25 kv.m butas Vilniuje, kuriame telpa viskas

Interjero kūrimas mažoje erdvėje tikrai nėra lengva užduotis. Šis išskirtinai mažos kvadratūros, tik 25 kv.m butukas yra Vilniaus mieste.  Pažvelkime į tai, kokie interjero dizainerės Deimantės Uleckytės (interjero studija DuNamai (www.dunamai.lt)) sprendimai pavertė jį tokiu funkcionaliu ir moderniu!

Išskirtinės interjero detalės


Kadangi maža erdvė yra itin įnoringa, kiekvienas interjero sprendimas ir detalė buvo daug kartų apgalvota, sprendimai ir baldai turėjo atlikti ne tik grožio paskirtį, bet būti ir funkcionalūs.


„Iš įdomesnių sprendimų šiame mažame bute galėčiau išskirti modulinę miegamojo sieną, už kurios modulių estetiškai paslėpėme spintą susidėti rečiau naudojamiems daiktams, patalynei.


O viena iš sunkiausių užduočių, kuriant šį interjerą buvo galvosūkis, kaip padaryti erdvę maksimaliai multifunkcinę ir ergonomišką. Mažoje erdvėje sandėliavimas yra problematiškas, tad norėjome atrasti funkcionalių sandėliavimo sprendimų.


Taip pat bute norėjosi sukurti atskiras zonas: t.y miegamąjį su stacionaria lova, svetainės zoną, valgomojo zoną, vonios kambarį bei patogią maisto gaminimui virtuvės zoną. Vardinant skirtingas zonas atrodo nerealu viską sutalpinti į mažą 25 kv.m butuką, tačiau labai pasistengus, manau, mums pavyko puikiai“, – apie iššūkius kuriant šį interjerą pasakojo dizainerė.


Leonas Garbačauskas


Esminiai sprendimai


Kiekvieną zoną interjero studija stengėsi įrengti maksimaliai ergonomiškai. Svetainės/virtuvės zonoje dėl vietos stokos nuspręsta maksimaliai išnaudoti patalpos aukštį ir viršutinėse virtuvės spintelėse buvo numatytos gilios spintelės, kaip ir apačioje – susidėti rečiau naudojamiems daiktams.


Virtuvės baldą nuspręsta pratęsti per visą sieną ir į vieną liniją sutalpinti visus būtiniausius buičiai baldus – t.y virtuvės komplekta, skalbimo mašiną ir drabužių bei ūkinę spintą. Vonios kambario norėjosi maksimaliai erdvaus – dėl šios priežasties skalbimo mašina ir įmontuota virtuvės zonoje.


Bendra erdvė nuo miegamojo atskirta gipsine sienute, todėl pavyko įrengti stacionarią miegamojo lovą, kas yra labai didelis privalumas tokiame mažame bute. Anot dizainerės, miegas mūsų gyvenime yra itin svarbus, todėl šią poilsio zoną tikslingai kūrė tamsesnę.


Šalia miegamojo suplanuotas ir darbo kampelis – stalas su knygų lentyna, kurios šonas dekoruotas veidrodžiu, kuris vizualiai padidina mažą erdvę. Nors ši gudrybė žinoma daugumai, tačiau tai tikrai yra veiksmingas būdas vizualiai padidinti erdvę. Mažoje patalpoje pakabintas veidrodis teikia papildomos šviesos bei erdvės pojūtį.


„Dar viena detalė, į kurią reikėtų atkreipti dėmesį – tai miegamojo lova. Ją pasirinkome su daiktadėže ir be galvūgalio, kadangi už lovos suprojektavome modulinę sienutę, už kurios segmentų slėpiasi spintelės – talpykla patalynei ir rečiau naudojamiems daiktams sudėti“, – sumanius sprendimus paaiškino D. Uleckytė.



Kas svarbiausia kuriant interjerą


Pasak D. Uleckytės, svarbiausia pasidomėti kliento gyvenimo būdo subtilybėmis – tam, kad maksimaliai pritaikyti interjerą jame gyvensiančiam gyventojui.


Mažose erdvėse nepaprastai svarbus yra planavimas, zonavimas bei funkcionalumas. Dizainerė įsitikinusi, kad mažą erdvę galima įrengti taip pat funkcionaliai ir skoningai, kaip ir erdvų būstą, galbūt tik tam reikės skirti daugiau laiko bei pastangų.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis