Renkamės plyteles kiemui: į ką vertėtų atkreipti dėmesį

Statybinių prekių parduotuvėse yra įvairiausių plytelių. Jos skiriasi ne tik dizainu, bet ir ypatybėmis. Rinkdamiesi plyteles kiemui, būtina atsižvelgti į jų charakteristiką.

Kas turi būti nurodyta ant pakuotės

Šios charakteristikos nurodo: drėgmės sugėrimo procentą (kuo jis mažesnis, tuo trumpiau tarnaus plytelės), plytelių storis (kuo plytelės storesnės, tuo tvirtesnės, tuo mažiau įtakos joms turi temperatūros kaita), plytelių medžiaga (visų pirma reikia žiūrėti į medžiagą, iš kurios pagamintos plytelės). Kiemui reikia rinktis plyteles iš keramogranito arba keramikos. Esminį šių ypatybių savybė – mažas drėgmės pralaidumas ir atsparumas išorės veiksniams.

Plytelės iš keramogranito

Idealios plytelės kiemui. Plytelės iš dirbtinio granito puikiai atrodo verandoje, ant laiptų ir bet kokiose atvirose vietose. Atkreipkite dėmesį į paviršiaus storį – geriausia rinktis 1-3 mm storio. Patarime naudoti plyteles su reljefine gamtine faktūra – ji atrodo kaip akmuo, puikiai tiks sodui. Tokios plytelės tarnaus ilgai, gražiai atrodys. O žiemą plytelės su reljefiniu paviršiumi neslidžios.

Plytelės iš keramikos

Ne visos keramikinės plytelės tinka kiemui, todėl rinktis reikia atidžiai. Plytelės turi turėti mažiausia drėgmės sugėrimo procentą (nuo 3 iki 5 proc.) ir didelį nuplovimo rodiklį (nuo 2 iki 5). Plyteles su reljefiniu paviršiumi galima naudoti ir grindims. Dėmesio – klasikinės konfigūracijos keramikinės plytelės sugeria iki 10 proc. drėgmės ir tinka tik vidaus patalpoms. Laukui jos netinka.

Mozaika

Tokios plytelės naudojamos baseinams. Jų drėgmės sugėrimo procentas nedidelis – mažiau nei 3 proc. Mozaika gaminama iš stiklo ar akmens.

Dekoratyvinės plytelės

Lauke dažnai naudoja plyteles, pagamintas gipso ir betono pagrindu. Jos naudojamos išorės sienų apdailai – pvz., populiarios plytas imituojančios plytelės.

Instrumentai ir medžiagos, naudojamos klojant plyteles

Pjoviklis keramikinėms plytelėms arba elektrinis phoviklis keramogranitui, glaistytuvas (mentelė) klijams, maišiklis klijams, indas klijams maišyti, indas vandeniui, skyrikliai plytelėms, speciaūs klijai lauko darbams, antkeliai, mentelė.

Kaip kloti plyteles lauke

Tinkamai suklojus plyteles, jos tarnaus ilgiau, tad pirmiausiai paruoškite pagrindą. Keramogranito ir keramikinės plytelės klojamos ant kieto paviršiaus, dažniausiai ant betono pagrindo. Atsiminkite – jei pirmiausia užliejate paviršių betonu, jis džiūsta nuo 3 iki 4 savaičių, tik po to galima ant viršaus kloti plyteles.

Plytelių klojimas

Darbų eiga: paviršiaus gruntavimas, klijų tepimas, plytelių klojimas, sandūrų užtrynimas.
Užtrynimo medžiaga turi būti atspari drėgmei, nes tarp plytelių ir betono patekusi drėgmė gali suardyti betono pagrindą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis