200 kv.m butas Vilniuje: šių namų kūrimas – nuolatinis procesas

Kviečiame apsilankyti išskirtiniuose žinomos dizainerės, salonų „Retroforma“ įkūrėjos Linos Kalinauskaitės-Forsman šeimos namuose.

Objekto dosjė:

Tipas – butas naujos statybos name, išdėstytas per du aukštus. 

Plotas – per 200 m².

Gyventojai – keturių asmenų šeima. 

Projekto autorė – buto šeimininkė dizainerė Lina Kalinauskaitė-Forsman. 


Netoli Vilniaus centro iškilusio naujos statybos namo viršutiniame aukšte įrengtame erdviame bute su šeima įsikūrusi Lina Kalinauskaitė-Forsman pasakoja šiuos namus įsigijusi beveik internetu: „Visada norėjau gyventi senamiestyje, manau, kitu gyvenimo etapu taip ir bus, tačiau nesinorėjo, kad sofa stovėtų iš karto šalia virtuvės. Svarbu, kad namai būtų erdvūs ir patogūs, kad vaikai galėtų lengvai pasiekti mokyklas, naudotis visuomeniniu transportu ir nepriklausomai gyventi mieste. Taigi naujam butui turėjome tam tikrų reikalavimų – kad būtų terasų, liftas tiesiai iš garažo, rytinė ir vakarinė pusės ir daug vietos. Vienintelė galimybė – ieškoti naujo, dar nepastatyto, ir šis statytojų pasiūlytas variantas, kai buvo sujungti keli mažesni butai, mums puikiai tiko“, – pasakojo Lina. Tuo metu Maltoje gyvenusi šeima nenorėjo praleisti progos, tad daugelį naujojo projekto detalių derino internetu. Ir nesuklydo, nes viršutiniame pastato aukšte įrengtas daugiau nei 200 m² ploto per du aukštus išdėstytas butas su aukštomis lubomis svetainėje puikiai atitiko šeimos poreikius.  


„Kurdama namus nesistengiau, kad viskas būtų suplanuota iš karto ir iki galo. Tai yra procesas – juk negali išmesti viso gyvenimo. Mano namuose yra daiktų, kurie jau daug metų keliauja kartu iš vienų namų į kitus, ir juos tenka įkomponuoti į naują interjerą. Taip kuriama savotiška eklektika, bet kartu tai tampa tam tikra namų istorija, jų tęstinumu“, – įsitikinusi Lina. Dizainerė subtiliai derina iš ankstesnių namų atkeliavusius baldus su naujais interjero objektais, komponuoja skirtingus, regis, nesuderinamus tapetų raštus, dėlioja įvairiausias audinių tekstūrų kompozicijas. „Vieniems atrodo, kad mano namai spalvoti, kitiems, kad tai – penkiasdešimt pilkų atspalvių, o iš tiesų tam tikros zonos nuolat kinta. Tai lemia ir mano veiklos pobūdis – kadangi dalyvauju interjero dekoravimo versle, savo namuose norisi parodyti ir gražiausius tapetų raštus, ir tai, kas yra aktualu, juolab kad turiu didelių galimybių rinktis. Pirmiausia renkuosi tai, kas man gražu“, – atskleidė Lina.  


Augis Narmontas


„Iš pradžių tu negali nuspręsti visko – galima sukurti tik tam tikrą pagrindą ir po truputį jį „aplipdyti“ daiktais, detalėmis, aksesuarais“, – pasakodama apie interjero kūrimo istoriją patarė Lina. Savo naujiems namams dekoruoti ji pasirinko tris pagrindinius neutralius atspalvius – čia vyrauja balta, pilka ir juoda, o prie šio „komplekto“ derinami kiti interjero elementai – tapetų ir užuolaidų raštai, tekstilės faktūros ir detalės. „Nors daugelis Lietuvoje bijo juodos spalvos, mano namuose jos tikrai daug: grindys, stalviršiai, kaminai, turėklai. Nors ji neakcentuojama, atsiranda nedideliuose fragmentuose ir detalėse, bet tai viena iš pagrindinių interjero spalvų, kuri išbaigia kompoziciją, ji – kaip juoda suknelė, su kuria galima viską išspręsti“, – pataria dizainerė.



Namų interjere Lina pritaikė neutralesnius spalvinius sprendimus – vyrauja pilkas, baltas, juodas atspalviai, kurių fone gali draugiškai sutarti skirtingais laikotarpiais į namus atkeliavę skirtingo stiliaus ir dizaino objektai.  


„Nors kasdien stalo nedekoruojame taip, kaip per šventes, vakarienė mūsų namuose – šventas reikalas, kai visi turi grįžti namo ir susėti prie stalo, – pasakojo Lina. – O šventėms serviruotę taip pat kuriu iš to, kas yra namuose, tik kitaip komponuoju indus, įterpiu vieną kitą kalėdinį akcentą ar sugalvoju po mažą staigmeną kiekvienam svečiui.“


Augis Narmontas


Taip kaip namus – po truputį, tarsi atskirais sluoksniais – Lina dėlioja ir kalėdines puošmenas. „Gyvename pagal tradicijas ir Kalėdų laukti pradedame jau nuo pirmos advento dienos, – pasakojo dizainerė. – Tada ir atsiranda šiam laikui būdingų dekoracijų: su vaikais kas savaitę deginame advento žvakes, skaičiuodami dienas iki Kalėdų, būtinai papuošiame eglutę, po truputį atsiranda ir kitų dekoracijų. Tačiau visada reikia atskirti, kas yra komercinis švenčių dekoras, skirtas pritraukti ir atkreipti dėmesį, ir namai. Manau, nereikia namų paversti prekybos centru, todėl pirmiausia šventinėms dekoracijoms kurti renkuosi tuos objektus, kurie yra namuose, tinka ir pušų ar eglių šakos, kankorėžiai, paprasčiausios žvakės. Svarbiausia, kad būtų jauku“, – pataria dizainerė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis