46 kv.m butas Vilniuje: moteriškumo ir urbanistinio stiliaus dermė

(1)

Interjero dizainerė Lina Klios (InCaprice interjero studija) šį savo projektą pristato netikėtu kodiniu pavadinimu WUP (Woman Urban Power) arba išvertus į lietuvių kalbą – moteriška urbanistinė galia. Tokia interjero tematika išsivystė labai organiškai, kadangi butas priklauso jaunai bei veikliai moteriai.

Dizainerė Lina Klios pasakoja, kad dirbant su bet kokiu interjeru, jai svarbiausia, kad jis būtų ne tik stilingas, bet ir jaukus. Net ir pasitelkus tokias detales, kaip betono lubas, baltas grindis, virštinkinius laidus – svarbu išlaikyti jaukumo jausmą, o tai padeda padaryti dekoro detalės, natūralios medžiagos bei apšvietimas. Kalbant apie šiuos namus, dizainerė sako, kad dirbti buvo itin paprasta, kadangi būsto šeimininkė ir pati turėjo labai gerą skonį bei stiliaus pajutimą


46 kv.m butas yra įsikūręs Vilniuje. Atsižvelgiant į būstą supančią urbanistinę aplinką ir savininkės meilę skandinaviškam interjero stiliui, gimė interjeras, kuriame telpa ne tik pastarieji aspektai, bet ir moteriškumo prieskonis. Moteriškoji šio interjero pusė, pasak L. Klios, atsispindi blizgančiose detalėse, tokiose kaip – šviestuvai, aksesuarai ir netgi jungiklių chromuoti apvadai.


Dviejų kambarių būstą sudaro šios erdvės: prieškambaris, vonia, virtuvė sujungta su svetaine ir miegamasis. Kadangi buto plotas nėra didelis, daug dėmesio buvo skirta jo išplanavimui. Funkcionaliai kuriant interjero erdves, prieškambaris nuo virtuvės/ svetainės buvo atskirtas stiklinėmis durimis. Nedidelėje virtuvėje atsirado pusbario aukščio stalas. Jo aukštis prilygsta virtuvės stalviršio aukščiui, todėl reikalui esant, ant jo taip pat galima ir gaminti. Miegamojo spintoje atsirado integruotos lentynos, iš kurių prasitęsia darbo stalas. Vonios kambaryje buvo atsisakyta masyvios vonios idėjos, ją pakeitė erdvus dušas, kuriame atsirado niša prausimosi priemonių pasidėjimui.Kaip vieną išskirtiniausių šio interjero akcentų dizainerė įvardina šviestuvo sprendimą virš valgomojo stalo. Tai paprasta metalinė konstrukcija, kuri yra apraizgyta laidais su lemputėmis. Toks sumanymas prideda moderniam skandinaviškam interjerui urbanistikos prieskonio, lygiai taip pat kaip ir laisvai pastatomas juodas blizgus šaldytuvas.


Dar vienas svarbus interjero akcentas – grafinės detalės. Pavyzdžiui, virtuvės sienelės baltos plytelės su juodo glaisto linijomis. Jos interjerui priduoda grafiškumo, kuris tęsiasi ir kitose interjero zonose. Linijos taip pat atsikartoja stiklinėse duryse juodais rėmais, vonios spintelėse ir pan. Dizainerė taipogi išskiria miegamojo grafiškų beržų motyvų tapetus, kurie pasak jos, buvo meilė iš pirmo žvilgsnio.

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis