Išlaisvinta erdvė mažame 36 kv.m. bute

Daugelio mažų butų problema – daiktais perkrautos erdvės, nes dėl vietos stokos nepavyksta įrengti pakankamai spintų jiems patogiai susidėti. Taigi projektuojant nedidelį vieno kambario butą naujai pastatytame name, prestižiniame sostinės rajone, pagrindinis dėmesys buvo skiriamas racionaliems sprendimams, padedantiems išlaisvinti mažą erdvę.

Objekto dosjė:


Tipas – butas naujos statybos name.


Plotas – 36 m².


Gyvenamoji erdvė – 1 kambarys.


Gyventojas – skirta nuomoti.


Interjero projekto autorė – dizainerė Vismantė Tubelytė (www.redeco.lt).


Naujos statybos daugiabutyje įrengtas nedidelis, vos 36 m² ploto, butas iš pradžių buvo viena patalpa su atskirtu vonios kambariu. Nors butas bus nuomojamas, jo šeimininkė neatmetė galimybės ateityje čia apsigyventi pati, todėl projekto autorei dizainerei Vismantei Tubelytei iškėlė nelengvą užduotį – ne tik sukurti patogią gyventi, stilingą ir jaukią erdvę, bet ir įrengti kuo daugiau vietos įvairiems daiktams susidėti. Atsižvelgiant į šeimininkės poreikius, erdvė buvo didinama pirmiausia spalviniais sprendimais: sienoms, luboms ir korpusiniams baldams dekoruoti parinktas vienas baltas atspalvis. Šitaip susiejus atskiras plokštumas sukurtas fonas, kuriame dizainerė sumaniai žaidžia kontrastingomis juodos spalvos detalėmis ir formomis.


A. Stepankevičiaus nuotr.
A. Stepankevičiaus nuotr.


Kaip matome pagrindinėje nuotraukoje, praktiškai išnaudota ilga palangė palei didelius langus – čia dizainerė suprojektavo patogų suoliuką-spintelę, tinkamą ir daiktams susidėti, ir prisėsti.


A. Stepankevičiaus nuotr.
A. Stepankevičiaus nuotr.


Interjere vyrauja natūralios medžiagos – medis, kailis, linas, akmuo, gražiai išryškėjančios baltų sienų fone ir padedančios kurti jaukumo ir šilumos pojūtį.


Siekiant išsaugoti atvirumo įspūdį, funkcinės zonos buvo skirstomos ne pertvaromis, o pagal individualų projektą sukurtais korpusiniais baldais, ir tik miegojimo zonai paslėpti sumontuota stumdomoji pertvara. Baltos spalvos lentynų, spintų ir spintelių konstrukcijos tokio pat kolorito sienų fone liko kone nematomos, tad nors vietų daiktams sandėliuoti įrengta tikrai daug, erdvė atrodo vientisa, atvira ir neperkrauta. Tokį įspūdį dar labiau sustiprino ir sumaniai virtuvės zonoje panaudotos veidrodinės plokštumos. Veidrodžiai puikiai atspindi priešais esantį langą – vietoje vieno jų atsiranda net trys, todėl patalpa atrodo kur kas dinamiškesnė, didesnė ir gilesnė.


A. Stepankevičiaus nuotr.


Praktiškas sprendimas


Koridorių ir virtuvę skiria korpusinių baldų pertvara, kurioje iš virtuvės pusės sumontuotas šaldytuvas ir kelios spintelės, o iš įėjimo pusės – drabužinė. Nors šis baldas masyvus, tačiau neužgriozdina patalpos, nes jo šonai, kaip ir viršutinės virtuvės spintelės bei šaldytuvo kraštai, uždengti veidrodžio plokštėmis.


A. Stepankevičiaus nuotr.


Ryškia dekoratyvine virtuvės ir svetainės detale tapo virtuvės sienelė, išklijuota žaismingomis juodomis šešiakampio formos plytelėmis, nulėmusiomis ir šviestuvų pasirinkimą. Prie šios kompozicijos puikiai pritapo originalus stalas su grakščiomis kojomis ir stilingos kėdės.


Nišoje tarp nedidelio balkono ir vonios kambario buvo įrengta svetainė, vakarais transformuojama į patogią miegojimo zoną. Šiai erdvei dizainerė išrinko suskleidžiamą sofą, galinčią atlikti ir dvigulės lovos funkciją. Vismantė stengėsi kruopščiai išnaudoti kiekvieną miegamojo kampelį, todėl prie lango įsitaisė siaura, bet patogi komoda, o už stumdomųjų durų buvo paslėpta balta, į akis nekrintanti sieninė spinta. Dieną, suskleidus sofą ir iki galo atstūmus baltą pertvaros plokštumą, miegamasis virsta patogia svetaine su poilsio zona nišoje ir dviem patogiais foteliais, ant kailinio kilimo įkomponuotais palei langą. Sienai papuošti dizainerė išrinko originalią dekoraciją – iš faneros detalių sukonstruotą juodą briedžio galvą: dėl jos interjeras gavo „Mielojo elnio“ (angliškai – „Dear Deer“) pavadinimą.


A. Stepankevičiaus nuotr.


Visoje erdvėje pritaikyta įvairių baltų ar medžio faktūros lentynėlių – taip buvo siekiama išlaikyti vientisumą: šis savo ruožtu vizualiai suteikia estiškumo ir erdvumo. Ne išimtis – ir ant sienos virš sofos, kur paprastai kabinami paveikslai ar kitos dekoracijos, sumontuota atvira talpi lentyna – dar viena vieta daiktams susidėti.


A. Stepankevičiaus nuotr.


Dizainerė pataria


Šviesaus ąžuolo „eglutės“ rašto parketlentės parinktos erdvei formuoti: pailgomis lentomis galima siaurinti arba platinti, o „eglutės“ raštas vizualiai praplečia erdvę. Šilta medžio faktūra sušildo baltą foną, tačiau siekiant, kad grindys netaptų akcentu, parinktas balintas ąžuolas.


A. Stepankevičiaus nuotr.


Mažutį vonios kambarį vizualiai padidino apgalvoti projektavimo sprendimai ir tinkamai parinktos apdailos medžiagos – baltos keraminės sienų plytelės, balti matiniai baldų paviršiai ir veidrodinė dušo sienelė. O baltame fone išryškėjanti akmens masės mozaikinių plytelių faktūra suteikė jaukumo ir sušildė erdvę.


A. Stepankevičiaus nuotr.
A. Stepankevičiaus nuotr.


Vonios kambarys visai mažutis – vos 4 m² ploto, tad dizainerė turėjo nelengvą užduotį čia sutalpinti visą būtiną įrangą ir sukurti estetišką bei jaukią erdvę. Siekdama neužgriozdinti nedidelės erdvės masyviais daiktais, daugiausia vietos užimančias skalbyklę ir džiovyklę ji paslėpė spintoje už vientisų baltų durų, tad dar liko pakankamai vietos spintelėms ir atviroms lentynėlėms, kuriose būtų galima laikyti įvairiausius vonios reikmenis. Palei galinę patalpos sieną numatyta vieta dušo kabinai – ją dizainerė sumaniai paslėpė už veidrodinės sienelės, paįvairinančios patalpos formas ir padedančios išvengti ankštumo pojūčio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis