Skaitytojo patirtis: baldų projektavimas

Baldo projektavimui reikės kažkokios programėlės. Aš nesu itin rimtas braižytojas, tai man puikiai tinka nemokamos programėlės, kurias galima rasti internete (pavyzdžiui: SketchUp). Braižymo programėlė turėtų būti tokia, kad būtų galima nubraižyti daiktą erdvėje, nubraižius pavartyti, pasukti, apžiūrėti iš visų pusių. Taip pat turi būti galimybė išmatuoti nubraižyto objekto matmenis. Toliau parodysiu kaip viską darau.

Pavyzdys. Projektuosime lentyną. Ji iš priekio turėtų atrodyti maždaug kaip mano pradinė "keverzonė".

Pabandysiu paaiškint ir parodyt nuo ko pradėt. Tarkim, kad lentynos išoriniai matmenys AxPxG yra 800x1200x300. Atkreipiu dėmesį: baldų gamyboje matmenys VISADA yra milimetrais (1mm tikslumu).

Nubraižiau apatinę lentą. Matmenys 300x1200.

Plokštės storis – 18mm. Tai yra populiariausia ir dažniausiai naudojama plokštė. Dar yra 10mm, 16mm, 12mm – bet jos naudojamos rečiau. Kai kur reikia arba tiesiog gražiau atrodo stora plokštė. Tokiu atveju yra klijuojamos dvi 18mm plokštės: gaunama 36mm plokštė.

Nusibrėžiam linijas 2mm atstumu nuo kraštų, kuriuos laminuosime. Tai bus mūsų laminavimo juostelė.

Susibraižom vertikalias pertvaras: 18mm storio, 764mm aukščio. Kadangi bendras lentynos aukštis 800mm, tai atėmus viršutinę ir apatinę lentas (2x18mm) gaunam 764mm.

Atkreipkite dėmesį kaip uždėtos vertikalios lentos ant horizontalios – iki laminavimo juostelės.

Šiek tiek informacijos apie laminavimo juosteles. Dažniausiai naudojamos PVC laminavimo juostelės yra 0.8mm ir 2mm storio.

2mm juostelės paprastai naudojamos ten, kur reikia tvirčiau ir gražiau. Jei konkrečiau, tai stalčių priekių, durelių, lentynų priekių ir panašios briaunos. Jos būna užapvalintais kampais. Dėl kampų užapvalinimo NIEKADA neprojektuokite taip, kad briaunos su 2mm laminavimu būtų vienoje plokštumoje. Liks tarpelis ir bus negražu. Maksimalus kitos briaunos užleidimas ant laminuotos 2mm juostele – 1mm. Mūsų projektuojamos lentynėlės atveju tai reiškia, kad vertikaliosios pertvaros turi būti 1-2mm siauresnės nei apatinė plokštė. Jei pagal baldo specifiką gaunasi taip, kad ant plokštės su 2mm laminavimu statoma plokštė su 0.8mm laminavimu, plokštes galima pjauti vienodo pločio.

0.8mm juostelės paprastai naudojamos toms briaunoms, kurios matomos ką nors atidarius (vidinėms lentynoms ir pan).

Nematomos briaunos ir briaunos kurios liečiasi su kitomis plokštėmis - nelaminuojamos.

Žemiau vaizdinė medžiaga, apie kokį tarpą rašiau, rašydamas apie 2mm laminavimo juostelę. Kad geriau suprast brėžinuką, įsivaizduokite, kad brėžinyje matote projektuojamos lentynėlės kairiojo šono apačią. Juodos linijos – plokštė, raudonos – laminavimo juostelė.

Čia taip būtų, jei plokštes pjautume vienodo pločio. Padarius 2mm įleidimą, vertikaliosios plokštės laminavimo juostelė pasibaigia ties apatinės plokštės pjautine briauna.


Čia vaizdinė medžiaga kaip gaunasi kombinuojant 0.8mm ir 2mm storio laminavimo juosteles. Atvejis, kai plokštės vienodo pločio.

Tokiu pačiu principu "uždedame" viršutinę lentą.

Subraižome skersines lentynėles. Atkreipkite dėmesį, kad vėlgi 2mm nuo krašto.

Matuojame:

Apatinė ir viršutinė lentos - 1196x298

Vertikaliosios pertvaros - 764x296

Lentynėlės "1" - 293x294

Lentynėlės "2" - 308x294

Lentynėlės "3" - 523x294

Matmenys plokščių užsakymui VISADA pateikiami tokie, kokie turi būti be laminavimo. Tai yra – jeigu Jums reikalinga 300mm pločio plokštė, užskote 300-X pločio, kur X yra laminavimo juostelės storis.

Jeigu plokštė ne lygios tekstūros (pvz: medžio imitacija), matmenys užsakymui užrašomi taip:

Ilgis - tekstūros rašto kryptimi.

Plotis - statmenai tekstūrai.

Tai reiškia, kad ilgis gali būti mažesnis už plotį.

Informacijos šaltinis: manonamaimanotvirtove.simplesite.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis