93 kv.m. butas pastogėje Vilniuje: ypatingos erdvės įkvėptas interjeras

Šis jaunai šeimai Vilniaus senamiestyje projektuotas butas pasižymi dinamišku vaizdu, kurį kuria laužytos linijos, smailūs kampai ir skirtingų perspektyvų sankirtos. Dizainerės Eglės Tautkutės teigimu, sudėtinga erdvė kėlė nemažai iššūkių, o kai kuriose vietose norint pasiekti vieną ar kitą daiktą ir dabar tenka pasilenkti, tačiau dėl to gyventi čia tik įdomiau.

Klasikinių interjerų specialistę E. Tautkutę šie klientai susirado norėdami, kad jų namuose pirmuoju smuiku griežtų moderni šiuolaikiška klasika. Pasak dizainerės, pirmą kartą įėjus pro duris plaukai pasišiaušė: kaip visa tai pritaikyti patogiam jaunos šeimos gyvenimui? Naujos statybos namo viršutinis aukštas nebuvo išlygintas, tad liko atvertos sudėtingos keturšlaičio stogo konstrukcijos. Tačiau galiausiai būtent tai ir tapo projekto koncepcija – skirtingo nuolydžio stogo fragmentai iš dalies padėjo suformuoti jaukius kampelius, kaip valgomajame ar vonioje, žavesio pridėjo ir stogo sijos.

Žinoma, tokia erdvė nelengvai pasidavė formavimui. Kadangi vietos židiniui ir gartraukiui buvo numatytos iš anksto, nereikėjo sukti galvos, kur kokia zona bus. Didžiausių iššūkių kilo dėl to, kaip sukomponuoti funkcines erdves ir ties itin smailiais ar tiesiog giliais kampais sustatyti, o tiksliau – įsprausti baldus. Dėl šios priežasties virtuvėje baldai išsidėstė kiek nestandartiškai, o vieną iš svetainės knygų lentynų teko pažeminti dėl stogo nuolydžio.

Dizainerė pasakoja, kad šeimininkų idėjos, profesionalūs statybininkai ir baldininkai lėmė itin sklandų ir greitą šio interjero kūrimo procesą. Būsto savininkai pageidavo tamsių šokolado spalvos grindų ir baltų baldų bei kad židinys būtų kartu su televizoriumi. Vonios kambaryje pavyko įgyvendinti šeimininkės svajonę – vonią ant kojelių, kurią būtų galima apeiti iš visų pusių. Tokiu būdu šis baldas atsidūrė beveik erdvės centre, kurdamas prabangos, atsipalaidavimo pojūtį.

Pagrindinė dizainerės užduotis buvo sujungti viską į darnią visumą ir pakreipti šeimininkų idėjas teisinga linkme. Jos iniciatyva sienos buvo išdažytos subtilia dramblio kaulo spalva su faktūriniais potėpiais. O miegamajame buvo išpildytas šeimininko noras išdažyti kambarį žalia spalva. Ši spalva gana kaprizinga, nes neretai ji išeina ne tokia, kokios reikia. Ir šio kambario sienas teko kartą perdažyti, bet galutiniu rezultatu visi liko patenkinti.

Išskirtinio charakterio erdvei suteikia sijos, einančios per visą pagrindinės erdvės lubų plotą. Pradžioje jos buvo metalinės, tad dizainerei kilo idėja „apvilkti“ jas pilkšvai rusvos spalvos medžio apdaila – kokią ji jau buvo naudojusi kito projekto baldams. Taip pat prie sijų buvo pritvirtinti šviestuvai, išsklaidantys šviesą po visą bendrą erdvę. Tuo metu prašmatnus centrinis šviestuvas ir akcentinis apšvietimas daugiau skirti jaukiai, intymesnei nuotaikai sukurti.

Kadangi dėl neįprastų lubų daugelyje vietų nepavyko išlaikyti vientisumo ir proporcijų, dizainerė stengėsi simetrijos įnešti ten, kur įmanoma. Siekiant maksimalios estetikos, atsirado per kampą susieinančios durys su apvadais, masyvesni elementai kaip veidrodžių rėmai ir sekcijos, komodos.

Šis interjeras – puikus pavyzdys, kad nebijant techninių iššūkių galima sukurti išties įdomų, dinamišką ir išskirtinį interjerą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis