5 senesniems namams nudažyti idealiai tinkančios spalvos

Šiuo metu itin populiaru sienas balinti, tačiau ne ką mažiau žvilgsnį traukia ir ryškia spalva dažytos sienos. Ryškūs atspalviai kuo puikiausiai tinka naujesniems namams, o tinkamai pasirinkus pagyvins bei sugrąžins gaivumą ir kur kas senesniems būstams. Siūlome štai šiuos penkis labiausiai senesniems būstams tinkamus atspalvius.

Geltonasis kronas


Kai 2010 m. buvo restauruojamas Thomo Jeffersono (buvęs JAV prezidentas – red.past.) užmiesčio namas Monticello, žydras valgomasis perdažytas geltona spalva. Nors kambarys atrodė kur kas moderniau, ši spalva – tai tikroji senų namų atgaiva. Istorikai išsiaiškino, kad Th. Jeffersonas vos šiems dažams pasirodžius Paryžiuje 1815 m. interjerui kurti naudojo būtent tik šią spalvą. Juk jei galėtume perkelti saulės šviesą į patalpą, būtent taip ji ir atrodytų.


Gaivioji mėta


Mėtų spalva nuteikia itin maloniai ir tikrai nesunku suprasti tokio jos poveikio priežastį. Ši spalva iš tiesų labai populiari interjerų ir eksterjerų pasaulyje, ją rinkosi anksčiau, mielai renkasi ir dabar.


DELFI / Mindaugas Ažušilis


Ryškioji lašišinė


Jei nerimaujate, kad rožinė – per saldi, o oranžinė – per aštri, rinkitės aukso viduriuką. Retai naudojamas, tačiau itin energingas lašišinis atspalvis – netikėtas, tačiau iš tiesų vykęs pasirinkimas. Žemės natos suteikia šilumos, o skleidžiama energija – gaivumo. Nebijokite eksperimentuoti, blogiausiu atveju – galėsite ir vėl perdažyti.


Taurioji tamsiai mėlyna


Tamsiai mėlyna spalva tinka tiek modernumui, tiek ir senovei pabrėžti, priklausomai nuo konteksto. Jei šią spalvą derinsite su senoviniais daiktais, įvairiais rakandais tamsiai mėlyna neabejotinai suteiks dramos žiupsnelį bet kokiam namui ar kambariui.Taurioji tamsiai mėlyna
Taurioji tamsiai mėlyna
Shutterstock nuotr.Dangaus žydrynė


Žydra spalva verandos lubos dažomos nuo neatmenamų laikų, tačiau ne ką prasčiau ši spalva pagyvina ir namų lubas ar net jo eksterjerą. Pastelinė žydra spalva tinka tiek moderniam būstui, tiek ir šimtmečių senumo sodybai, nes gamtos įkvėptos spalvos išlieka aktualios visada.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis