Darau pats: itin paprastai pagaminama medinė lentynėlė

Savo rankomis pagaminti baldai visada džiugina, ypatingai, jei tokie baldai yra aktyviai naudojami buityje. Vis dėlto, vieni sukonstruoti bet kokį baldą galėtų užsimerkę, kitiems reikia įdėti kur kas daugiau pastangų. Yra ir trečia kategorija - žmonės, kurie to niekada nebandė. Kodėl nepradėjus nuo paprastos medinės savo rankomis pagamintos lentynos?

Taigi, pirmiausia pasirenkame lentą, iš kurios darysime lentynėlę. Lenta būtinai turi būti sausa ir be defektų. Pageidautina, kad ji būtų lygi ir nebūtų skersai, išilgai deformuota. Kadangi lentynėlė bus nedidelė, rasti tokią lentą bus paprasta. Toliau nuobliuokite lentas iki 20 mm storio (jų storį galite nusistatyti patys).

Toliau pjūklu supjaustome lentą į mums reikalingas lentynėlės detales.

Turime pasidaryti dvi 76 cm ilgio lentas bei keturias 46 cm lentas. 

Šie dydžiai yra sąlyginiai, tad juos galite keisti, priklausomai nuo lentynėlei skirtos vietos. Detalių plotį pasirinkite patys, priklausomai nuo jūsų poreikių ir nuo turimų lentų. Pavyzdyje matomų detalių plotis yra 10 cm. Po to ant 76 cm ilgio detalių turite pats pieštuku pasižymėti vietas, kur planuojate pritvirtinti lentynėles.

Pavyzdyje pateikiamoje lentynėlėje atstumas tarp viršutinės ir vidurinės lentynėlės yra 21 cm (o pačių lentynėlių storis – 2 cm), atstumas iki apatinės lentynėlės – 28 cm. Dabar lentas reikės nušlifuoti specialia šlifavimo mašina su šlifavimo ratu, kurio grūdelių dydis ne daugiau nei 150. Daryti tai būtina net ir tokiu atveju, jei jūsų obliaus peilis yra idealiai aštrus, nepaliekantis griovelių.

Toliau reikia paslėpti esamus defektus medienos glaistu, kurio spalva turi atitikti medienos spalvą. Leiskite glaistui išdžiūti, o po to vėl šlifuosite. Dabar lentynėlę reikės surinkti. Tam prireiks baldinių varžtų ir medvaržčių. Čia sunkumų neturėtų kilti. Baldų varžtų išvaizda yra estetiškesnė, nei medvaržčių. Tačiau medvaržčius galima užglaistyti, todėl jų visai nesimatys. Štai ir turime puikią lentynėlę vonios kambariui.

Belieka tik pritvirtinti užpakalinėje dalyje tvirtinimo detales, padengti lentynėlę pirma beicu, o po to laku. Be to, lakuoti reikia tris kartus, o po kiekvieno karto ją būtina nušlifuoti smulkiu švitriniu popieriumi (geriausia tai daryti rankomis).

Lentynėlė jau baigta!

Šaltinis ir nuotraukos: www.sdelaysam-svoimirukami.ru/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis