Kaip palengvinti sienų dažymo procesą?

Sienų dažymas – vienas iš sunkiausių namų remonto darbo. Kaip palengvinti šį nuobodų ir sunkų procesą? Pasitelkite pateikiamas gudrybes.

Sunkiausia dažant išsaugoti švarią aplinką, nepritaškyti dažų.
Patarimas – apjuoskite dažų dėžutę gumine juosta taip, kad ištraukdami šepetėlį išvengtumėte nereikalingų lašų. Tai ypač padeda, jei dėžutė dažų yra maža ir be rankenėlės. Guminė juostelė apsaugo visą dėžutę ir ją lengviau uždaryti baigus darbą.

Dažydami vidines sienas jūs žymiai palengvinsite sau darbą dažydami voleliu ant ilgo koto. Nereikės taip dažnai lankstytis, neprireiks ir kopėčių. Stebint nudažytą vietą iš toliau, lengviau galima įžiūrėti nelygumus.

Prieš merkdami šepetėlį į dažus, pamirkykite jį į vandenį (jei dažote vandens pagrindo dažais) ar skiediklį (jei dažote aliejiniais dažais) ir nubraukite perteklių. Tai padės pasaugoti šepetėlį, jį bus lengva išplauti.

Kabantys šviestuvai ar kondicionierius gali dažant sukelti daug problemų. Paprasčiausiai juos dažant reikėtų uždengti – užmauti polietileninį maišelį ir jį užrišti. Tik nejunkite tuo metu šviesos, nes galite sudeginti maišelį.

Mediena laikui bėgant pilkėja, jos spalva tampa nelygi. Prieš dažydami medinius paviršius nušveiskite juos švitriniu popieriumi.

Dažydami virtuvę ir vonios kambarį atkreipkite dėmesį į dažų kokybę – šioms patalpoms gaminami specialūs drėgmei atsparūs dažai. Jie apsaugo nuo pelėsio, juos galima plauti.

Lipni juostelė – geriausia apsauga dažant. Tačiau kartais ji gali prilipti pernelyg stipriai – tada ją nuplėšus gali matytis žymės.

Pirkdami dažus pasistenkite, kad jų nepritrūktų. Juos visada galima panaudoti vėliau ir be to, nereikės vargti norint nusipirkti dar vieną dėžutę papildomai.

Kad nesusiformuotų plėvelė laikant dažus, iškirpkite iš vaškinio popieriaus ar aliuminio folijos skritulį ir uždekite ant dažų. Tai apsaugos dažus, neleis jiems sukietėti.

Kad dažai ilgiau išliktų dažant lauke, pirmiausia padenkite paviršius tam tikru pagrindu. Dažai tvirčiau laikysis, mediena bus apsaugota.

Rinkitės tokius dažus, kuriuos galima valyti drėgnu skudurėliu. Tiks satino spindesio ar pusiau matiniai dažai. Ypač jei dažote sieną prie durų ar kitas dažnai liečiamas vietas.

Jei nepabaigėte darbo per vieną dieną, sandariai uždarykite dažus, nubraukite dažų perteklių ir užriškite šepetėlį maišelyje. Tai neleis šepetėliui išdžiūti. Taip pat sutvarkykite ir volelius.

Jei ant sienos yra pelėsių ar grybelio žymių, uždažymas problemos neišspręs. Pirmiausia tokius plotus gerai apdorokite priešgrybeliniais preparatais, nuplaukite sieną dezinfekuojančiu skysčiu, paruoškite dažymui, o tik po to dažykite.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis