Klasikinio stiliaus 46 kv.m. butas Vilniuje su neįprastu dekoro sprendimu

(3)

Kurdama šį interjerą dizainerė Kristina Grybaitė norėjo paversti jį jaukia oaze, kurioje būtų galima atsipalaiduoti ir laikinai pamiršti visus dienos rūpesčius. Dėl to bute nerasite nieko, kas bent kiek primintų biuro aplinką. Kruopščiai apgalvojus puošnumo ir funkcionalumo dermę, mažoje – vos 46 kv. m – erdvėje kūrybiškai išspręsta opi daiktų laikymo ir erdvės trūkumo problema.

Šiame interjere vyrauja puošnus ir dekoratyvus stilius su užuominomis į klasikinį stilių. Siekiant vientisumo visos sienos nudažytos balintos kavos spalva, kurią paryškina balti apvadai ties grindimis ir lubomis, kakavinės užuolaidos. Ryškus turkio spalvos svetainės baldų kompleksas įneša į butą žaismės, gaivumo, egzotikos.


Stokojant ploto, virtuvė ir svetainė įrengtos bendroje erdvėje, padalijus jas specialiai suprojektuota sienute, papuošta... tikromis gėlėmis! Šis nestandartinis ir praktiškas sprendimas leidžia iš arti gėrėtis jų žiedais ir lapais, pavyzdžiui, valgant ar geriant kavą. Dizainerė sako norėjusi, kad virtuvė būtų puošni ir šventiška – kaip ir visas butas. Sukurti šią nuotaiką padėjo veidrodžiai nuožulniomis briaunomis, baltai dažyti medžio faneruotės baldai, o šilumos įnešė medinis stalviršis. Mažoje erdvėje net pavyko įtalpinti medinį išskleidžiamą stalą, virš jo pakabinti nuleidžiamus šviestuvus, taip sukuriant valgomojo zoną. Beje, erdvę vizualiai didina ne tik veidrodžiai, bet ir įstriža siena, ties kuria išdėstyti virtuvės baldai ir sutalpinta buitinė technika.


Dėl panašios kietųjų baldų stilistikos virtuvės ir svetainės puselės tarsi susilieja į darnią visumą, veidrodiniu principu atkartodamos viena kitą. Svetainėje siekta sukurti visapusišką komfortą: įrengta funkcionali ir talpi knygų lentyna, pastatytas fotelis, kuriame patogiai įsitaisius galima skaityti ar užsiimti rankdarbiais. Prisėsti kviečianti sofutė nesunkiai paverčiama į lovą, tad čia gali pernakvoti netikėtai užklupę svečiai. Svetainę puošia specialiai šiam interjerui kurtas dizainerės bičiulio Lino Atgalainio paveikslas bei masyvus stilingas laikrodis.Miegamajam kambariui parinktas šviesus, lengvas ir romantiškas stilius, o per visą sieną einantis veidrodis erdvę kone padvigubina. Dizainerė pasirūpino būsimųjų gyventojų komfortu ir jaukumu: lovą puošia paminkštintas galvūgalis, ant spintelių pastatyti jaukiai nuteikiantys šviestuvai, klasikinis žadintuvas. Kadangi vietos ne per daugiausia, nuspręsta įsigyti lovą su patalynės dėže. Vis dėlto, bute tilpo net dvi drabužinės – didesnioji pasiekiama tiesiai iš miegamojo, o mažesnioji – iš prieškambario.


Erdvės trūkumas vonios kambaryje nesukliudė įrengti patogios vonios. Dizainerės teigimu, niekas negali atstoti malonumo pagulėti karštoje vonioje. Prie rusvų plytelių priderinta elegantiška šviesi spintelė su aukštomis medžio masyvo kojomis bei dailus veidrodis.


Praktiškos idėjos!

Nusipirkus nebrangų lovatiesės pagrindą jį galima apsiūti gražiu, kokybišku užuolaidų audiniu– tai kainuos palyginti nedaug, o atrodys elegantiškai ir puošniai.


Baldas gali virsti visiškai nauju gaminiu, jei jo juodas kojeles nudažysite baldai. Tokiu būdu buvo atnaujintos šio buto virtuvės kėdės, derinant jas prie specialiai pagaminto stalo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis