50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.

Interjero dizainerė pradeda nuo to, kad norint sukurti gyvą, įdomią bei jaukią interjero erdvę, svarbiausia išlaikyti balansą tarp In ir Jang polių. In kinų filosofijoje asocijuojasi su tamsa, pasyvumu, moteriškumu, o Jang – su šviesa, aktyvumu, vyriškumu.


Pasak Ž. Stasiūnės, šaltus atspalvius interjere turi atsverti šilti, intensyviau apšviestas zonas turi keisti prieblanda, o šalia intensyviai baldais apstatytos zonos turi atsirasti tuščia erdvė. Tokia dizainerės praktikuojama estetika yra juntama ir šiame būste.


Rūta Strakšaitė


Butui buvo parinktas modernus stilius, kuris atitinka šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdą. Taip pat erdvėje panaudoti ir keli loftų dekorui būdingi akcentai, kurie erdvei suteikia „miesčioniško“ šarmo. Harmonijos jausmą erdvėje kuria dominuojantys medžio ir akmens paviršiai, natūralūs žemės ir pilki miesto betono atspalviai, interjerą sušildo aukso ir vario akcentai šviestuvuose.


Atviro išplanavimo erdvėje dominuoja kontrastingas medienos ir akmens derinys, kuris derėdamas tarpusavyje sukuria balanso įspūdį. Grindims buvo parinktos riešuto spalvos natūralios medinės grindys. Lubose virš poilsio zonos buvo palikta atvira dalis betoninių lubų (jas stilingai papildo prožektoriniai įleidžiami šviestuvai). Savita apdailos detalė – masyviomis (75x150 cm) akmens masės plytelėmis apdailinta bio židinio sienelė.Lakoniška virtuvės zona bute susilieja su sienomis ir užleidžia vietą valgomojo zonai, kurios deginto ąžuolo stalas, kėdės bei blizgūs šviestuvai išsiskiria šviesių sienų apsuptyje. Išskirtinis akcentas šioje zonoje – virš valgomojo stalo pakabinta trijų metalinių atspalvių šviestuvų kompozicija.


Vonios kambaryje vyrauja neutralių spalvų kuriamas ramybės jausmas. Kambaryje panaudotos baltos ir šiltai pilkos marmuro piešinio plytelės, kurios niekuomet neišeina iš mados. Čia taip pat gausu mozaikų, kurių simetriškumas erdvei suteikia solidumo.


Rūta Strakšaitė


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis