Darau pats: kaip mes prijungėme granulinį katilą

Granulinis katilas po ilgų diskusijų ir svarstymų su pardavėjais ir diskusijų dalyviais buvo išsirinktas, užsakytas ir sėkmingai pristatytas į mūsų namą.

Apžiūrėję visus tris mums imponuojančius granulinius katilus („Opop Black Star“, „Kostrzewa Compact Bio“, „Kostrzewa Twinbio“, ir „Hks Lazar Smartfire“) apsistojome ties trečiuoju variantu „Smartfire 11 kw“. Labiausiai imponavo tai, kad šis katilas visiškai automatizuotas, pats išsivalo (pelenus teks kartais iškuopti, bet, anot gamintojo, tik kartą į mėn.) Taip pat apie jį patys puikiausi atsiliepimai visose internetiniuose portaluose, net ir Supermamytės.lt jį mylį :) Liamdo zondo visgi neatsisakėme, žiurėsime, kokią įtaką jis darys katilo darbui ir ar pasiteisins savo ekonomiškumu. Taip pat katilas turi įmontuotą grįžtamąjį pamaišymo mazgą, kartu su cirkuliaciniu siurbliu. Yra davikliai, skirti boileriui, kartu komplektuojamas ir lauko temperatūros daviklis.

Granulinio katilo „aprišimas“ buvo patikėtas gamintojo rekomenduotam santechnikui, kuriam didelių priekaištų kaip ir neturime. Dalį medžiagų jau buvome nusipirkę per įvairias akcijas-atrakcijas ir prekybos centrų tarpusavio kainų karus. Keletas pvz.: „Dražice“ 160 l boileris kainavo 1000 senųjų pinigų, o du A klasės „Grundfos Alpha 6-25“ cirkuliaciniai siurbliai kainavo 600 Lt (173,77 euro – daraupats.lt past.). Tiesa, dėl šios prekybos centro diedukai akcijos teko pakovoti, nebenorėjo jie taip pigiai parduoti puikios prekės, bet derybos galų gale pavyko :). Kitomis reikiamomis medžiagomis rūpinosi mūsų santechnikas. Kaip ir visame name, taip ir katilinėje bei vandens sistemoje pasirinkome „TECE Flex“ sistemą. Aprišdami katilą norėjome naudoti juodąjį metalą, tačiau meistras galutinai atkalbėjo ir pasirinkome varinę sistemą. Galutinėje sąmatoje išėjo vos keliasdešimties eurų skirtumas. Vizualinis vaizdelis tikrai kitas.

Cirkuliaciniai siurbliai, kaip matome, trys:
1-asis valdo vandenį, paduodamą į/iš boilerio;
2-asis varinėja vandenį po visą namo grindinio šildymo sistemą;
3-iasis sumontuotas ant katilo grįžtamojo pamaišymo mazgo, siekiant užtikrinti reikiamą katilo temperatūrą.


Prijungti granulinį katilą iš viso užtruko 5 dienas. Dar po kelių savaičių iš Vilniaus atvyko katilo atstovai (Paltaja.lt) ir viską suderinę paleido. Paleidimas ir katilo derinimas užtruko vos pusdienį, tiesa dar reikės papildomai prijungti lauko temperatūros daviklį. „Smartfire“ katilo valdymas kol kas man sunkiai įkandamas, juo labiau ir pardavėjai patarė nieko nereguliuoti, nes viskas yra sureguliuota idealiam darbui. Norėdami visame name palaikyti panašią temperatūra prie šio katilo pajungėme bevielį programuojamą kambario daviklį, kurį padėję pagrindinėje namo patalpoje stengsimės palaikyti kiek įmanoma vienodesnę temperatūra.

Didžiausios problemos, su kuriomis susidūrėme:

1. Didelė kamino trauka, nors ir sumontavome traukos reguliatorių, matyt reikės kažką panašaus dėti ir ant stogo.
2. Visas namo grindinio šildymo sistema užsiorinusi, katilinėje automatiniai nuorintojai yra, tačiau reikės dar nemažai įdėt pastangų, kol visą sistemą sureguliuosime.
3. Iki šildymo sezono pradžios optimaliai sureguoliuoti atskiras grindinio šildymo šakas su kolektoriais ir debitomačiais.

Tamsiais žiemos vakarais teko pirmą gyvenime klijuoti plyteles. Pavyko gana neblogai ir keletą mėnesių padirbus pameistriu galima sėkmingai keisti specialybę :). Katilinėje teliko išdažyti sienas ir lubas ir patalpa bus baigta.

Informaciją apie tolimesnę katilo eksplotaciją, granulių sąnaudas ir kitką pateiksime ateityje. O dabar teliko sėkmingai įsikraustyti ir nusipirkti kokybiškų granulių :).

Tikimės, kad mūsų blogas su atsikraustymu nebaigs gyvuoti ir bus nuolat papildomas.

Šaltinis: iknamai.blogspot.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis