5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Vinilinės grindys

Vinilinės grindys jau kurį laiką yra populiarus pasirinkimas Vakarų Europos šalyse bei Amerikoje, šiandien pastebimas ir iš lėto, bet stabiliai augantis lietuvių susidomėjimas šia grindų danga. Toks susidomėjimas yra paaiškinamas šių grindų neįtikėtinu atsparumu ir pačios dangos kokybės pagerėjimu (kokybiškos vinilinės grindys tikrai nebekelia asociacijų su grindimis naudojamomis mokyklose). Toks grindų pasirinkimas yra tinkamas tiek žmogui, tiek jo augintiniui. Vinilinės grindys vizualiai yra patrauklios ir lengvai prižiūrimos. Augintis gali įvertinti jų šilumos laidumo savybes – ši grindų danga puikiai dera su grindiniu šildymu. O svarbiausia, kad ant tokios grindų dangos augintiniui nebus slidu.

Shutterstock

Laminatas

Priklausomai nuo laminato klasės, ši danga gali būti geras pasirinkimas namams, kuriuose auga keturkojai draugai. Laminato klasė nurodo atsparumą dėvėjimuisi. Jis skirstomas į gyvenamųjų patalpų (21, 22 ir 23 klasės) bei komercinių patalpų (31, 32, 33 ir 34 klasės) laminatą (pastarąjį laminatą galima naudoti ir individualiuose būstuose). Jeigu namuose auginate didelį šunį, rekomenduojama rinktis atsparesnį laminatą, tokia grindų danga bus atspari įvairiems įbrėžimams. Beje, naudojant storesnį laminatą ir patiesus paklotą bus galima gerokai sumažinti augintinių nagų skleidžiamą triukšmą. Pačiam augintiniui tokia grindų danga yra kiek slidi, nes paviršius po pėdutėmis yra labai lygus.

Shuterstock

Bambukinės grindys

Bambukinės grindys yra puiki medinių grindų alternatyva (nors tokios grindys atrodo kaip medinės, iš tiesų bambukas yra žolė). Bambukinė danga yra ekologiška, tvirta kaip ąžuolas ir labai atspari. Augintiniai gali įvertinti tokios dangos skleidžiamą natūralų šiltumą.

Shutterstock

Plytelės

Plytelės – grindų danga, kuri yra vertinama dėl savo atsparumo ir lengvos priežiūros. Ši danga taip pat puikiai dera su grindiniu šildymu. Ant tokios dangos negirdėti augintinių nagų keliamo garso. Kita vertus, tokia danga augintiniams yra gan slidi, todėl renkantis plyteles reikėtų atkreipti dėmesį į jų paviršiaus trinties koeficientą ir rinktis mažiau slidų variantą.

Shutterstock

Kiliminė danga

Ši danga tikriausiai labiau patiks augintiniui nei pačiam šeimininkui. Tai minkšta ir šilta danga, ant kurios malonu ir visiškai neslidu vaikščioti (tiek žmogui, tiek jo augintiniui). Deja, kiliminės dangos valymas yra sudėtingas procesas, būtent ši priežastis dažnai atbaido šunų ir kačių augintojus nuo tokios dangos įsigijimo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis