53 kv.m butas Vilniuje su netikėtai jaukiu sprendimu

Šis dizainerės Vitos Puronienės projektuotas būstas įrodo, kad ne tik kurorte, bet ir didmiestyje įmanoma sukurti ramiam ir jaukiam poilsiui nuteikiančią aplinką. Patogiai suplanuotos poilsio zonos, nuo knygų lūžtančios lentynos, ramus koloritas, paįvairinamas meno kūrinių ir nestandartinių interjero detalių, traukte traukia sugrįžti namo.

Buto savininkai norėjo namų, kuriuose po darbų ir aktyvių kelionių galėtų atgauti jėgas ir pasisemti energijos. Nedideliame, 52,74 kv. m, plote, bene svarbiausia užduotis buvo atskirti poilsio ir gyvenamąją zonas ir funkcionaliai išdėstyti baldus. Daug įtakos interjero sprendimams turėjo ir užsakovės pageidavimai bei turėti daiktai – knygų lentyna, lova, šviestuvai, paveikslai. Meno kūriniai suteikia interjerui išskirtinumo, tad vieta jiems numatyta pačioje projekto pradžioje.


Patogus buto planas – skirtinguose galuose numatyti kambariai, į kuriuos patenkama per koridorių, keičiamas nebuvo. Tačiau įrengta pertvara – stumdomos durys, atskiriančios kambarį nuo koridoriaus. Pasirodo, jų poreikį nulėmė dar vieno gyventojo – katino – įpročiai. Ažūrinė pertvara ne tik izoliavo kambarį, bet ir tapo interjero puošmena, ypač dailiai atrodančia vakare įjungus šviesas. Be to, vonios kambaryje buvo atitverta papildoma zona dušui.


Aiškiai apibrėžta patalpų paskirtis ir konkretūs šeimininkų norai leido maksimaliai išnaudoti visas buto erdves. Koridoriuje siekta išvengti pereinamosios erdvės įspūdžio, todėl jame vyrauja balta spalva, o masyvios spintos šoną slepia veidrodinė sienelė.Miegamajame, kuris skirtas vien skaitymui ir miegui, nėra jokių blaškančių detalių – tik lova, siauras staliukas kompiuteriui ir talpi sieninė spinta. Jaukumo šiam kambariui suteikia sunkios užuolaidos iš skirtingų audinių, o saikingai panaudoti raudoni elementai įneša gyvybės. Bendrasis kambarys patogiai suskirstytas net į tris zonas, pagyvintas šiltomis interjero detalėmis – senamadišku margu foteliu, šviečiančiomis įtempiamomis lubomis, toršerais. Maksimaliai išnaudota vonios kambario erdvė, sutalpinant vonią, dušą, skalbimo mašiną, lentynas ir didelius veidrodžius.


Jaukumo ir erdvumo butui suteikia pasirinkta spalvinė gama – ramūs balti ir pilki tonai. Tiesa, nevengta ir tamsesnių atspalvių, kurie pagilina erdves, paryškina interjerą, pavyzdžiui, tamsios šoninės vonios sienos, miegamojo kambario tapetai. Vyraujantis pilkumas sušildytas šviesaus ąžuolo grindimis, sodresnės spalvos riešutmedžio baldais, o pulsuojančios gyvybės įlieta raudonomis „dėmėmis“: pagalvėlėmis, toršerų laidais ar užuolaidų siūle, lyg punktyras perbėgančiomis per visą butą.


Apdailai naudotos itališkos akmens masės plytelės (koridoriuje ir vonioje), o kambariuose – išskirtinės kokybės balinto ąžuolo parketlentės. Baldai šiame bute pagaminti individualiai, siekiant maksimaliai pritaikyti juos prie buto erdvių, išnaudojant visą sienų aukštį. Buitiniams prietaisams numatytos specialios lentynos ir pertvaros koridoriaus ir miegamojo spintose.


Kaip sako dizainerė, vaizdas pro šio buto langus ne itin įkvepiantis – namas įsikūręs tarp kitų Santariškių daugiabučių, todėl jai svarbiausia buvo sukurti jaukią, šeimą bendrai vakarienei suburiančią atmosferą. Čia galima ilsėtis ir vienam, su knyga rankose, ir susėdus visiems drauge prie tvirto valgomojo stalo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis