PRIEŠ ir PO: įkvepiantys pokyčiai vaikų kambaryje, kuriuos įgyvendinti gali kiekvienas

VIVACOLOR ir ManoNamai.lt šio mėnesio pradžioje surengė konkursą „Laimėk kambario perdažymą“. Jis nustebino savo populiarumu, o nugalėtoju tapo Linas Remeikis. Skaitytojo vaikų kambariui buvo sukurtas visiškai naujas „veidas“.

Pasak laimėtojo, pagrindinė priežastis, kodėl su šeima nusprendė dalyvauti šiame konkurse buvo tai, kad jie norėjo pokyčių savo namuose. „Planavome atnaujinti kambarius. Nusprendėme, kad bus puiki pradžia, jei laimėsime. Tad atrinkome vaikų kambario nuotraukų. Šioje erdvėje vyravo keista žydra spalva, kuri jau buvo parinkta perkant būstą ir svajojome su ja atsisveikinti, nes tai mus ne tik erzino, bet ir vargino“, - mintimis dalijosi nugalėtojas.

Dizainerė pataria nedažyti vaikų kambario sienų ryškiai

Architektė-dizainerė Gitana Valavičiūtė džiaugėsi, kad laimėtojo vaikų kambarys pasikeitė kardinaliai. Prieš permainas trys sienos buvo baltos, o viena nudažyta skaisčiai mėlyna vandens spalva. Labiausiai šioje zonoje trūko esminio akcento – vaikiško charakterio.

Organizatorių nuotr.

Vertindama vaikų kambario dizainą architektė-dizainerė Gitana Valavičiūtė pastebėjo, kad bendra visuma visgi nebuvo harmoninga. „Viena didžiausių problemų buvo ta, kad kambaryje panaudotos bent kelios medienos rūšys. Grindims – bukas, durims – raudonmedis, o vaikų baldams – pušis“, - pasakojo dizainerė.

Todėl pirmiausiai buvo priimtas sprendimas atnaujinti ir perdažyti vaiko lovą. Jai parinkta rūgšti žalia, kuri dizainerių ypač mėgstama, kai reikia akcento. Lietuvoje baldų dažymas vis dar nėra įprastas, nes tautiečiai sunkiai susitaiko su mintimi, kad bus paslėptas medienos grožis. Tuo tarpu skandinavai tokius sprendimus pasitelkia labai dažnai, nes mediniai dažyti baldai yra jau nuo seno tapusi tradicija.

„Vaikų kambaryje nudažyta lova suteikė kambariui užbaigiamąjį akcentą. Iš tikrųjų tie, kurie nori atnaujinti namus, tačiau negali ar neturi laiko remontui, gali tiesiog perdažyti vieną baldą“, - patarimus dalijo G. Valavičiūtė.

Sienų spalva parinkta taip pat atsižvelgiant į grindų charakterį, kurios yra spalvinėje gamoje, todėl sienos nudažytos neutralia, pilkšvai rusva spalva. Toks sprendimas paryškina kambario charakterį, suteikia jam įdomumo ir sukuria foną spalvingam baldui bei žaislams.

„Pagrindinė klaida, kurią daro žmonės įrengdami vaikų kambarį – sienas nudažo ryškiai. Juk vaikui, kaip ir suaugusiajam, kambaryje reikia pailsėti, nusiraminti, pasisemti jėgų. Tad geriau parinkti žaismingesnius baldus, spalvingus žaislus, o sienoms pasitelkti pastelinius tonus“, - esminę klaidą nupasakojo specialistė.

Vienas svarbiausių žingsnių – tinkamai parinkti dažai

Dažymo darbus atliko VIVACOLOR komanda. Pasak VIVACOLOR dažų eksperto Roko Vičkaus, dažymo darbai vyko sklandžiai ir saugiai: „Pagal galimybes buvo išnešti baldai, apsaugotos (apdengtos, apklijuotos) vietos, kurių dažyti nereikia. Užglaistyti smulkūs įtrūkimai ir nelygumai. Dažomuoju akrilu užpildyti kampai ir sujungimai. Du kartus dažyta vandeniniais dažais. Vaikiška lovelė buvo išrinkta, pašlifuota, gruntuota ir du kartus dažyta specialiais vandeniniais dažais“.

Nugalėtojo vaikų kambario sienos ir lubos buvo dažomos VIVACOLOR „INTERIOR“ serijos dažais – „INTERIOR Soft“ ir „INTERIOR Satin“. Šių dažų gamyboje naudojamos tik patikrintos žaliavos. Tokie dažai nekenkia sveikatai, yra draugiški aplinkai, juos gali naudoti alergiški žmonės. Jiems suteikti „Šiaurės gulbės“ ir Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos aprobacijos ženklai. Dažų savybės buvo ne kartą patikrintos tarptautinėse ir Lietuvos laboratorijose.

O lova dažyta su VIVACOLOR vandeniniais dažais baldams „Special Furniture Akva“. Šis produktas atitinka žaislų saugos standartus. Dažant baldus specialistas pataria pasitelkti šias gudrybes: pirmiausiai nudažykite sunkiai prieinamas vietas, o tik po to didesnį paviršių; baldų kampus ir briaunas, dažykite pusiau sausu teptuku, taip išvengsite dažų nuvarvėjimo; vandens pagrindo dažams, rekomenduojama naudoti sintetinių šerelių teptuką; lygius baldų paviršius galima dažyti mažesniu (10-15 cm) trumpo plauko voleliu.

Anot VIVACOLOR dažų eksperto R. Vičkaus, visuomet atidžiai perskaitykite ant dažų pakuotės pateiktą informaciją. Šiuolaikiniai dažai turėtų būti nekenksmingi tiek dažytojui, tiek toje patalpoje gyvenantiems žmonėms. Aukštos kokybės dažai paprastai žymimi ekologiniais ženklais.

Pokyčiai – džiuginantys

„Kambarys – tarsi naujas! Spalvos įdomiai parinktos ir suderintos. Labai tinka lovos spalva, kuri ypač pagyvina kambarį“, – tokia buvo pirmoji nugalėtojų reakcija.

L. Remeikio nuomone, po lovos perdažymo kambarys pagyvėjo. Lovos spalva suteikė kambariui savitumo ir naujumo. Tai – geras sprendimas, iš kurio tikrai verta pasimokyti.

Kambarys paliko įspūdį ir mažiesiems gyventojams. „Iš pradžių, kai dažytojai baigė darbą, jie paklausė, o kada dažys kambarį? Jie tikėjosi daugiau spalvų, bet vėliau pajuto, kad tokiame kambaryje tikrai geriau jaučiasi ir džiaugėsi pokyčiais“, – pasakojo laimėtojas.

Tiesa, jis taip pat priduria, kad dalyvavo konkurse ne tik dėl to, kad galėtų laimėti kambario perdažymą. „Vienas naudingiausių dalykų, kurį gavome – tai dažų eksperto ir dizainerės patarimai, kuriuos galėsime pritaikyti ir darant pokyčius kitose namų zonose“, - reziumavo Linas.

Tad niekuomet nereikia bijoti permainų namuose. Juk džiuginantiems rezultatams gali pakakti ir kelių detalių atnaujinimo, o gyvenimo kokybė pasikeis nejučia. Tokia yra ir pagrindinė VIVACOLOR „INTERIOR“ dažų serijos idėja – įkvepiantys ir paprastai įgyvendinami pokyčiai!

Užsakymo nr.: PT_71352422

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis