Smagios idėjos, kaip dekoruoti židinį

Jei turite židinį, jis tikriausiai yra pagrindinis kambario akcentas. Dekoruodami jo atbrailą, stenkitės išlaikyti proporcijas ir sukurti harmoningą vaizdą. Nepuoškite židinio bet kokiais daiktais. Štai patarimai ir idėjos, kaip dekoruoti židinio lentynėlę, kad kambarys būtų jaukus ir gražus.

* Rinkitės skirtingų formų ir dydžių daiktus. Aukštesnius objektus statykite arčiau sienos, mažesnius - arčiau atbrailos krašto.

* Nebijokite statyti daiktų keliomis eilėmis. Tiesą pasakius, tai puiki idėja, nes toks išdėstymas sukuria gilumo įspūdį. Nepamirškite, atbraila - ne nuotrauka, ir žmonės ne visada į ją žiūrės iš priekio. Arčiau atbrailos krašto išdėstytos dekoracijos turėtų pridengti, bet ne paslėpti daiktus, sudėtus arčiau sienos.

* Jei mėgstate simetriją, daiktus statykite taip: didžiausiąjį, pavyzdžiui, vazą su gėlėmis - per vidurį, o kitus panašius ar vienodus daiktus - iš šonų (kurkite veidrodžio efektą).

* Jei ant židinio atbrailos stovės ne vienas, bet daugiau daiktų, rinkitės nelyginį jų skaičių. Pavyzdžiui, statykite ne dvi, bet tris žvakides, penkias, o ne keturias, vazeles. Ši taisyklė galioja beveik visiems dekoravimo aspektams. Jei puošiate paviršių grupe daiktų, rinkitės nelyginį jų skaičių.

* Norėdami sukurti formalesnį įspūdį, ant abiejų atbrailos kraštų padėkite po tokį patį daiktą.

* Nekraukite ant židinio bet kokių daiktų. Pasirūpinkite, kad juos vienytų spalva, stilius ar tema. Objektai turi būti kažkuo tarpusavyje susiję.

* Siekdami sukurti harmoniją, neprivalote naudoti vienodų daiktų. Ant vieno atbrailos krašto galite pastatyti keletą smulkesnių objektų, o ant kito, kaip atsvarą jiems - vieną vizualiai sunkų daiktą.

* Jei turite vieną didelį gražų daiktą ir norite, kad jis taptų pagrindiniu akcentu, statykite jį per vidurį.

* Neapkraukite! Jei ant židinio atbrailos sudėsite viską, ką turite, ji atrodys užgriozdinta ir netvarkinga. Leiskite daiktams “kvėpuoti”.

Kai kurios židinio atbrailos dekoravimo taisyklės, ypač tos, susijusios su balansu ir proporcijomis, gali pasirodyti komplikuotos, tačiau iš tiesų taip nėra. Pasitikėkite savo akimis ir stiliaus pojūčiu - jie pasufleruos, jei kažkas bus ne taip. Eksperimentuokite, kol rasite jums gražiausią variantą.

Idėjos, kuo papuošti židinio atbrailą

Nežinote, kokius daiktus statyti ant židinio lentynėlės? Štai keletas idėjų:

* Įrėmintos nuotraukos
* Žvakidės
* Statulėlės
* Vazos
* Laikrodžiai
* Metaliniai kibirėliai
* Dekoratyvinės dėžutės
* Knygų krūvelės
* Kolekcionuojami daiktai

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis