Plytelių raštai – vis originalesni

Nors griežtos keraminių plytelių linijos ir paprastos formos turi minimalistinio žavesio, jis gali ir pabosti... Sudėtingi raštai, skirtingų stilių deriniai ir neutralią spalvų gamą pagyvinantis reljefas monotoniją kaipmat išsklaido. Juolab kad šiuolaikinės technologijos suteikia galimybių vis tiksliau kopijuoti įvairiausius raštus ir motyvus.

Shutterstock nuotr.

Skiautinių „epidemija“

Viena naujausių tendencijų – įvairių rankdarbių technikų atkartojimas kuriant keraminių plytelių raštus. Tai tapo įmanoma dėl naujausių skaitmeninės spaudos technologijų. Jas panaudojus net toks išskirtinis dekoravimo būdas kaip skiautiniai nebėra siejamas vien su tekstile – jis „susidraugavo“ ir su keramika. Taip jau atsitiko, kad pernai metų pabaigoje plytelių gamintojus apėmė skiautinių „epidemija“. Nieko keista – juk toks malonumas ir kurti, ir komponuoti pačių įvairiausių raštų derinius, kai improvizacijoms nėra jokių ribų, o interjerui jos suteikia įvairovės ir gyvybingumo.

Shutterstock nuotr.

Skiautinių stiliaus plytelės labai dažnai būna neutralių atspalvių – dinamikos ir margumo joms suteikia raštų įvairovė. Pilki ir gelsvi atspalviai neryškūs, todėl jie įprasčiausi, nors nevengiama ir baltą derinti su juoda arba mėlyna. Ir spalvos dažniau pasitaiko dvi, nebent kartais jų gama papildoma trečiu atspalviu. Žinoma, tokia taisyklė turi išimčių – ir labai įspūdingų.
Skiautinių technika dekoruotoms plytelėms reikia ramios aplinkos – juk tai gana intensyvus puošybos elementas. Plotas gali būti nedidelis – stilingai atrodo tokių plytelių „kilimas“, pano ar virš darbastalio esanti virtuvės siena. Tinkamiausias fonas joms išryškėti – vienspalvės plytelės.

Shutterstock nuotr.

Geometrijos tikslumas

Pasikartojantys geometrinių figūrų motyvai turi magiškos traukos – į juos galima ilgai žiūrėti, jie nenusibosta ir ne visuomet iš karto suprantami, bet ilgam įsimenami. Geometrinį raštą kuria ne tik kvadratai, trikampiai ar apskritimai, bet ir skirtingi jų atspalviai, dydžiai, faktūros. 

Shutterstock nuotr.

O jei sukuriamas trijų dimensijų vaizdo efektas, interjero dekoras atrodo išskirtinai, kitų akcentų nė nereikia. Nors didelius paviršius dengiančios subtilių spalvų ir raštų plytelės gali tapti dominuojančiu interjero akcentu, nėra būtina taip plačiai užsimoti. Niša ar sienos fragmentas taip pat atrodys originaliai – svarbiausia, kad ta vieta būtų puikiai matoma.

Shutterstock nuotr.
Spalvinga drąsa

Gamtai artimos (ar, kaip dabar madinga sakyti, ekologiškos) spalvos šiuo metu išties išskirtinai madingos. Nors paprastai įsivaizduojame jas ramias, priblėsusias – tai tik susitarimo reikalas. Gamtoje gausu ryškių spalvų, tad nuo vyraujančios tendencijos labai nenukrypsta ir sodrių atspalvių mozaikos. Spalvingose mozaikose dažniausiai išryškėja etnostiliaus motyvai – šios variacijos yra amžina klasika. Net jei interjere nėra akivaizdžiai atskleista Maroko ar Japonijos dekoro stilistika, šių kraštų nuotaika vis tiek švelniai plevena ore.

Shutterstock nuotr.

Floristinė tema visada maloni akiai, kuria jaukią nuotaiką. Tačiau ji irgi patiria pokyčių. Ryškius gėlių motyvus keičia ne tokie rėksmingi, subtilesni siužetai, minkštų, prislopintų spalvų paletė. Nors augaliniai raštai įžvelgiami, bet nekrenta į akį. Ne mažiau stilingai atrodo ir fonas, kuris gali skirtis tik atspalviu. Gėlių kontūrai gali būti persiliejantys, o gal apibrėžti blizgia glazūra.

Monotoniją suardo reljefas ir faktūra

Šiuolaikiniuose interjeruose su polinkiu į minimalizmą neretai pasirenkama santūri, monochrominė spalvų gama. Todėl ne ji, o keraminių plytelių reljefas ir faktūra įgauna išskirtinę reikšmę. Netikėti linkiai, iškilimai paįvairina nuobodų paviršių glotnumą ir susidėlioja į savotiškus raštus. Subtilaus rašto efektą kuria ir metalą, medieną, akmenį realistiniu tikslumu imituojančios plytelės. Juk šie paviršiai niekada nebūna vienodi, tad ir kiekviena plytelė vis kitokia.

Shutterstock nuotr.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis