50 kv.m butas Vilniuje: erdvė, kuri pasakoja apie savo šeimininkus

Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė teigia, kad interjere visada turėtų jaustis namų dvasia. Dizainerio atidumas kliento charakteriui turėtų atsiskleisti kuriamo interjero struktūroje, o paskui ir detalėse. Šiame bute Vilniuje yra daug muzikos instrumentų, o kiek daug tai pasako apie žmogų!

Šis modernus miesto interjeras yra įsikūręs Lietuvos sostinėje, Vilniuje. Būstą sudaro bendra svetainės bei virtuvės erdvė, miegamasis ir vonios kambarys. Bendras buto plotas užima maždaug 50 kv.m.


Dizainerė D. Kenstavičiūtė, kaip išskirtinę šių namų erdvę, išskiria virtuvę. Ji nedidelė, tačiau itin ergonomiška. Tamsiai pilkos (beveik juodos) spalvos virtuvinis baldas nedidelėje erdvėje turėjo išsiskirti, kaip juodas kubas. Bendrą kompoziciją jaukina šiltos medžio spalvos stalviršis ir papildomas LED apšvietimas pakabinamose spintelėse.


Svetainė šiuose namuose yra pakankamai erdvi, joje telpa ivirtuvės komplektas, valgomasis stalas (su išskleidimo mechanizmu), pilnas TV baldų komplektas ir kampinė sofa. Šioje patalpoje yra išlaikytas erdvumo įspūdis. Dizainerė sako, kad tokia ir buvo užduotis – suprojektuoti funkcionalią erdvę, išmodeliuojant ją taip, kad atrodytų maksimaliai plati.


Čia buvo atsisakyta pakabinamų objektų – šviestuvų, aiškiai išskirti elementai, kurie bus matomi – virtuvė (kaip vienas tamsus kubas), stalas, vienas ryškus šviestuvas – pastatomas toršeras (jį galima naudoti dviems funkcinėms zonoms – prie valgomojo stalo ir prie minkštojo baldo), minkštas kampas bei TV baldas.D. Kenstavičiūtė pasakoja, kad didžiausias iššūkis buvo žalias miegamasis. Jai patiko kliento drąsa ir konkretumas renkantis spalvas ir medžiagas, tačiau renkantis ryškesnę spalvą reikia atidumo. Tinkamą žalią spalva pavyko pasirinkti išbandžius vos du mėginius, o tai, dizainerės manymu, – pasiekimas.


Kitas svarbus sprendimas miegamajame – akustikos sustiprinimas, kuris leidžia žmonėms komfortiškai jaustis net gyvenant miesto šurmulyje. Minkštos grindys ir gaubianti žalsva atpalaiduoja, nuteikia miegui ir poilsiui.


Vonios dizainas D. Kenstavičiūtei buvo aiškus nuo pradžių – klientas išsirinko tamsesnes pilkas plyteles, kurios buvo derinamos su medine plokšte baldams. Po praustuvu buvo patalpinta skalbimo mašiną.


Koridorius šiuose namuose – erdvus ir šviesus. Jam buvo parinkti šviesūs baldai, nes įėjimo zonoje norėjosi švaros ir lengvumo. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis