Išmanus ir subtilus 30 kv.m interjeras

„Interjero stilių apibūdinčiau kaip šiuolaikišką su skandinaviškais elementais. Erdvė švari ir jauki, skaidrumo ir lengvumo jai suteikia balta sienų spalva, šviesios šilto pilkšvo atspalvio grindys. Ir, žinoma, gaiva dvelkianti akcentinė žalsva spalva. Pavadinau interjerą „Eucalyptus“ – eukaliptų lapai tokie pat žalsvi ir gaiviai kvepia! Toks pojūtis apgaubia, kai įeini į butą“, – sako projekto autorė Lina Klios, tą nuotaiką galime pajusti ir mes, žiūrėdami į jos sukurtą interjerą.

Objekto dosjė:


• TIPAS – BUTAS NAUJOS STATYBOS NAME.

• PLOTAS – 30 m².

• GYVENAMOJ ERDVĖ: BENDRASIS KAMBARYS SU SVETAINĖS, VALGOMOJO, VIRTUVĖS ZONOMIS, MIEGAMASIS.

• PROJEKTO AUTORĖ – INTERJERO DIZAINERĖ LINA KLIOS (STUDIJA „INCAPRICE“). 


Pasak interjero dizainerės Linos Klios, įdomiausias sprendimas ir pagrindinis bendrojo kambario akcentas – medžio faktūros siena, pagaminta iš kokybiškos laminuotos medžio drožlių plokštės. „Mediena visada jauki, natūrali, beveik niekada neišeinanti iš mados. Originalus svetainės akcentas interjerui suteikia ir išskirtinio žavesio, ir savito charakterio. Svetainės sienos idėja gimė tarsi savaime. Kuriant koncepciją buvo akivaizdu, kad interjere trūksta jį vienijančio akcento. Nudažyti sieną kitokia spalva atrodė per banalu šiam butui. Sukūrę koliažą ir įkomponavę jame reljefišką sieną pamatėte, kad toks sprendimas – kaip tik tai, ko reikėjo. Šiandien jau ne iš vieno žmogaus esu girdėjusi, kad siena primena ledų vaflį, o interjero spalvos – lyg marmeladas ant grietinėlės ledų. O kodėl ne?“ – juokiasi Lina.


Interjero koloritas nuosaikus ir ramus. Ritmiškai pasikartojanti žalsva spalva (ji pasirinkta valgomojo kėdžių, sofos pagalvėlių dekorui, pratęsiama ir vonios kambaryje) harmoningai dera su pilka sofa. Pilkos ir lubos bendrajame kambaryje: jos nėra betoninės, bet dėl dekoratyvinės apdailos labai primena pilkus debesis. 


Leonas Garbačauskas


Būtinybė kuo funkcionaliau suprojektuoti butą – neišvengiama, kai jo plotas toks nedidelis, vos 30 m². Tad kuriant interjerą daug dėmesio buvo skirta galvosūkiui apie daiktų laikymo vietas išspręsti – pasak dizainerės, su juo pavyko puikiai susidoroti. „Talpi spinta yra ne tik prieškambaryje, dar vienas originalios konstrukcijos baldas suprojektuotas ir miegamajame virš lovos. Miegamasis, nors mažas, bet labai funkcionalus – po lova sumontuoti ištraukiami stalčiai, kuriuose užtenka vietos patalynei ir kitiems daiktams pasidėti“.


Siekiant kuo racionaliau panaudoti grindų plotą langų angose, prie vienos suprojektuotas baldas, skirtas televizoriui – pasak Linos, ji pati nustebo, kaip gerai jis ten pritapo. Prie kito lango įkomponuotas grakštus stalas su kėdėmis – valgomojo zona labai kompaktiška, tačiau jauki, nes vaizdas pro didelį langą vizualiai praplečia erdvę. 


Leonas Garbačauskas


Vonios kambaryje nuosekliai tęsiama interjero stilistinė idėja: čia suprojektuoti lakoniško dizaino baldai, vyrauja jaukūs šilti atspalviai ir medienos faktūra, dinamiškumo suteikia juodos linijos motyvas. Siekiant erdvei suteikti gilumo ir intrigos sienos ir lubos nudažytos ne balta, o žalsva spalva. Ji neįkyri, bet gaivi, todėl tobulai tinka tokios paskirties interjerui, jos derinys su baltomis plytelėmis alsuoja švara, tačiau nėra sterilus.


„Mažos mozaikinės plytelės suteikia savitumo ir „dizaineriškumo“ vonios kambariui“, – sako projekto autorė. Estetiški ir funkcionalūs interjero dizaino sprendimai mažą butuką pavertė širdžiai mielais namais, o išskirtinio patogumo suteikė išmaniosios technologijos – tai tampa neatsiejama šiuolaikiško gyvenimo dalimi. Kaip pasakoja Lina, bute yra balsu reguliuojama apšvietimo sistema – ryškią šviesą akimirksniu galima keisti romantiška, balsu galima užtraukti užuolaidas miegamajame, įjungti muziką ar išsivirti kavos. 


Visą interjerą galite apžiūrėti galerijoje:Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis