Mažos erdvės: dizaino sprendimai

Jei gyvenate nedideliame bute arba tiesiog ieškote idėjų, kaip įrengti ankštą vonios kambarį, pasinaudokite mažų erdvių dizaino gudrybėmis. Šiais laikais brangiai mokame už kiekvieną kvadratinį metrą, todėl ne visi galime sau leisti įsigyti norimo dydžio būstą.

Žinoma, sąvoka „mažas“ yra reliatyvi ir priklauso nuo daugybės dalykų, pavyzdžiui, kiek kvadratinių metrų tenka vienam žmogui, koks yra buto išplanavimas, kaip išdėstyti baldai. Jei gyvenate nedideliame bute arba jūsų kambariai maži, nepamirškite, kad mažos erdvės turi savų privalumų. Vienas jų - ekonomiškumas: mažiau pinigų išleidžiama komunaliniams mokesčiams, greičiau susitvarkoma.

Mažų erdvių dizaino pagrindai

Du pagrindiniai mažu erdvių dizaino komponentai - lankstumas ir įvairiapusiškumas. Prisiminkite kompaktišką automobilio, valties ar lėktuvo interjerą ir įsivaizduokite, kad vairuojate nedidelį savo kambarį. Kad būtų išnaudotos visos mažos erdvės galimybės, būtina kontrolė ir tvarka. Svarbiausia - savo erdvėje sugebėti efektyviai gyventi.

Vietoj to, kad ieškotumėte trūkumų, pabandykite rasti privalumų. Maksimaliai pabrėžkite mažoms erdvėms būdingą jaukumą, saugumo ir intymumo pojūčius, žavesį ir funkcionalumą. Jei gyvenate name, išnaudokite palėpės erdvę.

Neabejotinai svarbus interjero dizaino komponentas yra planavimas, o mažose erdvėse jis tampa dar svarbesnis. Pasiimkite rašiklį bei popieriaus lapą ir ne tik nusibraižykite išplanavimą, bet ir pasidarykite svarbiausių dalykų sąrašą. Gerai apgalvokite kambario panaudojimo galimybes, reikalavimus baldams, apmąstykite, kur susidėsite daiktus.

Nepamirškite ir asmeninių pomėgių. Apsvarstykite biudžetą, nuspręskite, kiek pinigų galite skirti, kaip ateityje gali keistis jūsų gyvenimas, kiek laiko planuojate čia gyventi. Jei prieš pradėdami įrenginėti mažą erdvę gerai apgalvosite šiuos aspektus, nereikės gailėtis ir perdarinėti vėliau.

Struktūriniai elementai

Jei galite skirti tam pinigų, nepasigailėsite įgyvendinę keletą gana paprastų struktūrinių pokyčių, kurie namus ar kambarį akimirksniu pavers erdvesniais.

* Taupykite grindų plotą, išnaudodami sienas. Įsigykite kabinamas, o ne ant žemės statomas knygų lentynas, išnaudokite nišas susidėti daiktams. Taip padidinsite kambario funkcionalumą ir sutaupysite grindų ploto.

* Atkreipkite dėmesį duris. Pakeitus ar pašalinus duris, mažos erdvės tampa šviesesnes. Atidaromas/uždaromas duris galite pakeisti stumdomomis arba įstatyti stiklines duris. Kartais galima išsiversti ir be jų.

* Įrenkite dar vieną lygį. Norite papildomos erdvės? Pusę kambario galite paskirti antrojo lygio suformavimui. Pavyzdžiui, įsigykite lovą su kopetėlėmis - po ja galėsite įsirengti darbo stalą ir pan.

* Pašalinkite visą ar dalį sienos. Iškirskite ertmę kambarius skiriančioje sienoje arba visiškai pašalinkite sieną.

* Išnaudokite erdvę spintose. Kuo kompaktiškiau išnaudota ši erdvė, tuo daugiau daiktų sutalpinsite ir turėsite daugiau vietos.

* Pagalvokite, gal verta įrengti stumdomas sieneles. Taip akimirksniu dalį kambario galite paversti svečių kambariu ar biuru. Be to, suderinsite atviresnės erdvės ir privatumo poreikius.

* Pakelkite galvą. Lubos - mažiausiai išnaudojama būsto erdvė. Dekoratyvinius akcentus galite ne sudėti į lentynas, o sukabinti, o ties lubomis įrengti spinteles.

Šviesa ir apšvietimas

Kambarys atrodys daug erdvesnis, jei į jį pateks pakankamai šviesos. Šiam pojūčiui sukurti reikia nedidelių pakeitimų. Pagalvokite apie medžiagas, iš kurių pagaminti jūsų baldai ir puošybos elementai. Metalas, stiklas, lakuota mediena ir oda gerai atspindi šviesą ir suteikia šviesos pojūtį. Akcentuokite langus, kad akys kryptų į erdves už jo. Ant sienos, esančios priešais langą, pakabinkite veidrodį, kad jis atspindėtų šviesą bei vaizdą kitoje pusėje. Jei kambaryje langų nėra, pakabinę veidrodį galite sukurti jo iliuziją.

Mažose erdvėse netinka vienas ant lubų kabinamas šviestuvas, nes optiškai priartėja sienos. Vietoj to netoli sienų įrenkite keletą šviesos šaltinių. Kad išvengtumėte įkyrios šviesos, kūrybingai pridenkite šviesos šaltinius, pavyzdžiui, rinkitės šviestuvus su gaubtais, įsukite silpnesnes lemputes.

Baldai ir daiktų patalpinimas

Įrenginėdami mažas erdves, rinkitės kompaktiškus baldus. Erdvės dydis turi derėti prie baldų ir kitų elementų dydžio. Pirkdami baldus, atkreipkite dėmesį į universalumą. Pavyzdžiui, mažame valgomajame aplink stalą geriau statyti suoliukus, nes ant jų galima susodinti daug žmonių, bet jie užima mažiau vietos nei atskiros kėdės. Mažose erdvėse baldai turi būti funkcionalesni nei didelėse.

Dideliu galvosūkiu dažnai tampa tai, kur sutalpinti visus daiktus, todėl praverčia kūrybingi sprendimai. Daiktų prigrūstas kambarys visada atrodo daug mažesnis. Deja, mažose erdvėse jų greitai prisikaupia. Raskite būdų, kur viską sutalpinti. Pavyzdžiui, dalį daiktų galite sudėti į medinius krepšius ir laikyti po staliuku arba įsigyti suoliukus, kurie tarnauja ir kaip spintelės.

Dekoravimas

Maža erdvė turi būti dekoruota kuo paprasčiau. Vizualinis dekoracijų vieningumas padeda išlaikyti stilių ir išvengti netvarkingo, perkrauto įvaizdžio. Detalės, baldai ir dekoracijos turi būti paprasti ir derėti tarpusavyje. Pasirinkite tinkamas spalvas:

* Paviršius dažykite blizgesniais dažais, kad geriau atsispindėtų šviesa.

* Ryškesne spalva dažykite tik vieną sieną; kitos turi likti neutralios.

* Sienų nišas, lentynų nugarėles ir erdves tarp lentynų dažykite ryškesne spalva. Taip nukreipsite dėmesį nuo kambario centro ir namai atrodys erdvesni.

* Pagrindinės kambario spalvos turėtų būti neutralios, kad vizualiai padidintų erdvę. Tamsios spalvos tegul pasitarnauja kaip akcentai.

* Mažus kambarius tinka dažyti mėlyna ar žalia spalvomis, nes jos vizualiai nutolina sienas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis