R. Būtėnaitės kilimas „Eccentric“ įvertintas „Gero dizaino“ prizu

Neseniai pralėkusios „Dizaino savaitės“ metu Rūtos Būtėnaitės kilimas buvo įvertintas „Gero dizaino prizu. Šį kilimą ji apibūdina kaip intrigą kuriančios tradicijos, šiuolaikinių tekstilės tendencijų bei lengvos ironijos derinį.

A.Narmonto nuotr.

Pasak jos, būtent eilę metų trunkanti aistra Rytų bei Vakarų kilimų kūrimo tradicijoms, kelis tūkstantmečius trunkančiai unikaliai ir rafinuotai kilimų raidos istorijai, simbolių, motyvų, kompozicijos, spalvų estetikai, inspiravo naująjį kilimą, jungiantį savyje skirtingų kultūrų bei epochų meno bruožus.

Šis kilimas išaustas taftingine kilimų audimo technologija, leidžiančia lanksčiai prisitaikyti prie projekto dizaino ir gan greitai jį įvykdyti su „BOTEH kilimų“ specialistų pagalba.

Kilimui naudotos natūralios medžiagos: 100 % Naujosios Zelandijos vilna, pagrindas 100 % linas.
Ji įsitikinusi, kad būtent vilna yra pats tinkamiausias pluoštas kilimams, o šiuo atveju piešinys sodrus, papildomų medžiagų net nereikia.

Kilimo eklektiškas sprendimas jungiamas ir su pastebima lengva ironija. „Man labai daug reiškia šis įvertinimas Dizaino prizu, jis parodo, kad siekis Lietuvoje turėti savo lietuviškus kilimus, yra svarbus ir vertinamas, kad kilimas kaip gaminys yra patikimas, gero dizaino ir kokybiškas“, – džiaugiasi kūrėja.

A.Narmonto nuotr.

Vilniaus Dailės akademijos Tekstilės katedros docentė R. Būtėnaitė rankų darbo kilimus kuria ne kompiuteriu. „Šiuo atveju buvau visiškai laisva, nereikėjo derintis prie gamybos apribojimų, žinojau, kad viskas bus išausta idealiai pagal mano viziją. Tai yra didelė vertybė. Esu audusi kilimus ir pas kitus gamintojus, bet rezultato meninė kokybė nepateisino mano lūkesčių. Visgi šis kilimas iš technologinės pusės – išties sudėtingas iššūkis, pareikalavęs tobulo meistriškumo.

„Eccentric“ kilimas taip pat atspindi ir 2013/2014 metų taikomosios tekstilės tendencijas. „Ryškus, prabangus, dominuojantis, reljefinio paviršiaus, manau, tiktų drąsiam šiuolaikiniam interjerui, ir žmogui, nenorinčiam rinktis standartinių sprendimų. Jo, kaip grindų kilimo paskirtis – būti bemaž pagrindiniu interjero akcentu, o gal net kurti pagal jį interjerą“, – teigia kilimo autorė.

UAB „Fashion colours LT“ direktorius Tomas Urbonas: „Šis Lietuvos dizaino „Geras dizainas 2013“ įvertinimas rodo, kad įmonė pasirinko teisingą kelią – siekti išskirtinumo kuriant inovatyvius, šiuolaikinio dizaino kriterijus atitinkančius kilimus. Tai lyg naujas standarto lygis bei gera žinia pirkėjams, ieškantiems ilgalaikės meninės investicijos neaukojant kokybės. Mūsų tikslas – panaikinti tradicinių namų interjero stereotipus. Mes nebijome naudoti naujas spalvas, formas ir medžiagas.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis