Gipso kartono lubų privalumai ir trūkumai

Daugeliui gerai žinomos gipso kartono lubos dažnai gali tapti optimaliausiu variantu gyvenamosioms patalpoms. Tačiau, kaip ir visi metodai, be savo privalumų, jos turi ir trūkumų. Kokie jie?

Metodo privalumai

Gipso kartono lubos įrengiamos specialaus, perimetre pritvirtinto karkaso pagalba. Prie jo tvirtinamos gipso kartono plokštės, jas pritvirtinus, užglaistomos siūlės, plokštės nugruntuojamos ir nudažomos.

Gipso kartono plokštės yra lygios, todėl sėkmingai sumontavus, nereikės jaudintis dėl pabaigtų lubų paviršiaus lygumo (taip gali atsitikti įrengiant tinkuotas lubas). Dažnai lubos, ypač senuose namuose, pačios būna nelygios, todėl gipso kartono plokštės gelbsti kaip greitas lubų sulyginimo sprendimas. Tinkuotos lubos turi savų privalumų, tačiau jų kokybė, net ir įsigijus kokybiškas medžiagas dažniau priklauso nuo darbininko turimų įgūdžių. Gipso kartono lubų kokybė daugiau priklauso nuo kruopštumo įrengiant.

Gipso kartono lubos leidžia pritaikyti kiek įdomesnius apšvietimo sprendimus, pavyzdžiui, įrengti taškinį apšvietimą. Šios lubos tinkamos bet kurioje namų patalpoje – virtuvėje, svetainėje, vonios kambaryje. Nors paprastas gipso kartonas nėra labai atsparus drėgmei, tačiau tokias lubas galima panaudoti ir vonioje ar kitose drėgnose patalpose, pasirinkus specialias drėgmei atsparias gipso kartono plokštes.

Gipso kartono plokštės turi geras garso izoliacines savybes, tačiau jei problema yra būtent iš viršuje esančios patalpos sklindantis triukšmas, reikėtų imtis kompleksinių priemonių: visų pirma, naudoti specialias didesnio tankio gipso kartono plokštes, kartu pritaikant kitų garso izoliacinių sprendimų.

Metodo trūkumai

Gipso kartono lubos kiek sumažina kambario aukštį. Renkantis tarp būdų, reikia gerai atsižvelgti kiek kambario aukščio galite paaukoti. Pavyzdžiui, jei montuojate taškinį šviestuvą, dažniausiai prarasite apie 90-100 mm. Tas pats galioja ir po lubų plokštėmis slepiant įvairius laidus, vamzdžius ir kitus inžinerinius tinklus. Įrengiant įprastai, šis aukštis bus mažesnis, apie 5-7 cm.

Gipso kartono plokščių tvirtinimui naudojami arba specialūs keltuvai, kurių nuoma kainuoja, arba reikės pagalbininkų jas keliant, nes tokios plokštės būna pakankamai nemažų išmatavimų ir sveria pakankamai. Statybose naudojamų gipso plokščių svoris yra apie 8-10 kg/m2, priklausomai nuo plokštės storio. Plokštės plotas būna apie apie 2,5 – 3,5 m2. Įrengiant, pavyzdžiui, tinkuotas lubas, pagalbos beveik nereikia - nors darbas ir užtrunka, tokias lubas gali įrengti ir vienas besidarbuojantis žmogus.

Išvaizda ir palyginimas

Gipso kartono lubos, kaip ir tinkuotos lubos, pasižymi praktiškai tokia pat spalvine gama, mat gali būti dažomos. Tačiau šiuo aspektu jos negali lygintis su įtempiamomis, nes įtempiamos lubos turi plačiausias apdailos galimybes lyginant su kitomis lubų rūšimis. Jos gali atvaizduoti platų spalvų ir vaizdų spektrą, be to, ant jų galima perkelti nuotraukas, jos varijuoja ir paviršiaus blizgumu – nuo veidrodinio iki matinio.

Gipso kartono lubos pigesnės nei įtempiamos lubos, skaičiuojama, kad net apie du kartus. Kita vertus, tinkuotos lubos yra kiek pigesnės nei gipso kartono lubos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis