63 kv.m butas Vilniuje: atostogų dvasios kupini jaunos poros namai

Šis 63 kv.m būstas yra įsikūręs Justiniškių rajone, Vilniuje. Jo savininkai – jauna, aktyvi, dirbanti pora, kuri dievina keliones. Interjero dizainerė Jovita Bingelytė pasistengė, kad toks poros gyvenimo būdas atsispindėtų jų gyvenamoje erdvėje.

Interjero dizainerė J. Bingelytė sako, kad ji yra didelė eklektikos mėgėja, todėl kurdama interjerus nesistengia nuolat išlaikyti vieningo ir aiškiai išreikšto tam tikro interjero stiliaus. Imantis naujo kūrybinio projekto dizainerei svarbiausia yra pajausti žmogaus individualumą – spalvomis, baldais bei detalėmis atskleisti žmogaus asmenybę bei gyvenimo būdą. Namai, pasak J. Bingelytės, yra ta vieta, kurioje esame savimi, be kaukių, todėl interjeras turi visą tą tikrumą atskleisti.


Šio buto savininkai mėgsta keliauti, todėl čia dominuoja grafiniai gamtos motyvai: džiunglių tematika ir palmės fototapetuose. „Grįžus namo po darbų norisi, kad namai dvelktų ramybe, todėl savininkų pageidavimas buvo naudoti kuo mažiau spalvų, daugiau pilkos spalvos tonų. Buvo pasirinkta viena akcentinė spalva – ryškiai geltona. Geltona spalva simbolizuoja saulę, gyvybę ir džiaugsmą, taip pat harmonizuoja nervų sistemos procesus, todėl itin tinka naudoti miegamajame kambaryje, žinoma su saiku“, – pasakoja interjero dizainerė.


Kuriant šį interjerą, svarbiausia buvo padaryti, kad kambariai būtų kuo šviesesni ir juose jaustųsi lengvumo jausmas, nes būsto kvadratūra nėra itin didelė. Dėl šios priežasties visos sienos buvo dažytos balta spalva, o daugelyje baldų taip pat dominavo balta spalva. Kad interjeras nebūtų per daug baltas, buvo naudota nemažai pilkos spalvos balduose ir juodos spalvos detalių, kaip šviestuvai, svetainės sofa bei miegamojo lova.J. Bingelytė priduria, kad pati sunkiausia užduotis buvo rasti geltonos spalvos šviestuvą, kuris turėjo simbolizuoti saulę. Po ilgų ieškojimų galiausiai buvo priimtas sprendimas nudažyti nupirktą šviestuvą geltonais dažais. Kadangi šviestuvas yra netaisyklingos formos, dažymo procesas buvo gana komplikuotas, tačiau po ilgų bandymų ir dažymų rezultatas visgi gavosi puikus.


Kalbant apie interjere panaudotus baldus bei aksesuarus, interjero dizainerė akcentuoja, kad interjeras yra lengvas ir neperkrautas, virtuvės baldai tvarkingai išsidėstę ant vienos kambario sienos tarsi išnyksta bendroje erdvėje, virtuvės zona nuo svetainės atskirta valgomuoju stalu. Sofa svetainėje atremta prie sienos, nors dažniausiai turėtų būti statoma kambario centre, tačiau pora nenaudoja televizoriaus, todėl toks baldų išdėstymas suteikė daugiau erdvumo visai patalpai. Miegamajame pagrindinis dėmesys krenta į palmių sieną ir geltonas užuolaidas, kurios tarsi įneša daugiau saulės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis