18 kv.m butas Vilniuje: standartus laužantys sprendimai pačioje senamiesčio širdyje

(1)

Šis nedidelis, tačiau išties įspūdingas 18 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus senamiesčio širdyje, prie pat prezidentūros. Interjero autoriai, O.GuT Designstudijos kūrybinis tandemas – Oksana GuT ir Artūras Akstinas, pasakoja, kad projektuojamo buto lokacija turėjo lemti interjero solidumą, rimtumą, griežtumą, tačiau jie kartais yra linkę laužyti standartus ir šis projektas – būtent toks atvejis.

Interjeras, pasak projekto autorių, buvo kuriamas sau ir kitiems – interjero studijos įkūrėja Oksana Gut tapo pačios savo užsakove, kuri turėjo visišką laisvę sukurti kažką įdomaus ir unikalaus užsienio svečiams iš viso pasaulio. Tai investicinis projektas trumpalaikei nuomai – mažas, tačiau labai funkcionalus, trijų lygių butas su cinkeliu.


Tokiu cinkeliu tapo Mona Liza, tačiau šiek tiek kitokiame amplua, negu mes esame pripratę ją matyti. Čia ji – šmaikšti ir pralinksminanti. Truputis šaržo interjerui suteikė ypatingo žavesio.


Šiam interjerui buvo pasirinkta eklektika, kadangi nuo pat pradžių buvo aišku, kad tarpusavyje susipins keli mėgstami dizainerių stiliai. Vyraujantis stilius – modernus, industrinis su ryškiais klasikos motyvais.


Sunkiausia, pasak dizainerių, kuriant šį interjerą buvo surasti patogiausią išplanavimą, kadangi tai labai maža erdvė, kurioje reikėjo sutalpinti svetainės zoną, virtuvę, sanmazgą ir atskirą miegamąjį, kuriam buvo nuspręsta įrengti antresolę ir pagilinti grindis per 1 metrą.Suradus tobuliausią sprendimą, kiti interjero kūrybiniai etapai pasidarė vienu įkvėpimu, nes kai turi kūrybinę laisvę, gali pilnai atsiskleisti ir parodyti, kad interjeras nėra nuobodus ir šabloniškas meno kūrinys“, – sako interjero dizainerė O. GuT.


Paklausta, kokios apskritai yra gero interjero sudedamosios dalys, dizainerė teigia, kad nėra vieno recepto pagal kurį galima būtų sukurti gerą interjerą visiems ir kiekvienam.


Receptas tiesiog neegzistuoja, nes kiek namų, tiek ir šių namų šeimininkų skonių. Kiekvienas žmogus yra unikalus, su savo poreikiais ir užduotimis dizaineriui, todėl gero interjero svarbiausias ingredientas ir yra UNIKALUMAS. Tai ir unikalus bei tinkamas erdvių išplanavimas, ir panaudoti medžiagų, faktūrų, spalvų deriniai, ir sukurta nuotaika, kuri atskleidžia konkretaus užsakovo išskirtinį charakterį“, – teigia O. GuT.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis