Nesaldžiai moteriškas interjeras: gilesni atspalviai, įdomesnės faktūros su art deco akcentais

Šį būstą viršutiniame naujos statybos daugiabučio aukšte Naujamiestyje norisi įsigyti vien dėl vaizdo, atsiveriančio pro jo langus: čia tikrąja to žodžio prasme esi arčiau dangaus – pažįstamas jausmas daug keliaujančiai jo šeimininkei. O dizainerei Jovitai Jankauskienei šis projektas suteikė galimybę paeksperimentuoti su tamsesnėmis spalvomis ir art deco stiliaus elementais. 

Objekto dosjė


Tipas – dviejų kambarių butas naujos statybos daugiabučiame name Naujamiestyje.

Buto plotas – 90 m².

Gyvenamoji erdvė – svetainė kartu su virtuve, miegamasis, drabužinė, tualetas, vonia.

Projekto autorė – interjero dizainerė Jovita Jankauskienė. 


blankaus šviesaus interjero. Ji butą prašė dekoruoti gilesnėmis spalvomis ir įdomesnėmis tekstūromis. Po ilgų kelionių norėjo grįžti į namus, kuriuose būtų sukurtas maksimalus komfortas, neerzintų nereikalingi daiktai ir perdėtas dekoras. Pagrindinis pakeitimas, kurį J. Jankauskienė įgyvendino šiame projekte, – trečiąjį kambarį pavertė karališka vonia. Į ją patenkama iš miegamojo. Šalia įrengta patogi drabužinė, ji slepiasi už nepastebimų sienų spalva nudažytų durų. Svetainėje daiktų susidėjimo problemą išsprendžia net du dideli, bet beveik nepastebimi baldai. Viename – baras, lentynos ir stalčiai šeimininkės darbo reikmenims sudėti. Šalia židinio – uždara erdvė malkoms ir kitiems būtiniems daiktams laikyti. Antroji – prie virtuvės, čia įkomponuotos ir lentynos vynui.


Leonas Garbačauskas


Dizainerei, iki šiol dirbusiai su šviesesnėmis spalvų paletėmis, buvo įdomu išbandyti naujus derinius. Anot jos, tamsesnės žemės spalvos kuria ramybės įspūdį. Sienoms svetainėje ir koridoriuje parinkta balintos kavos spalva, miegamajame – žalių alyvuogių. Svetainėje tamsaus medžio grindys ir spintos – puikus žydro sofos aksomo ir jausmingai išsipūtusių užuolaidų fonas. Virtuvės koncepcija, anot J. Jankauskienės, gimė natūraliai ir sklandžiai. Užsakovei patiko neutralios virtuvės su granito siena ir didelės „salos“-stalo idėja. Tik buvo atsisakyta pradinės minties atskirti svetainę nuo virtuvės ir pratęsti sieninę spintą. Palikta atvira erdvė, siekiant išsaugoti natūralią šviesą.


Nemenkas iššūkis, su kuriuo dizainerei teko susidurti šiame projekte, – lubų aukštis. Pagal buto koncepciją, jam būtų tikę gerokai aukštesnės lubos. Tačiau pažiūrėję už perdangų meistrai išvydo, kad vietos pakelti, deja, nėra. Aukščio trūkumas buvo sprendžiamas optinės apgaulės būdu – aukštintos durys. Šios dabar – iki pat lubų. Dėl šių priežasčių svetainėje ir vonioje parinktas minimalistinis lubinis apšvietimas – gipso juostos, į kurias įleista LED juostelė.


Leonas Garbačauskas


Privačiose buto zonose – miegamajame ir vonioje – J. Jankauskienė apgyvendino daugiau egzotinių detalių. Išties šio buto „kabliukas“ – subtilus klasikinių ir modernių elementų derinys. Pavyzdžiui, baldų parodoje nusižiūrėtas gamintojo šviestuvas-paukštis idealiai dera su rožiniu foteliu. Nors buvo numatyta jį statyti svetainėje, ilgainiui išaiškėjo, kad ten bus nereikalingas, o miegamajame – kaip čia buvęs. Koridoriuje akį džiugina rafinuotas art deco stiliaus konsolės ir veidrodžio derinys. Šį stilių primena ir sunkios tamsaus medžio bei veidrodžio durys į miegamąjį. Į egzotišką kokteilį įsilieja palmių lapų motyvai ant užuolaidų, praustuvo spintelė su bambuko medieną imituojančia plokšte, tamsūs tapetai su lapų raštu ir net dekoratyvus indas-ananasas. Visuma – originali ir vizualiai intriguojanti.Dizainerė džiaugiasi, kad projektas praėjo greitai ir sklandžiai. Buto įrengimas „nuo–iki“ užtruko pusę metų. „Klientė buvo suinteresuota pabaigti kuo greičiau ir viską iš karto, taip ir išėjo“, – prisimena ji. Su savo komanda dirbanti J. Jankauskienė teigia jautusi pasitikėjimą ir užtikrintumą; klientė jau žino dizainerės braižą ir kokybės reikalavimus, tad išvengiama klaidų ir nesusipratimų.


Moteris atsidūsta: „Jei butas nebūtų paskutiniame namo aukšte, būtų pavykę viską užbaigti greičiau. Mat dėl netobulos stogo dangos butą porąkart užpylė. Antrąkart – jau įrengtą...“ Nepaisant to, rezultatai atitiko abiejų – ir užsakovės, ir dizainerės – lūkesčius. Išbandymus atlaikęs būstas dabar – tikras ramybės uostas iš kelionių grįžusiai šeimininkei.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis