118 kv.m butas Vilniaus centre: pamatykite, kodėl jis gavo prestižinį apdovanojimą

(3)

Tai modernios stilistikos, dviejų aukštų privatus gyvenamasis interjeras, kuris yra įrengtas Gedimino prospekte, XIX a. neoklasicistinio architektūros stiliaus pastate.

Kaip pasakoja projekto autoriai Akvilė Bielytė ir Edvinas Baltrušaitis (Dekoforma), jie nuo pat pradžių stengėsi išsaugoti autentišką pastato dalį ir ją integruoti į moderniai kuriamą erdvę.


Tik pradėjus dirbti, šio 59 kv.m buto vieno aukšto plotas buvo perplanuotas, naujai suprojektuotas antras aukštas – perdanga su laiptais. Antro aukšto grindyse, virš svetainės zonos buvo įrengtas švieslangis, per kurį patenka tiesioginė, natūrali šviesa krintanti iš mansardos stoglangių. Įrengus naują perdangą, erdvės kvadratūra išaugo dvigubai – iki 118 kv.m. 


Pagrindinis uždavinys kuriant šį modernios stilistikos interjerą buvo išsaugoti autentiško plytų mūro sienas, integruojant jas į šiuolaikinės paskirties interjerą. Dauguma planavimo sprendimų buvo kuriami atsižvelgiant į netradicinius užsakovo pageidavimus, todėl visi baldai bei kai kurie aksesuarai buvo kruopščiai atrinkti arba projektuoti individualiai, gaminti užsienyje ir Lietuvoje. 


Spalvinė gama neutrali, pasirinkta atsižvelgiant į užsakovo pageidavimus ir bendrą stilistiką, todėl dominuoja neutralūs, žemės spalvų tonai, priderinti prie betono, riešutmedžio, Karelijos ąžuolo, oksiduoto metalo ir stiklo.  


Sulaukė prestižinio apdovanojimo


Šio interjero autoriai tik praeitą savaitę grįžo iš Londono, kuriame vyko pasaulinis interjero konkursas SBID Global Interior Design 2018 Awards.


Šis interjero projektas pateko tarp 10 geriausių pasaulio interjero dizainerių projektų ir buvo atrinktas į geriausiųjų dešimtuką kategorijoje Appartment Category under £1mln (apartamentai, kurių įrengimo vertė siekia iki 1 mln. svarų sterlingų, aut. past.). Projektas taip pat buvo išspausdintas specialiame 2018 m. konkurso albume kartu su kitais finalistais.


„Mums tai didžiausias įvertinimas – būti pripažintiems ir atrinktiems tarp geriausių ir didžiausių interjero dizaino kompanijų iš daugiau kaip 42 pasaulio šalių (ir būti išrinktiems iš keliasdešimties tūkstančių dalyvių į dešimtuką), tai didelių pastangų ir ilgų metų darbo vaisius ir kartu įvertinimas tarptautiniu mastu“, – teigė interjero dizainerė Akvilė Bielytė.


Šį interjerą galite išvysti nuotraukų galerijoje:Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis