Darau Pats: klojame šildomų grindų plyteles

Grindų dengimas paprastai yra vienas iš paskutiniųjų remonto etapų. Nors visiškai konkrečių taisyklių, kokia eiga vertėtų organizuoti visus remonto darbus, nėra, tačiau šis momentas yra itin svarbus ir atsakingas, ypač, jei klojame keraminėmis plytelėmis.

Klojant plyteles ant elektra šildomų grindų, darbai vyksta tokiais etapais:

1. Visų pirma, naudojami tik tam tikri specialūs klijai, kurie skirti būtent šildomoms grindis, t.y. , nekinta 50-60 laipsnių karštyje. Dažniausiai pirmą kartą įjungiant grindų šildymą, nustatoma maksimali temperatūra, ir gali smarkiai įšilti, tad reikia būti tikriems, jog klijai tą temperatūrą atlaikys.

2. Šildymo kabelis klojamas ant armatūros tinklo ir lengvai pritvirtinamas. Būtina hidroizoliacinė plėvelė, sulaikanti drėgmės skverbimąsi į izoliacinį sluoksnį, termostato jutiklis turi būtinai būti apsaugotas gofruota žarna. Priklijuokite jį klijais, kad būtų visas viename lygyje.

3. Specialistai rekomenduoja visa paviršių padengti sluoksniu plytelių klijų. Tai reikalinga, kad vėliau, klojant plyteles, netyčia nebūtų pažeistas šildymo kabelis – tuomet visas darbas bus veltui. Tik visiškai išdžiuvus klijams galima pereiti prie kito etapo.

4. Prieš klijuodami plyteles, gerai apsižiūrėkite, nuo kur pradėsite. Jei dėliosite pagal tam tikrą piešinį, dekorą – pradėti turite nuo jo, t.y. kambario centre. Jei plyteles klosite ne tik viename kambaryje, o ir už jo – taikykite, jog ties durimis plytelės būtų sveikos. Paskaičiuokite, kad reikėtų kuo mažiau skaldyti plyteles, o jei tai būtina – kad skeltos plytelės būtų kuo mažiau matomose vietose.

5. Naudodami mentelę, tepkite klijus 7-8 mm sluoksniu ant grindų bei plytelių. Plytelių vidinę pusę prieš tai reikia nuvalyti drėgna servėtėle – kad neliktų dulkių. Jei bus dulkių, plytelės sukibimo plotas mažės ir ji gali greitai nukristi. Taip pat stebėkite, ar plyteles dedate lygiai, klijų perteklių nubraukite. Naudokite plytelių kampukus.

6. Klijams išdžiūvus, apdailinkite siūles/sujungimus. Tepkite specialiu glaistu, kurio spalvų pasirinkimas yra tikrai nemažas – taikykite pagal plytelių spalvą. Jei patalpos estetinis vaizdas nėra labia jau svarbus ar riboja finansinės galimybės – galite naudoti ir tuos pačius klijus. Visi tarpeliai tarp plytelių turi būti kruopščiai nuvalyti nuo dulkių, esant būtinybei galima panaudoti dulkių siurblį. Tarpelius tepame specialia lanksčia gumine mentele. Po 10-20 minučių (priklausomai nuo kambario temperatūros), glaisto perteklius turi būti nuvalomas drėgna kempinėle ar šluoste. Ant plytelių lipti negalima tol, kol klijai visiškai sustings, mažiausiai – 2-3 valandas.

Ir dar vienas svarbus momentas: jokiais būdais negalima įjungti šildymo, kol klijai neišdžiuvo. Dažniausiai tai užtrunka 14-16 parų. Jei prieš klojant šildymo kabelį buvo liejamas pagrindas, džiuvimo laikas pailgėja iki mėnesio. Įjungus šildymą anksčiau, negu reikia, plytelės gali tiesiog atšokti.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis