai yra nusiperkama per mažai medžiagos, o tai supratus, vėliau tenka skubėti į prekybos vietą įsigyti jų papildymo. Kadangi plokštės yra pjaustomos, išvengti klaidų nėra taip paprasta. Dažniausiai yra rekomenduojama įsigyti 10 proc. daugiau medžiagos nei apskaičiuotas dengiamas plotas.

Netinkamas gipso kartono plokščių laikymas

Tai tikriausiai viena dažniausiai pasitaikančių klaidų – netinkamas gipso kartono plokščių laikymas. Labai svarbu yra parinkti tinkamą vietą gipskartonio laikymui. Netinkamai sandėliuojant gipskartonio plokštes, jos gali deformuotis, po montavimo darbų ant jų gali atsirasti trūkiai. Sandėliavimui skirtos patalpos turėtų būti sausos (idealu, jei ilgalaikė santykinė oro drėgmė yra tarp 40% ir 80%) ir ventiliuojamos. Taip pat svarbu vengti didelių temperatūros pokyčių, pavyzdžiui, šaltuoju sezonu staigiai pakėlus kambario temperatūrą siūlės gali sutrūkinėti. Ekspertai pataria iki montavimo plokštes laikyti ant lygios plokštumos, su 35 centimetrų neviršijančiais tarpais tarp atramų, ant kurių guldomos plokštės.

Konstrukcijos judėjimo nenumatymas

Nekokybiškai atrodančios apdailos priežastis gali būti neįvertintas sienų arba perdangų „vaikščiojimoas“. Konstrukcijos judėjimas turėtų būti numatomas dar pasiruošimo darbams metu, to nepadarius vėliau gali pakisti pradinė apdailos forma, išlįsti gipsartonios konstrukcijos siūlės, atsirasti įtrūkimai. Vienas iš būdų to išvengti – jungimuose su kitomis konstrukcijomis numatyti deformacines – slydimo arba šešėlines siūles. Tokiu būdu naujai montuojama konstrukcija yra atsiejama nuo besiribojančiųjų.

Skubėjimo klaidos

Nors darbas su gipskartoniu nėra itin sudėtingas, tačiau šios medžiagos konstrukcijų įrengimas reikalauja nemažai kruopštumo, juk reikia plokštes pjaustyti, tvirtinti, glaistyti. Dažnai skubėjimo klaidos pasitaiko būtent glaistant – antras siūlių glaistymo sluoksnis glaistomas tik tinkamai sustingus antrajam, o ne iškart.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis