Retro viražai 56 kv.m bute

Šio buto šeimininkei patinka šeštojo–septintojo dešimtmečių retro stilius, tad interjerą kūrę Milda Sabockytė ir Ruslanas Lebedevas atsižvelgė į moters potraukį. Vis dėlto jie nesiekė tiksliai laikytis griežtų stiliaus taisyklių. Buto interjeras veikiau eklektiškas (ir todėl smagus!): jame yra ne tik vintažinių baldų ar jų interpretacijų, retro stiliaus tapetų, koliažų bei plakatų, bet ir metalo, ir jaukaus medžio, ir itin modernių blizgių plokščių.

Objekto dosjė:

Tipas – butas rekonstruotame name.

Plotas – 56 m².

Gyvenamoji erdvė – 2 kambariai.

Šeimininkė – jauna stilinga moteris.

Interjero autoriai – Milda Sabockytė ir Ruslanas Lebedevas (interjero studija „Margas“).


Asm. albumo nuotr.


Originalus sprendimas


Melsvų atspalvių tapetais išklijuoti svetainės sieną atrodė tiesiog būtina, kad pavyktų išsklaidyti siauroko ilgo kambario įspūdį. Tapusi ryškiu akcentu, siena nukreipia dėmesį nuo detalių, kurias norėta paslėpti. Tad nors teoriškai toks sprendimas lyg ir kėlė abejonių – juk siena šiek tiek išsikišusi, praktiškai jis pasiteisino.


Nedideliame bute buvo paprasta įkomponuoti elegantiškų formų vintažinius minkštuosius baldus. Jų įsigyta sendaikčių parduotuvėje – projekto autorius sužavėjo grakštus šių baldų siluetas. O svarbiausia – pervilkus apmušalus atsirado galimybė derinti spalvas. Kambario koloritas pritaikytas prie melsvų tapetų, kuriais dekoruota viena bendrojo kambario siena – prie jų priderintas sofos ir fotelio gobelenas, medinių baldų atspalviai.


Svetainės baldų stilius padiktavo interjero toną. Tad pagal užsakymą pagamintos grakščios, lakoniško dizaino komodos miegamajame ir svetainėje – šiuolaikiška šeštojo–septintojo dešimtmečių baldų interpretacija. Šiam laikotarpiui būdinga tekstilės elementų gausa. Kadangi nepavyko gauti autentiško antikvarinio tekstilės kūrinio arba naujoviškos jo interpretacijos sienoms dekoruoti, interjero kūrėjai tai kompensavo kilimais ir pagalvėlėmis. Jie grafiški, jų faktūra gan grubi, todėl tapo puikia atsva saldokiems baldams.


Asm. albumo nuotr.


Siekiant laikytis retro stilistikos kanonų, svetainės siena išklijuota grafiškais plakatais ir koliažais, o komoda televizoriui specialiai pagaminta, kad būtų reikiamo dydžio ir spalvos.

Plačios palangės tarsi prašyte prašėse būti panaudotos. Ant jų sukomponuota gausi augalų kolekcija atrodo puošniai, nes visi jie – sukulentai, pasodinti vienoduose vazonuose.

Nedidelėje erdvėje virtuvės zona turėjo būti kuo mažiau pastebima. Ji minimalistinė, balti ir blizgūs jos paviršiai atspindi šviesą, o tai sustiprina erdvės pojūtį. Tačiau ir čia Milda ir Ruslanas leido sau nukrypti nuo tradicija tapusios normos palikti idealiai lygias plokštumas: virtuvės baldai yra su rankenėlėmis.

Siekiant išlaikyti retro stiliui būdingą koloritą, miegamojo siena nudažyta pilkai, o lovos atkaltė aptraukta garstyčių spalvos gobelenu. Tokios sienos fone dailiai išryškėja grafiškas šviestuvas.


Pasak Mildos, augalai – vienas įspūdingiausių ir mieliausių namų puošybos būdų. O ir terakotos vazonai puikiai dera su pilkais langų rėmais, erdvei suteikia šiek tiek kaimiškumo.


Asm. albumo nuotr.

Interjero kūrėjams nebuvo sudėtinga suplanuoti buto erdves: jis nėra didelis, tad ir galimybės ribotos. Mažuose butuose visada iškyla problema, kur dėti daiktus. Šio nedidelio buto privalumas – gana erdvus tamsusis kambariukas. Jame įrengta drabužinė priglaudė labai daug turto. Rimtesniu iššūkiu tapo siekis mažoje erdvėje sutalpinti svetainę, valgomąjį ir virtuvę, tačiau atsargiai derinant baldus, apgalvotai parenkant ir išdėliojant šviestuvus, neperkraunant interjero puošybos elementais (bet ir nepaliekant neužbaigtų kampų) pavyko visas zonas susieti į darnią visumą. Ne tik komodos, bet ir valgomojo stalas pagamintas pagal užsakymą, kad tilptų nedidelėje erdvėje, simboliškai skirtoje valgomojo zonai. Nišos svetainėje pritaikytos knygų lentynoms, o kiekviename laisvame plotelyje įkomponuoti augalai – jie ne tik džiugina akį bei suteikia jaukumo, bet ir valo orą.


Asm. albumo nuotr.

Šis kambarys tikrai jaukus, o šeimininkei tai buvo svarbiausia.


Ryškų kilimo ornamentą atkartoja grafiški gėlių stovai.


Baltos sienos tokiame bute – tikras išganymas, jos kuria erdvės ir šviesos įspūdį. Interjerą projektavusi komanda paliko seną parketą ir vonios plyteles, nors ši danga nebuvo ideali. Dizaineriams buvo gaila nulupti šią dangą vien todėl, kad spalva nevykusi. Juk galima nuo jos tiesiog nukreipti dėmesį. Grafiški kilimai vonios kambaryje, kaip ir įspūdinga siena svetainėje, šiam tikslui puikiai tiko. Interjere vizualių įspūdžių daug ir dėl to, kad čia viena kitą keičia įvairios faktūros – įmantrus iš odinių vytelių pintas kilimas, pagalvėlės, sienų dekoras kuria daugiasluoksnį efektą. Tad buto apšvietimui parinkti gan neutralūs balti sieniniai ir lubų šviestuvai. Virtuvėje pritaikyti funkcionalūs nukreipiami šviestuvai. Svetainės zonai skirto debesies formos lubų šviestuvo aptakumas dera prie grafiškais raštais margintų tapetų ir žaismingų retro stiliaus baldų. Kadangi svetainės sienos gausiai išpuoštos paveikslais, čia taip pat pakabinti neutralūs balti, tačiau įdomios formos šviestuvai.


Asm. albumo nuotr.

Miegamasis mažas, tačiau vonios kambarys – kone karališkas. Specialiai šiai patalpai suprojektuotos lentynos, skalbimo mašina paslėpta blizgios baltos plokštės dėžėje. Kadangi paliktos senosios rudos grindų plytelės, prie jų teko derinti ir medienos atspalvį, ir kitas detales.


Nors sieninė spinta koridoriuje dar labiau jį susiaurina, blizgus jos paviršius ir apgaulingi atspindžiai padeda išvengti suspaustos erdvės įspūdžio.


Asm. albumo nuotr.


Asm. albumo nuotr.


Asm. albumo nuotr.


Asm. albumo nuotr.


Asm. albumo nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis