52 kv.m butas Vilniuje: drąsūs stilių ir spalvų deriniai

Klasikos, moderno ir elegancijos samplaika – taip šį Žvėryne esantį dviejų kambarių butą apibūdina jo autorė, dizainerė Renata Mockutė. Interjero stilistikai nemažai įtakos turėjo moderni pastato architektūra ir rajono autentiškumas. Žvėryno romantika ir architektūros ypatybės atgimė klasikiniuose išraitymuose, profiliuotuose spintų fasaduose, o modernūs spalviniai sprendimai, elegantiški augaliniai motyvai suteikė papildomos dinamikos.

Interjerui būdingas balansas tarp į akis nekrentančio fono ir ryškių „individualumo ženklų“. Lygiai nudažytos sienų plokštumos leidžia išryškėti akcentinėms tapetais išklijuotoms sienoms. Vos įžengus pro duris, matoma tokia dekoratyvi siena, puošnus staliukas – konsolė su veidrodžiu, akcentiniai šviestuvai. Iškart duodamas tonas visam butui, o kiekviena erdvė jį išreiškia skirtingai.

Svetainė

Bendros virtuvės-svetainės erdvės centre stovi valgomojo stalas su bronziniu, erdvę atspindinčiu šviestuvu. Šios erdvės spalviniai sprendimai kruopščiai apgalvoti – modernioje virtuvėje vyrauja melsvi tonai, o atsvarą jiems suteikia ryški, kone vyšnių spalvos, užuolaida. Spalviniai akcentai pasikartoja subtiliuose akcentuose – bronzinės kojelės laiko staliuką po televizoriumi, o kėdžių sėdynėms parinkta užuolaidoms artima spalva. Viską vainikuoja spalvingais įmantriais tapetais dekoruota galinė siena.

Miegamasis ir darbo kambarys

Miegamojo kambario akcentai – rožinio tono galvūgalis ir lengvas it plunksna šviestuvas. Šių elementų lengvumą tarsi atsveria sodraus tono užuolaidos, tamsaus tono galinė siena, įsprūdomis puošti spintos fasadai.

L. Garbačausko nuotr.

Bute įrengtas ir darbo-svečių kambarys, kuris papildo interjerą gaiviais, netradiciškais tonais – aktyvia melsva ir prigesina rausva spalvomis.

Vonios kambarys

Vonios kambaryje klasikinis plytelių stilius dera su modernia baldų ir santechnikos stilistika. Prieš įėjimą įrengtas praustuvo baldas su iš abiejų pusių apšviestu apvaliu veidrodžiu, suteikiančiu erdvei jaukios romantikos.

L. Garbačausko nuotr.

Šis interjeras pasižymi skirtingų komponentų – elegancijos (augaliniai motyvai), moderno (virtuvės baldų komplektas), klasikos užuominų (profiliuotos grindjuostės, spintų fasadai, bronzinės durų rankenos, miegamojo lovos galvūgalis) – sinteze. Be to, interjere labai svarbūs spalviniai sprendiniai ir jų dermė. Ryškesnis virtuvės koloritas atsikartoja tokiose detalėse kaip durys ir grindjuostės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis