Nauja tendencija interjere: prabangiojo marmuro interpretacijos

Nuo praėjusių metų ryškiai pasikeitė interjero dizaino kryptis – asketiškumą ir santūrumą keičia aiškiai demonstruojama prabanga: puošnumo ir elegancijos įspūdis šį sezoną kuriamas dekoruojant blizgaus metalo gaminiais, marmuru, blizgiu lakuotu medžiu, variu. Naudojami natūralūs aukštos klasės audiniai – medvilnės ar kašmyro aksomas, natūrali oda, vilna.

Lankantis SALONE INTERNAZIONALE DEL MOBILE tarptautinėje baldų parodoje šiais metais marmuras buvo pristatytas, kaip viena geidžiamiausių medžiagų, su kuria bando dirbti daugelis architektų ir dizainerių. Specialistai pabrėžia, kad šiuo metu yra stengiamasi naudoti natūralias medžiagas.

Kaip pasakoja studijos „Interjero Pasaka“ dizainerė Vaida Žemaitytė, praėjus galybei laiko nuo romėnų dievybių ir senovės rūmų gyvavimo, marmuras vėl skinasi savo populiarumo kelią – nuo aksesuarų iki sportbačių ir riedlenčių paviršiaus. Nuo tada, kai 2014 metais Alexander Wang debiutavo ant podiumo su savo paruošta dėvėti Balenciaga rūbų kolekcija, šis akmuo įkvėpė rašto spausdinimą ant paviršiaus tiek tekstilėje, tiek šiuolaikiniame interjero dizaine. Neabejotina, kad tai – viena mėgstamiausių madą išmanančių kritikų 2014-2015 metų tendencija – prabangi marmuro rašto banga yra šiek tiek mažiau dramatiška galaktikos įkvėpto rašto atmaina, ir suteikia galingo įkvėpimo bet kokiai kasdienei aprangai.

Shutterstock nuotr.

Marmuro naudojimą architektūroje, mene ir dizaine galima atsekti iš prieš tūkstančius metų gyvavusių Egipto ir Mesopotamijos kulūrų. Atėnų Partenonas, Romos Panteonas, Agros Tadžmahalas, Mikelandželo Dovydas – tai tik keletas meno šedevrų, kur buvo naudojamas marmuras.

Marmuras (angl. marble) vilioja savo grožiu, stiliumi, tekstūros, spalvų įvairove, užkrečia savo vientisumu, kokybe bei elegancija. Marmuro pavadinimas kilo iš graikų kalbos žodžio marmaros, kuris reiškia spindintis akmuo.

Kaip medžiaga, marmuras pasižymi vertinga ir įvairialype kokybe, pritaikant jį prabangiame šiuolaikiniame interjere, derinant šią persikristalizavusią uolieną su natūraliomis medžiagomis, tokiomis, kaip varis, oda ir medis, taip pat dirbtinėje apdailoje ir ornamentuose.

Viena populiariausių ir brangiausių marmuro rūšių pasaulyje – baltasis marmuras, kilęs iš Carrara miesto, esančio šiaurės Toskanoje. Carraros marmuras buvo žinomas ir naudotas nuo seniausių laikų. Ypač jį mėgo Julijus Cezaris – didžiuliai marmuro blokai būdavo transportuojami iki lengendinio Luni miesto ir iš čia laivais plukdomi į Romą, kur vietiniai meistrai iš jo kurdavo skulptūras ir kitas dekoracijas, puošusias romėnų dievų šventyklas ir plebėjų namus. Įdomus faktas, kad šviesa įsiskverbia kelis milimetrus į akmenį, taip suteikiant jam natūralaus gamtos spindesio.

Shutterstock nuotr.

Per kelis pastaruosius dešimtmečius marmuro populiarumas interjero dizaino srityje stipriai sumažėjo. Tikriausiai taip yra dėl to, kad kai mes pagalvojame apie marmurą kaip apie dizaino elementą, vaizduotė mums piešia didelius ir šaltus namus, išklotus akmenim nuo grindų iki lubų. Arba dekoratyvines skulptūrėles, kurias taip mėgo statyt Jūsų močiutė savo svetainėje, kuri nebuvo naudojama. Tai vargu ar modernu ir elegantiška. Ar taip nemanote?

Tačiau marmuras sugrįžo su trenksmu į šių dienų modernų interjero dizaino pasaulį. Pasitelkiant tokias sąvokas, kaip aukščiausias pragyvenimo lygis ir prabanga, marmuru galime apibūdinti rafinuotą skonį ir įžvalgumą.

Marmuriniai stalai, spintelių paviršiai – nieko naujo. O štai, kaip žavu matyti marmurą ant sienų, grindų, baldų, įvairiausių aksesuarų. Marmurą mes dažniausiai įsivaizduojame pritaikant vonios kambaryje, tačiau naujuoju šio akmens gyvavimo laikotarpiu, galima išskirti ir daugiau sričių, kaip pavyzdžiui, gyvenant bendroje atviroje erdvėje marmuro stulpais galime apibrėžti, atskirti erdvę, Jūs galite laužyti nustatytus stereotipinius standartus ir pasirinkti stulpus tiesiais kraštais su santykinai keletu dekoravimo prisilietimų, suteikiant erdvei labiau pramoninį-industrinį jausmą.

Fotolia nuotr.

Atkreipkite dėmesi, kad stulpai neturi tęstis nuo grindų iki lubų – juos galima naudoti iki pusės sienos ir leisti akiai toliau keliauti per likusią sienos erdvę. Marmuru taip pat galite dengti grindis arba sienas. Verta pagalvoti apie marmuro įvedimą virtuvės sienelėje prie kriauklės. Jei mieliau renkatės marmuro grindis – foje yra puiki vieta panaudoti tokio tipo grindis, kadangi tai labiau formali erdvė. Marmurinės grindys suteiks prabangos jausmo kiekvieno vonioje. Interjerui pagyvinti galite rinktis marmurinius baldus arba aksesuarus. Marmurinių lempų pora būtų puikus harmonijos aspektas jūsų miegamajame ar gyvenamojoje erdvėje. Marmurinis žvakių laikiklis ar muilinė gali suteikti romantišką prisilietimą Jūsų vonios kambariui. Naujausios tendencijos signalizuoja, kad šiais metais vonios kambario aksesuarai, pagaminti iš marmuro pakils ant interjero dekoro pjedestalo. Tokios neįprastos ir prabanga dvelkiančios detalės į bet kurį vonios kambarį įneš solidumo. Pakeiskite atsibodusią medinę salą virtuvėje marmurine, siekiant sukurti vizualinį perėjimą nuo viryklės iki valgomojo zonos. Marmurinis kavos stalelis jūsų gyvenamajai zonai suteiks elegancijos prieskonio. Taip pat pagalvokite apie naudojimą lauko marmurinių baldų, todėl kad jie yra atsparūs nepalankioms oro sąlygoms. Galite rinktis ir subtilesnes detales – daiktus, įkvėptus marmuro. Meno kūrinys ant sienos, gobelenas, sienų tapetai ar raštuotas kilimas su marmuro raštu, kurie atskleidžia neutralias spalvas ir drąsias linijas, tai gali būti tos detalės, kurių reikia Jūsų namų harmonijai ir vieningai visumai sukurti.

Apibendrinus galima teigti, kad atsižvelgiant į vartotojų palaipsniui atsirandantį teigiamą požiūrį į marmurą ir jo ilgaamžiškumą, ekologiškumą, tvarumą, tikėtina, kad šis akmuo išvengs visuomenės vartotojiškumo ydos – jis netaps tik vieno sezono tendencija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis