Stumdomų durų sistemos: kaip išsirinkti derančią prie interjero

Estetika ir funkcionalumas – tai spintų su stumdomosiomis durimis sinonimas. Šie baldai yra tikras išsigelbėjimas, kai namuose norite efektyviai išnaudoti kiekvieną centimetrą. Juk tokie baldai ne tik neeikvoja naudingojo ploto, bet netgi gali praplėsti erdves, kurias jau senokai buvote „nurašę“. Tačiau nereikia pamiršti, kad jie gali suteikti interjerui naują veidą arba tapti originaliu akcentu – svarbiausia – nebijoti naujovių.

Kodėl verta rinktis montuojamąją spintą su slankiąja sistema

Šių spintų pranašumai yra tai, kad jos yra ilgaamžiškos ir patikimos – jei kreipėtės į profesionalų specialistą, tikrai neteks kas pusmetį investuoti į tokios spintos taisymus. Taip pat jomis lengva naudotis – tai nesukelia problemų jokiai amžiaus grupei ir estetiškai įsikomponuoja į interjerą.

Žinoma, nenuginčijamas privalumas – erdvėje, kurioje jos įrengiamos, išnaudojamas kiekvienas milimetras, tad jos pasižymi talpumu. Ir svarbiausia – įrengiant tokias spintas galima pasitelkti tas zonas, kurias buvote palikę likimo valiai. Tad pasitelkus kruopštų specialistų ir pasirinkus iš plataus asortimento galima įsirengti spintą, kuria džiaugsitės ne vienerius metus.

Tiesa, šiam projektui vietą geriausia numatyti iš anksto. Kadangi dažniausiai tai būna nestandartiniai sprendimai, neapsieisite be architekto ar pasirinktame baldų salone konsultuojančio specialisto.

Raumplus nuotr.

Kaip nepasiklysti monotonijos pinklėse

Kaip pastebi spintas gaminančios įmonės „VESIDA“ atstovas Tomas Šulžickis, stumdomų durų pasiūla yra tikrai didžiulė, tačiau dauguma įmonių nesistengia išsiskirti ir siūlo vienodus bei nuobodžius variantus.

Būtent dėl to „VESIDA“ ir renkasi kitą kelią – svarbu išgirsti kiekvieno poreikius ir atrasti variantą, kuris geriausiai atskleistų, paryškintų ar tiesiog taptų organiška interjero dalimi. Šiuo metu tylus uždarymo mechanizmas jau yra standartas, o technologinė pažanga leidžia gaminti iki 180 cm pločio duris, todėl vienu metu galima pasiekti daugiau spintos. Be to, platesnės durys mažiau apkrauna interjerą ir važiuoja stabiliau. Tad vis daugiau dėmesio skiriama ir šių baldų dizainui.

Renkantis šio tipo baldus T. Šulžickis siūlo atkreipti dėmesį į keletą aspektų: „Svarbu akcentuoti, kad naujos kartos spintos garantuoja ne tik didesnį patvarumą, tačiau jos išsiskiria ir šiuolaikišku dizainu. Be to, tai nėra masinis produktas, tad toks originalus sprendimas, nepabodusios linijos įneš ne tik praktiškumo, bet ir estetiškumo į jūsų interjerą.

Raumplus nuotr.

Šiuo metu vyrauja minimalistinio stumdomųjų durų rėmo mada – klientai ieško plono rėmo arba sprendimų, kuriame rėmų nebūtų apskritai. Be to, anksčiau rėmai buvo platesni, nes reikėjo atrasti būdą, kaip paslėpti įvairius mechanizmus. Pigiausiuose variantuose jie buvo matomi. Dabar visi durų mechanizmai slepiami jų viduje, nėra matomi išoriškai“.

Pasak eksperto, dauguma nebenori tradicinės dangos iš laminuotos plokštės. Dėl to įmanomos kelios alternatyvos: naujos laminuotos plokštės dangos, kurios atrodo kaip tikras medžio lukštas bei turi rievėtą tekstūrą arba įprastas veidrodis pakeičiamas matiniu, arba blizgiu dažytu stiklu, kuris dažnai papuošiamas plėvele su raštais arba fotoplėvele.

Tiesa, sidabrinis stumdomųjų durų rėmelis klientams pabodo, tad dabar dažniausiai atkreipiamas dėmesys į baltos arba juodos spalvų rėmus.

Raumplus nuotr.

Originalus sprendimas, kuriame susipina vokiška kokybė ir itališkas dizainas

Kaip jau minėjome, stumdomųjų durų rinkoje nuolat vyksta pokyčiai – daugėja pasirinkimo ir galimybių. 22 metų patirtį turinti įmonė „Vesida“ šiuo metu vienintelė pristato naująjį slankiųjų durų modelį VESIDA 5/S1200. Jame susipina vokiška kokybė ir itališkas dizainas.

Raumplus nuotr.

VESIDA 5/S1200 – tai išskirtinė stumdomųjų durų sistema, kurios pagrindinis bruožas – labai siauras aliuminio rėmelis. Šioje sistemoje slankiųjų durų rėmelio plotis sumažėjęs iki 12 milimetrų. Šios durys tradiciškai tinkamos drabužinėms ir spintoms, tačiau jas galima pasitelkti ir slankiųjų pertvarų kūrimui.

„Vesidos“ slankiosios durys juda tyliai ir gali būti įrengtos taip, kad važinėtų apatiniu bėgeliu arba kaip pakabinamos. Visi stumdomųjų durų ratukai yra su guoliais. Pertvarose durų ratukų nematyti išvis, mat jie paslėpti profilio viduje – toks sprendimas organiškai įsilies į interjerą.

Raumplus nuotr.

Kam pravers šis modelis? Tiems užsakovams ar dizaineriams, kuriems pabodo standartinės slankiosios konstrukcijos. Šios durys – atradimas siekiantiems susikurti minimalistinį, lakonišką, modernų ir paprastą interjerą. Pasak įmonės atstovų, šis variantas ypač rekomenduojamas gyvenantiems loftuose. O mechaninių elementų judančių dalių patvarumui suteikiama net 10 metų garantija.

Daugiau informacijos: www.vesida.lt

Užsakymo nr.: PT_71064766

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis