73 kv.m butas Taivane: smaragdiniai katės namai

Taivano interjero dizaino studija „White Interior Design“ sukūrė lofto stiliaus butą, kuriame išryškino industrinio stiliaus detales, griežtą įvaizdį sušvelnino derindami vėsias ir šiltas tekstūras, pritaikė funkcionalių šiuolaikiškų technologijų ir specialiai įrengė atskirą sudėtingą konstrukciją elegantiškam namų gyventojui – mielam baltam katinui. 

Objekto dosjė:

Tipas – lofto tipo butas Taipėjuje, Taivane. 

Plotas – 73 m².

Gyvenamoji erdvė – bendrasis kambarys su virtuve ir svetaine, miegamasis, vonios kambarys ir drabužinė

Gyventojai – jauna pora ir balta katė. 

Projekto autoriai – Alung Lin, Wayne Lin (studija „White Interior Design“). 


Pro daugiabutyje įrengto buto langą tolumoje matomi smaragdiniai kalnai įkvėpė šio interjero projekto autorius Alung Lin, Wayne Lin – jiems kilo mintis vienoje erdvėje suderinti griežtą miesto ritmą ir chaotiškos, gaivališkos gamtos idėją. Projektuojant ir ieškant kūrybiškų sprendimų architektams buvo svarbu, kad būtų kuo labiau akcentuojamas langas – šioje 73 m² ploto patalpoje jis yra tik vienoje sienoje, todėl visos funkcinės zonos įrengtos atviroje erdvėje, uždaras liko tik vonios kambarys ir greta jo suformuota drabužinė. Pagrindinei svetainės sienai buvo pasirinktas ryškus žalias atspalvis – juo nudažyta juosta apatinėje dalyje. O viršutinę dalį projekto autoriai dekoravo faktūriška pilka danga, tarsi užsimenančia apie betonines miesto džiungles. Tai tapo metaforiška interjero stilistine linija: miestas ir gamta, minkšta ir kieta, šilta ir šalta, žalia ir pilka. 



Betoninių džiunglių įvaizdis perkeliamas ir į virtuvės zoną, įrengtą tiesiai priešais svetainę, kitoje kambario pusėje. Iš svetainės zonos čia pereina faktūriškas pilkas sienos dekoras, jo kuriamą idėją dar labiau sustiprina tikro betono elementas – ši medžiaga panaudota virtuvės salos konstrukcijai sumontuoti. Norėdami išsaugoti pusiausvyrą tarp šilto ir šalto, projekto autoriai tam pritaikė natūralaus medžio stalviršį ir spintelių, įrengtų virtuvės pusėje, fasadus. Dviejų skirtingų medžiagų sandūra išryškinama ir grindų plokštumoje – tikro medžio išraiškingos faktūros grindlentės virtuvės zonoje ties salos linija kertasi su pilkų šešiakampių keraminių plytelių danga. Virtuvės darbo zona suformuota nedidelėje nišoje. Norėdami ją savitai pabrėžti ir tokiu būdu užmaskuoti buitinę paskirtį, projekto autoriai sieną iki stalviršio dekoravo juodomis keraminėmis plytelėmis, o po blizgiu juodu stalviršiu įrengtoms spintelėms taip pat parinko juodos spalvos matinius fasadus. Dėl šios priežasties buities prietaisai lieka beveik nematomi, o „virtuvinė“ funkcija neakcentuojama.  


Hey! Cheese Photography


Kadangi bute langas yra tik vienoje sienoje, projekto autoriai nutarė prie jo perkelti ir miegamojo zoną. Aklinos pertvaros buvo atsisakyta siekiant išsaugoti kuo daugiau šviesos tamsiomis spalvomis dekoruotame bendrajame kambaryje. Todėl miegamajam atskirti buvo nuspręsta panaudoti įstiklintas metalinių pertvarų konstrukcijas. Jos ne tik padėjo palei langą suformuoti atskirą kambarį, bet ir pabrėžė miesto gyvenimo ritmui būdingą atvirumo, skaidrumo koncepciją. O juoda metalinių konstrukcijų spalva, kaip ir kiti tokio pat atspalvio elementai, sutelkė viso interjero koloritą į bendrą visumą, suteikė solidumo ir saugumo pojūčio. Skaidrių metalinių pertvarų idėją projekto autoriai atkartojo ir vonios kambaryje – ja buvo atskirta dušo zona, taip pat durims – tik į drabužinę ir vonios kambarį vedančioms durims vietoj skaidraus stiklo buvo parinktas dekoratyvesnis – reljefinis ir matinis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis