Namų pokyčiai pagal asmenybės tipą

Kurdami savo aplinką svajojame apie jaukius, šiltus, gražius ir per daug neapkrautus namus. Tačiau pagl charakterio bruožus, kai kurie reikalavimai skiriasi: kai kam norisi amžinos klasikos, o kitam – modernių erdvių. Vieniems patinka ryškios madingos detalės, kitiems norisi antikvarinių grožybių. Dažnai įrengiant namus būtina atsižvelgti ir į tai, kaip dažnai norisi pokyčių.

Detalės – pagal asmenybės poreikius

Kiekvienas žmogus yra skirtingas: tiek pomėgiais, tiek charakterio bruožais, taip pat ir savo norais. Dar Hipokratas ėmė skirstyti žmones pagal charakterių tipus į sangvinikus, cholerikus, flegmatikus ir melancholikus. Kiekvienam skirtingam tipui kyla kitokie poreikiai įrengiant namus, kad juose jaustųsi patogiai ir atsipalaiduotų po dienos darbų.

Vis dėlto, daugelis elgiasi panašiai – renkasi ilgaamžiškas medžiagas, kokybiškus baldus, įvairias interjero detales, nesigilindami į asmenybės poreikius. Ar visada norime savo namus matyti tokius pat? Retas kuris nemėgsta keistis ir tikisi kasdien kiekvieną detalę matyti toje pačioje vietoje. Ir taip daugybę metų. Atėjus laikui, neretam pribręsta mintis, ką nors pakeisti savo svetainėje ar kitame kambaryje ir įrengiant namus svarbu iš anksto apie tai pagalvoti – atpažinti savo asmenybės tipą ir pagal tai rinktis detales.

Pas flegmatikus pokyčiai reti

Per daug nesiplečiant galima pristatyti flegmatikus – tai vienintelis asmenybės tipas, mėgstantis tikrą ilgaamžiškumą. Šių žmonių būste tikrai rasite daiktų, kurie perduodami iš kartos į kartą. Apstatydami naujus namus jie renkasi tik aukščiausios kokybės detales, žinodami, kad tai tarnaus ilgus metus. Ramybe ir savitvarda pasižymintiems žmonėms aukščiausia vertybė yra stabilumas, kuris turi atsispindėti ir itin retai kintančiose interjero detalėse. Mada šio tipo asmenybėms tikrai nėra rodiklis. Tiesa, vienas pokytis šiems žmonėms priimtinas – tai naujas niekutis į kolekciją, greičiausiai antikvarinis.

Dizaineriai siūlo daugybę išeičių natūralaus medžio mėgėjams. Viskas priklauso tik nuo skonio ir poreikių. Šiltų atspalvių medinės detalės kambariui suteiks jaukumo ir šiuolaikiškos klasikos įspūdį, kas flegmatikams tikrai patiktų. Raštų įvairovė itin plati – tereikia išsirinkti, ar tai bus skirtingų atspalvių mozaika, ar švelnių vienspalvių kaladėlių dėlionė.

Mados dvelksmas pas cholerikus

Bene didžiausias mados gerbėjas iš visų asmenybių yra cholerikas. Daug gestikuliuojančioms asmenybėms reikalinga erdvė, verdančios emocijos prašosi griežtų formų detalių. Šio tipo asmenybės turėtų rinktis itin ekstravagantiškus ir modernius raštus, nes jų erdviuose namuose tiesiog privalo būti kas nors išskirtinio ir modernaus.

Medžio paveikslais ir dekoracijomis itin dažnai variacijų nepadarysi, tačiau spalvą keisti galima kiek tik norime. Taip jis niekada nenusibos. O pasirinkus originalų raštą, jis ilgiau atrodys įdomus ir nenusibostantis. Nusprendus dažyti medžio detales, ryškias spalvas galima keisti kasmet pagal mados tendencijas.

Romantiškos poilsio zonos – svarbiausia melancholikams

Melancholikui patiks švelnios, šviesios spalvos, neturinčios aštrių kampų detalės. Tiesa, šių žmonių namuose retai rasite ką nors nereikalingo – visi daiktai mėgstami, branginami. Tai romantiški ir švelnūs žmonės, mėgstantys susikurti sau ir šeimai „jaukų lizdelį“. Tik jaukumą kiekvienas kuria individualiai – vienas gali rinktis modernistinį stilių, kitam širdis labiau kryps klasikos link. Svarbu, kad savo vietą rastų mieli, artimi daiktai. Bene svarbiausia namų dalis – poilsio zona.

Sparčiai prigyjanti naujovė – perdirbto popieriaus plytelės. Tai priemonė, leidžianti atlikti namų dekorą ne tik nebrangiai, bet ir ekologiškai bei kūrybiškai, rinktis mėgstamas spalvas, formas, raštus. Žaismingos formos plytelės klijuojamos tiesiog prie sienos. Toliau – kiekvieno fantazijos reikalas. Gal norisi profesionalaus piešinio ir yra galimybė pasamdyti originalų menininką? O gal pačiam namų šeimininkui „prabus“ įkvėpimas ir ant sienos pačioje matomiausioje namų vietoje atsiras unikalus kūrinys, turintis savitą reikšmę gyventojams.

Neaprėpiamos sangvinikų namų erdvės

Aplinkinių mėgstamiausias – sangviniko tipas. Tai bendraujantis, malonus asmuo, kupinas optimizmo ir gyvenimo džiaugsmo. O šio gėrio turi būti pilni ir sangvinikų namai, kurie pasižymi veidrodžių, stiklo, langų gausa. Tai didina erdvę, suteikia namams šviesos. Rėmų pasirinkimas toks didelis, kad net sunku išsirinkti – kai kurie gali atstoti tikrą meno kūrinį. O kur dar formų ir dydžių įvairovė – leiskite reikštis fantazijai. Tikėtina, jog šio tipo asmenybė rinksis ryškiausių spalvų detales, kurios paįvairintų interjerą.

Tiesa, ne visi mėgsta šaltą stiklą ar įmantrius veidrodžių rėmus. Visuomenė atsigręžią į gamtą, natūralumą. Ekologiškumas tapo prioritetu daugeliui namų ūkių. Į madą grįžta natūralios medžiagos, tarp jų ir medis. Ne vienuose šiuolaikiškai įrengtuose namuose tinkamai derinamos medinės detalės atrodo ne ką prasčiau už paveikslus. Nereikėtų baimintis, jog sienos atrodys tamsios, niūrios – viskas priklauso nuo pasirinktų spalvų.

Universali medžiaga – medis

Namų šeimininkas turėtų žinoti, kad kuriant interjerą privalu nepamiršti savo asmenybės, šeimos istorijos. Mūsų namai svečiams parodo, kas ir kokie mes esame. Nereikia baimintis derinant skirtingas medžiagas – tai namams suteikia individualumo ir išskirtinumo.

Ar kada bandėte naujam gyvenimui prikelti seną, aptrupėjusią lentą? Ši idėja gali būti ne tik išskirtinė, tačiau nebrangi ir itin solidžiai atrodanti – toks medžio „gabalas“ tarsi šaukte šaukia apie įdomią istoriją.

Pagrindinė šių metų tendencija yra kuo labiau išryškintas natūralumas, labai didelis interjere naudojamo medžio šakotumas ir skeldėjimas – tai dekoracijoms suteikia išskirtinį ir tikrai nepakartojamą raštą.

Labai svarbus antrinis medienos panaudojimas – populiaru dekoruojant namus panaudoti senų svirnų, malūnų lentas, rąstus ir iš jų pagamintas interjero detales. Vieniems šios detalės gali atrodyti moderniai ir neįprastai, kitiems – turėti svarbią reikšmę kaip antikvarinė detalė ar praeities priminimas. Medieną galima ne tik perdažyti, bet ir peralyvuoti, pervaškuoti ir pan. Šios priemonės skirtingai pakeičią paviršių bei jo vaizdą. Viena iš tendencijų – lako pakeitimas natūraliomis alyvomis, kurios taip pat yra ekologiškos.

Daugiau informacijos rasite www.manosiena.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis