Interjeras Vilniuje, kuris sulaukė tarptautinio pripažinimo

Lietuvių dizainerių Akvilės Bielytės ir Edvino Baltrušaičio sukurtas projektas „Apartamentai Gedimino pr.“ Londone vykusiame pasauliniame interjero konkurse „SBID Global International Design Awards“ pateko tarp 10 geriausių „Residential Apartment Under £1M“ kategorijoje. Pirmą kartą dalyvavę ir finalistais tapę dizaineriai dalijasi įspūdžiais ir patarimais kuriantiems interjerą. Kalbėjomės su Akvile Bielyte.

Kokios yra pasaulio interjerų tendencijos?


– Šiais ir kitais metais interjere vis dar išlieka aktuali retro ir etno stiliaus tematika. Šiuolaikinės medžiagos derinamos su etno stiliaus aksesuarais, 3D grafiniais motyvais, netradicinėmis tekstūromis. Dominuoja gamtos, gyvūnų motyvai, archajiški grafiniai elementai. Madingos išgrynintos formos, prabangios aristokratiškos medžiagos: veliūras, žalvaris, medis, stiklas, auksas, sidabras.


Tania Serket


– Ką galima pasakyti apie šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdą, kuris lemia interjerą. Ko reikia šiuolaikiniam žmogui?


– Žmogaus gyvenimui didelę įtaką daro medijos, tobulėjančios šiuolaikinės technologijos. Interjere vengiama nereikalingų detalių, prietaisai integruojami į baldus ir taip neapkraunamos erdvės.


Modernų interjerą sunku įsivaizduoti be technologijų – stalinio šviestuvo pagrindo su mobiliuoju įkrovikliu, reguliuojamo apšvietimo spektro ir pan. Didelį dėmesį reikia skirti apšvietimo, rekuperacijos, kokybiškoms garso bei išmanaus namo valdymo sistemoms.


Prabangiuose interjeruose naudojami ne tik sudėtingi technologiniai sprendimai, bet ir originaliai eksponuojami vienetiniai baldai, akseuarai, apgalvojamos, iš anksto parenkamos vietos meno kūriniams, skulptūroms.


Tania Serket


– Kaip apibūdintumėte savo kuriamų interjerų stilistiką, braižą?


– Stengiamės juose pritaikyti kuo daugiau novatoriškų sprendimų, naudojame skirtingas, rinktines, kokybiškas medžiagas, labai didelį dėmesį skiriame gero dizaino baldų, šviestuvų parinkimui bei erdvių dekoravimui.


– Kalbant apie buto interjerą, vonios kambarį dažnai nustelbia kitos erdvės, nors tai pati intymiausia vieta namuose. Iš ko matyti, kad vonios kambario interjeras yra geras?


Vonios kambario interjeras gali būti geras tuomet, kada jame yra harmoningai suderinti baldai, apšvietimas, tekstūros, spalvos, naudojami kokybiško dizaino aksesuarai.


Tania Serket


Kuriant modernų vonios interjerą gero dizaino inžinerinė įranga yra didelis privalumas. Potinkiniai, integruoti techniniai sprendimai ne tik palengvina kasdienę buitį, bet ir išstumia iš interjero nereikalingas detales, išvaduoja nuo intensyvios daiktų priežiūros, padidina plotą.


Kokybiška inžinerinė įranga padeda įgyvendinti sprendimus, kurie kadaise buvo neįmanomi, ir tai leidžia sukurti estetiškesnę aplinką, nes regos lauke lieka tik tai, kas būtina naudojimui.


– Kokias klaidas daro žmonės, patys įsirenginėjantys vonios interjerą? Ko šiandien jau nereikėtų rinktis, daryti?


– Labai svarbu išlaikyti erdvės proporcijas, tarpusavyje suderinti visus elementus. Rekomenduočiau vengti intensyvių raštuotų plytelių visame plote, nes tai vizualiai mažina erdvę. Norint, kad vonioje būtų jauku, patartina naudoti 2700–3000 K spektro apšvietimą ir skirtingus jo šaltinius. Norint sukurti jaukų vonios kambarį, taip pat svarbu pasirinkti kokybiškus aksesuarus, netaupyti jų sąskaita. Prieš įėjimo duris nestatyti unitazo. Neeksponuoti skalbimo, džiovinimo ir kitų prietaisų, bet paslėpti juos balduose. Ir pasirūpinti gera ventiliacija.


Tania Serket


– Ačiū už pokalbį. 


Daugiau informacijos: www.tece.lt


Visą interjerą galite peržiūrėti ČIA

Užsakymo nr.: PT_52216

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis