Dizainerės patarimai, kaip parinkti namams tinkamiausius tapetus

Į madą sugrįžta tapetai, nors iš tiesų jie niekada nebuvo iš jos ir išėję. Skirtingai nei ramios, baltos ar vos kokiu atspalviu dažytos sienos, kurios tarnauja kaip baldų, namų tekstilės ir kitų dekoro elementų spalvų fonas, tapetai gali dominuoti, jie tampa tokie pat reikšmingi bei svarbūs, netgi kuria ir diktuoja visą interjero stilistiką. Kuriant naujus namus lengviau viską suderinti.

Tapetų madas diktuoja didžiausi gamintojai, juos kuriantys dizaineriai per tapetų raštus, koloritą ir faktūras atspindi šiuolaikinį gyvenimo būdą, meno, muzikos, drabužių mados tendencijas, savaip interpretuoja istoriją ir žmonijos kultūros paveldą. Pasak dizainerės Linos Kalinauskaitės-Forsman, šiuo metu tapetų populiarumas išaugęs visame pasaulyje, o jie patys tampa savarankiškais meno kūriniais, kurie namams suteikia tokią pat nepakartojamą aurą, kaip paveikslai.

Tapetų parinkimas, derinimas prie kitų interjero dalių yra puiki proga pasireikšti kiekvieno estetiniam skoniui, gyvenimo būdui, vertybėms. Todėl jais dekoruotas būstas visada individualus, nes pasirinkimas yra tikrai didžiulis. „Rinkimas ir derinimas yra malonus procesas. Aš netgi rekomenduoju žmonėms patiems išsiklijuoti sienas, pajusti pasikeitimo džiaugsmą, greitai įgyvendinant interjero idėjas“, – sakė L. Kalinauskaite-Forsman.

Šių metų, pavasario – vasaros kolekcijų kūrėjai įkvėpimo semiasi iš gamtos ir skaitmeninių technologijų, dominuoja ryškios tekstūros ir faktūros, 3D vaizdai, hologramos, egzotiniai, etniniai tolimųjų ir artimųjų rytų motyvai, kelionių įspūdžiai.

Tapetuose atsispindi vasaros kaitra ir jūros druska persunktos senų pastatų ar išlikusių kultūros paminklų griuvėsių sienų faktūros, jų fragmentai, nuo laiko ir vandens suaižėjusios senos valties lentų raštas ar kiti kelionių įspūdžiai. Toks interjeras visada bus jaukus ir šiltas.

Labai įdomiai ir moderniai atrodo nesufokusuoti raštai – geometriniai ar siuvinėjimo kryžiuku imitacija. Apskritai imitacijos tapetuose labai daug – būdami visiškai lygūs jie atkartoja įmantriausias audinių, bambukų ir kitų augalų pynių ir gūnių faktūras, nuo saulės ir laiko išblukusio medžio ar aprūdijusio metalo paviršių.

Madingi ryškūs artimųjų rytų motyvai su metaliniu atspalviu, vaizduojantys prabangų indų, arbatos staliukų ornamentą, egzotiškas mozaikas, tolimųjų rytų ornamentiką.

Transformuojasi netgi elegantiška klasika. Griežtų, pasikartojančių formų motyvai įgauna fragmeniškumo charakterį.

Kad rezultatas nenuviltų, pakanka žinoti keletą pagrindinių tapetavimo principų. „Iš pat pradžių reikėtų apsispręsti, kurios patalpos sienos bus tapetuojamos, kur ir kokie stovės baldai. Todėl buto ar namo planas padės aiškiau pamatyti būsimą vaizdą. Nereikėtų persistengti su margais raštais. Norint išlaikyti namų interjero vientisumą nedideliuose butuose, patarčiau rinktis ramesnių raštų, smulkaus mąstelio tapetus, prie jų bus lengviau derinti aksesuarus, tekstilę, užuolaidas, pagalvėles. Nereikėtų perdėm primarginti kiekvieno kambario. Derėtų išskirti vieną sieną, kurią norėtumėte akcentuoti. Išraiškingi raštai visu savo grožiu atsiskleidžia tuomet, kai jie turi erdvės ir vietos. Stambaus piešinio motyvus galima naudoti ir mažose erdvėse, bet po nedaug arba įrėminti, jais dekoruoti tik vieną sieną, o kitas – rašto fono ar derančios spalvos tapetais, dar vadinamais „vienspalviais“ Paprastai kolekcijose yra numatyti galimi derinimo būdai, spalvinės gamos. Su dizainerio pagalba susigaudyti raštų, spalvų ir faktūrų gausybėje yra lengviau“, – patarė dizainerė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis