PRIEŠ IR PO: parodė, kaip sovietmečio svetainę paversti elegantiška ir modernia


(3)

Ar prisimenate sovietmečio stilistikos svetaines? Apstatytos tamsiais, sunkiais, šviesą sugeriančiais baldais, kurių nei pastumsi, nei patrauksi. Būtent taip atrodė vilnietės Danutės svetainė iki IKEA dizainerių įgyvendintų pokyčių. Jie atgyvenusį reliktą pavertė modernia ir elegantiška erdve.

Našlė Danutė, ką tik į savarankišką gyvenimą išleido savo užaugusius vaikus ir namuose liko viena. Moteris pratinasi prie pasikeitusių aplinkybių ir mokosi gyventi kitaip. Šį etapą jį nusprendė pradėti nuo atnaujintos pagrindinės namų erdvės – svetainės.


„Pagrindinis mano tikslas buvo užauginti vaikus padoriais žmonėmis ir išleisti juos į gyvenimą. Taigi, nebuvo laiko sau. Bet vaikai užaugo ir pakėlė sparnus. O dar netekau ir ištikimiausios savo draugės vilkšunės. Ir visa tai nutiko per pusę metų. Dabar likau visiškai viena. Taigi nusprendžiau, kad reikia gyventi dėl savęs“, – savo istoriją pasakoja Danutė.

Tačiau iš užburto rato pabėgti neleidžia sienos, kurios primena ne pačius geriausius laikus. „Turiu daug draugų, bet vengiu juos kviestis į svečius, nes namai ne tokie, kokių norėčiau. Jei jie būtų sutvarkyti gražiau – jausčiau didesnį pasitikėjimą savimi“, – sako moteris.


Kambaryje ji norėjo keisti viską, o labiausiai – paversti jį erdvesniu ir šviesesniu. Moteris troško gražaus kampelio poilsiui ir draugų, kurių turi didelį būrį, priėmimui.


Danutės svajones įgyvendinti padės IKEA interjero dizainerė Toma Montvilaitė. Moterims besikalbant apie norimus pokyčius, išaiškėjo, kad buto savininkę dažnai lanko penkiametis anūkas Adomas, tad abi sutarė, jog būtų gerai ir anūkėliui turėti mielą kampelį. Mat anksčiau jis vis kartodavo, kad močiutės namai negražūs.Svetainė prieš pokyčius
Svetainė prieš pokyčius
IKEA nuotr.Svetainė prieš pokyčius
Svetainė prieš pokyčius
IKEASvetainė prieš pokyčius
Svetainė prieš pokyčius
IKEA„Moteris jau seniai nebesijaučia gerai savo tamsioje svetainėje. Lubos ir sienos buvo suskeldėję, trūko jaukumo, o masyvūs baldai ir tamsios užuolaidos sugerdavo per langą patenkančią šviesą. Baldai kambaryje taip pat išdėstyti nefunkcionaliai. Pavyzdžiui, žiūrėti televizorių tekdavo pasisukus šonu“, – įspūdžiais dalijasi dizainerė. Būsimo kambario interjerą padiktavo šių namų gyventojos norai, veiklos, kurioms tarnaus erdvė, bei siekis turėti modernaus stiliaus namus. Tad griozdiški ir tamsūs baldai užleido vietą moderniems, elegantiškiems ir šviesiems. Dizainerė kambarį papildė ir vis labiau populiarėjančiais akcentais iš natūralių medžiagų – pintais padėklais, krepšiais, kilimu. Tai kambariui suteikė jaukumo.


„Danutės svetainėje pritaikiau interjero gudrybę. Koloritą erdvei parinkau tokį, kad norint atsinaujinti, pavyzdžiui, keičiantis sezonams, tai nereikalaus didelių išlaidų ar laiko. Svetainės baldai sudaro vieningą pagrindą, o jį papildo kambaryje atsikartojančios tam tikros spalvos detalės. Tai reiškia, kad šeimininkei tereikės pakeisti kambaryje esančius rožinius akcentus kita spalva ir jis atrodys visai kitaip vos už kelis eurus“, – atskleidžia T. Montvilaitė.Svetainė po pokyčių
Svetainė po pokyčių
IKEASvetainė po pokyčių
Svetainė po pokyčių
IKEADizainerė taip pat įsitikinusi, kad daug džiaugsmo namų gyventojai suteiks svetainėje sukurtas jaukus skaitymo kampelis jai ir anūkui. Na, o šalia esančioje elegantiškoje knygų lentynoje tilps visos moters šiuo metu rūsyje laikomos knygos.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis