Kaip palėpėje sukurti papildomos gyvenamosios erdvės

Papildomas gyvenamasis plotas jūsų namuose gali atnešti daug džiaugsmo ir naudos. Nors skirtinguose namuose galima rasti skirtingas palėpes, tačiau yra keletas bendrų patarimų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renovuojant šią namo dalį.

Ieškokite profesionalios pagalbos

Prieš pradedant bet kokius renovavimo darbus palėpėje, pasitarkite su profesionalais apie būtinus konstrukcijų pokyčius ir tam reikalingus leidimus. Paprastai renovuojant palėpę reikia mažiausiai dviejų metrų aukščio ir pločio, o grindų plotas turi siekti bent šešis su puse kvadratinio metro.

Padidinkite erdvę

Paprastai palėpėse grindų plotas ir lubų aukštis nėra labai didelis. Palėpės erdvę įmanoma padidinti panaudojant mansardos langą – tai iš stogo šlaito išsikišanti lango konstrukcija, kuri palėpėje sukuria daugiau erdvės. Mansardinių langų dydžiai skiriasi, tad nuspręskite, koks geriausias jums ir dabartinei mansardos konstrukcijai. Kai apsispręsite dėl palėpės langų, rinkitės energiją taupančius produktus, kurie padės sutaupyti dalį kas mėnesį mokamų komunalinių paslaugų kainos.

Suplanuokite atramas

Nenaudojamose palėpėse paprastai nėra atramų, leidžiančių jas naudoti. Todėl jums greičiausiai teks suplanuoti ir pastatyti atramas. Būtinai kreipkitės į specialistą, kuris pasirūpins, kad viskas atitiktų esamus reikalavimus.

Apsispręskite dėl įėjimo

Dabar pats metas apsispręsti kaip įeisite į savo palėpę. Net ir mažiausi laiptai reikalaus pakankamai erdvės, kad galėtumėte jais saugiai užlipti. Čia ir vėl jums patarti gali architektas ar statybos inžinierius, nes jie puikiai orientuojasi šiam darbui keliamuose reikalavimuose. Kad galėtumėte saugiai lipti, apsvarstykite galimybę virš laiptinės įrengti langą – tai leis aiškiai matyti kiekvieną žingsnį.

Projektavimas

Apsispręskite, kaip naudosite savo naują palėpės erdvę ir pagal tai ją suprojektuokite. Gerai suprojektuotas kambarys neleis prarasti erdvės ir sukurs malonesnį vaizdą. Gerai suprojektuotos sienų lentynos gali užtikrinti pakankamai vietos jūsų daiktams sudėti. Taip pat nepamirškite, kad yra nemažai baldų, kurie taip pat gali tarnauti ir kaip daiktadėžės. Jūsų palėpės erdvę maksimaliai išnaudoti padės ir iš po lovos ištraukiami stalčiai, ir daiktų sandėliavimo funkciją turintys pufai.

Apsispręskite dėl avarinio išėjimo

Jūsų palėpė yra aukščiausioje namų vietoje ir būtina pagalvoti apie avarinį išėjimą nelaimės atveju. Pagalvokite, koks geriausias avarinio išėjimo kelias. Yra nemažai saugių produktų, siūlančių patikimą išėjimo galimybę per mansardos langą. Jeigu nuspręsite vienu jų pasinaudoti, pasirūpinkite, kad jis būtų laikomas lengvai pasiekiamoje vietoje.

Reguliuokite drėgmę

Naująją palėpės erdvę labai lengvai subjauroti gali drėgmė ar vanduo. Prieš pradedant daryti sienų ir grindų apdailą pasirūpinkite, kad lubos būtų tinkamai įrengtos, o stogas padarytas taip, kad pro jį neprasiskverbtų nei lašas vandens.

Kontroliuokite oro temperatūrą

Kad palėpė būtų jauki, būtina turėti galimybę kontroliuoti joje temperatūrą. Tam galite pasinaudoti jau esama šildymo ir vėdinimo sistema arba pastatyti nešiojamus prietaisus. Labai veiksmingas būdas yra šildomos grindys, tačiau tinkamai joms įrengti ir vėl prireiks specialistų pagalbos. Jeigu nuspręsite rinktis nešiojamą įrenginį, pasirūpinkite, kad jis atitiktų saugos standartus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis