Sustiprinkite namų harmoniją: kaip išsirinkti spalvas savo būstui

Mus supančios spalvos gali mus paveikti ir tiesiogine, ir simboline prasme. Tai reiškia, kad savo namuose galime naudoti spalvas tam, kad pakeistume savo gyvenimą į geresnę pusę. Perdažius patalpą galima pakeisti joje vyraujančią energiją. Būtent taip fengšui filosofijoje aiškinama spalvų pasirinkimo būste svarba. Taigi, išsiaiškinkime, kokią įtaką mums daro skirtingos spalvos.

Mus supančios spalvos gali pakelti arba atvirkščiai, sugadinti mums nuotaiką. Žinoma, žmonių jautrumas tokiems aplinkos veiksniams, kaip spalvos, garsai, kvapai, skiriasi – vienus jie veikia stipriau, kitus silpniau. Vis dėlto egzistuoja universali, dažniausiai pasitaikanti žmonių reakcija į spalvas. Taigi, koks spalvų poveikis?

* Raudona spalva gerina apetitą, stiprina fizines jėgas, didina entuziazmą, atkaklumą, skatina dinamišką veiklą, didina dirglumą.

* Oranžinė spalva skatina optimizmą, atvirumą, patikimumą, bendrystės jausmą, entuziazmą, atjautą.

* Geltona spalva suaktyvina intelektą, skatina užmegzti ryšį, skatina domėjimąsi detalėmis, gilintis į mokslą, taip pat skatina gebėjimą išreikšti savo poreikius, stiprina laisvės pojūtį, nuoširdumą.

*Žalia spalva skatina pusiausvyrą, harmonijos jausmą, skatina gebėjimą gydyti, augti, klestėti, stiprina viltį.

Shutterstock

* Violetinė spalva stiprina ramybės, pilnatvės pojūtį, skatina intuiciją, supratimą, dvasinės perspektyvos suvokimą.

* Balta spalva skatina grynumą, nuolankumą, aiškumą, atvirumą ir dvasinę pusiausvyrą. Per didelis baltos spalvos kiekis gali sukelti sterilumo įspūdį.

* Juoda spalva siejama su mistika, nežinomybe, tyla, vidiniu pasauliu, poilsiu. Per daug juodos spalvų gali paskatinti depresinę nuotaiką.

Shutterstock

* Mėlyna spalva stiprina įkvėpimą, gilinimąsi į vidinį pasaulį, dvasinius dalykus, stiprina tikėjimą, prisirišimą, kantrybę, santūrumą, kuklumą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis