Ką daryti, kai namuose trūksta vietos?

Nesvarbu, ar gyvenate nuosavame name, ar miesto daugiabutyje, vietos klausimas aktualus vienodai. Galbūt paaugę vaikai ėmė reikalauti atskiros erdvės, gal pagausėjo šeima, o gal tiesiog daiktų prisikaupė tiek, kad nebėra kur jų dėti. Sprendimų šioms problemoms yra ne vienas.

1. Kaip pačiam pasidaryti sieninę spintą su slankiojančiomis durimis

Ar norėtumėte turėti erdvę su slankiojančia pertvara, kur galėtumėte susidėti drabužius ar mažiau reikalingus daiktus? O gal namuose trūksta sandėliuko, bet nenorite matyti žiemos šventes primenančių žaisliukų dėžės atviroje lentynoje? Tam nereikės įsigyti naujos spintos – ją galite pasidaryti patys.

© Shutterstock nuotr.

Daugiau skaitykite čia: Kaip pačiam pasidaryti sieninę spintą su slankiojančiomis durimis

2. Darau pats: spiraliniai laiptai iš faneros lakštų

Tinklalapio „HomeMade Modern“ įkūrėjas Benas Uyeda siūlo pasinaudoti jo idėja ir pasistatyti netradiciškus laiptus. Manot, kad per sunku? Peržiūrėkite mokomąjį vaizdo įrašą ir galbūt pasiryšite pakartoti šį iššūkį.

© Stopkadras / youtube.com

Daugiau skaitykite čia: Darau pats: spiraliniai laiptai iš faneros lakštų

3. Darau Pats: kaip vieną patalpą padalyti į dvi ir sutaupyti 1 tūkst. eurų

Daugelyje senos statybos, o kartais ir naujuose namuose, galima rasti itin didelio ploto (40 ir daugiau kvadratinių metrų) kambarių. Naujos statybos butuose įprasta įrengti bendrą valgomojo-svetainės-darbo kambario erdvę, tačiau kartais prireikia tokias patalpas ir padalinti, kad visi šeimos nariai turėtų bent kiek asmeninės erdvės. Apie tai, kaip padaryti dvi patalpas iš vienos įrengiant pertvarą rašoma knygoje „Statykite, perstatykite, pristatykite“, kurią išleido leidykla „Jotema“. Dalijamės šia ištrauka su Jumis.

© Gamintojo nuotr.

Daugiau skaitykite čia: Darau Pats: kaip vieną patalpą padalyti į dvi ir sutaupyti 1 tūkst. eurų

4. Darau Pats: lentynėlė kompaktiškai virtuvei

Virtuvėje yra vietų, kuriose trūksta erdvės pakabinti papildomai lentynai. Pavyzdžiui, tarp dujų baliono ir viryklės erdvės nėra daug, o dar ir vamzdžiai iš viršaus trukdo. Siūlome pasigaminti ir kaip tik tokioje vietoje pasikabinti nedidelę lentynėlę įvairioms smulkmenoms – druskai, prieskoniams ir panašiai.

© Shutterstock nuotr.

Daugiau skaitykite čia: Darau Pats: lentynėlė kompaktiškai virtuvei

5. Darau pats: kaip pereinamą kambarį pavertėme į nepereinamą už mažiau nei 100 eurų

Su dviem draugais ilgai ieškojome pigaus buto nuomai, kur galėtume apsistoti ilgesniam laikui. Pagaliau tokį radome. Tačiau butas pigus buvo ne veltui. Vienas iš kambarių – pereinamas, o ten gyventi nenori niekas. Juk menkas malonumas, kai vidury nakties į butą įvirsta kaimynas ir lipa per tavo galvą į savo kambarį. Problema reikalavo sprendimo ir pirminiai variantai buvo sienelė su stumdomomis durimis arba paprasčiausiai pristumti spintą perskiriant kambarį nuo koridoriaus. Bet šitie variantai irgi turi trūkumų – jokios garso izoliacijos, o stumdomos durys yra brangios.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Daugiau skaitykite čia: Darau pats: kaip pereinamą kambarį pavertėme į nepereinamą už mažiau nei 100 eurų

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis