36 kv.m butas Vilniuje ‒ moderni klasika su industriniais akcentais

Geras rezultatas pasiekiamas tada, kai galvojama apie erdvės pojūtį, mano interjero dizainerė Agnė Staigė, sukūrusi 36 kv.m buto Vilniuje interjerą, kuriame pavyko sutalpinti du visaverčius kambarius.

„Dizaineris zonuodamas erdves butuose ar namuose, o ypač mažuose butuose, turėtų galvoti apie tai, kaip jame gyvenantis žmogus jausis, kaip judės erdvėje, ar jam bus patogu pasiekti įvairius daiktus ir jaus naudotis. Todėl būtina tinkamai suplanuoti daiktų saugojimo vietas, spintas, drabužines, kad jos neapkrautų erdvės, o ją didintų arba praturtintų stilistiškai. Dar svarbiau ‒ suprojektuoti funkcionalią ir patogią virtuvę, kurioje nieko netrūktų“, ‒ esminius gero suplanavimo požymius vardija dizainerė.


Protingi zonavimo sprendimai


Gavusi užduotį suprojektuoti 36 kv.m butą, dizainerė stengėsi jį suskirstyti funkcinėmis zonomis taip, kad būtų maksimaliai išnaudotas kiekvienas kvadratinis metras. Kiekviena zona integruota, bet tuo pačiu ir atskirta nuo likusio interjero. Šeimininkų patogumą užtikrina nemažai daiktų talpinanti uždara drabužinė, taip pat virtuvės zona, kurią nuo svetainės atskiria baro stalas su industrinėmis kėdėmis. Svetainės zoną pavyko sukurti jaukią, šviesią ir erdvią. Net ir susirinkus draugų kompanijai, joje nebus ankšta.


Namai
Namai
Gintaras Morkūnas


Palyginus su visu buto dydžiu, 5 kv.m vonios kambarys atrodo gana didelis. Jame net būtų tilpusi vonia, tačiau butas skirtas nuomai, tad apsiribota dušo kabina. Taip pat čia pakanka vietos laisvai prieiti prie praustuvės ir didelio veidrodžio, kuris erdvę dar praplečia ir paaukština. Pastarasis sprendimas pasirinktas ne tik dėl patogumo, bet ir dėl to, kad vonioje lubos gana žemos, mat po pakabinamomis lubomis yra paslėpta rekuperacijos sistema.


Didžiausias iššūkis – atskiras miegamasis


Sunkiausia užduotimi įrengiant šį interjerą dizainerė įvardija šeimininkų iškeltą užduotį ‒ suprojektuoti funkcionalią miegamąją erdvę. Prireikė nemažai laiko apgalvoti, kaip sustatyti baldus, kad pakaktų vietos judėti bei daiktams susidėti. Šeimininkai norėjo visaverčio miegamojo, kad į lovą būtų galima įlipti iš abiejų pusių, todėl kambarį nuo likusios erdvės nuspręsta atskirti gipso siena ir dvejomis slankiojančiomis durimis. Variantas su vienomis durimis buvo atmestas, nes tada nebūtų likę vietos praėjimui kojūgalyje ir iš lovos šonų, o pakeitus lovos poziciją kambaryje vargiai būtų pavykę pastatyti sieninę spintą ir dar įrengti darbo zoną. Visgi galutinis rezultatas išėjo puikus ‒ miegamasis tapo jaukia, patogia ir prireikus nuo likusio buto visiškai atskiriama erdve.Šiuolaikiški spalviniai ir stiliaus sprendimai


Susidorojusi su nedidelės erdvės keliamais iššūkiais, dizainerė stengėsi kuo labiau sustiprinti natūralius buto pranašumus. Pietų‒pietvakarių pusė padiktavo sprendimą sukurti kuo šviesesnį interjerą. Todėl buvo pasirinkta balta sienų spalva, vizualiai plečianti erdvę. Svetainėje pakabintos „šiltos“, gelsvų atspalvių užuolaidos. Prie jų priderinta ruda aksominė sofa bei mediniai paviršiai.


Modernios klasikos stiliumi įrengtą interjerą papildo industrinio stiliaus detalės. Tam panaudoti industriniai šviestuvai, o iš pažiūros klasikinis svetainės zonos šviestuvas su žvakėmis, taikant į minėtą stilių, parinktas juodas. Šiuolaikines dizaino tendencijas atspindi marmuro rašto plytelės ir virtuvės stalviršis, klasikinės spalvos eglutės rašto grindys. Jaukumo ir elegancijos suteikia aksominė sofa bei veliūrinės užuolaidos.


Būste gausiai naudojamas jaukumo visuomet suteikiantis medis ‒ ne tik grindims, bet ir virtuvės spintelėms, stumdomosioms durims. Vertikalus medžio raštas parinktas specialiai tam, kad butas vizualiai „paaukštėtų“, atrodytų erdvesnis. Interjerą tarsi užbaigia, suteikia jam harmonijos pagal užsakymą tapytas Dariaus Šimkonio abstrakčiosios tapybos darbas virš lovos.


Miegamajame stengtasi sukurti ramią atmosferą, todėl sienoms parinktas pilkšvai gelsvas tonas. LED lemputėmis apšviesta sienos dalis paaukština kambarį, išryškina svarbiausiąją ‒ miego ‒ zoną ir atskiria spintą nuo darbo zonos. Modernios klasikos aukšta juoda lova ant grakščių kojelių kuria didesnės erdvės efektą, o tamsi spinta iki lubų paaukština erdvę ir suteikia kambariui prabangos.


Apskritai, interjerui tamsios spalvos suteikia solidumo ir žavesio bei kontrastuoja su neutraliais tonais. Šis butas iš dalies atspindi naujausią interjero tendenciją ‒ suderinti tai, kas iš pažiūros atrodo nesuderinama.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis