100 kv.m. butas Kaune, kuriame karaliauja šviesa

Naujai pristatytame viršutiniame – tryliktame – atnaujinto daugiabučio aukšte įrengtas erdvus butas tarsi sugeria šviesą: dideli langai neuždangstyti užuolaidomis, tad pro juos į namus srūva natūrali dienos šviesa. Skaidrumo bei erdvės atvirumo koncepciją išryškina ir interjero sprendimai – santūrus skandinaviškas minimalizmas, aiškios, išgrynintos linijos, natūralios medžiagos ir stilingi, ryškūs akcentai.

Beveik 100 m² ploto butas įrengtas viršutiniame aukšte, ant senos statybos atnaujinamo namo pristačius dar tris aukštus. Tryliktajame įsikūrusi jauna kauniečių pora kaip vieną pagrindinių savo namų privalumų įvardijo naujai pristatytą viršutinį aukštą – iš jo pro didžiulius buto langus miestas matomas kaip ant delno. Į tai buvo atsižvelgta ieškant tinkamiausių interjero sprendimų. Įsiklausiusi į šeimininkų pageidavimus interjerą projektavusi architektė Ernesta Andrė viso buto sienoms, išskyrus židinio zoną, parinko neutralią pilkšvą spalvą spalvą, išryškinančią pro stiklines išorines sienas atsiveriančius vaizdus ir pabrėžiančią šviesios, atvirtos erdvės koncepciją. Grindims pritaikytos šviesaus atspalvio medžio imitacijos PVC lentos, parinktos ne tik dėl grindų šildymo sistemos, bet ir dėl geresnio atsparumo mechaniniams pažeidimams bei drėgmei. Siekiant sukurti vientisos erdvės pojūtį jomis išklotos ir virtuvės bei prieškambario zonos grindys. Projektuodama erdvų bendrąjį kambarį, kuriame suformuotos trys viena nuo kitos tik vizualiomis priemonėmis atskirtos funkcinės zonos – svetainė, valgomasis ir darbo kampelis – architektė žaidė pagal skandinaviško stiliaus taisykles, tad pagrindinis dėmesys čia buvo skiriamas funkcionalumui ir praktiškumui, natūralioms medžiagoms, faktūroms, neperkrautoms erdvėms, šviesos efektams, o akcentai kuriami baldais ir dekoro elementais.

J. Šuminaitės nuotr.

Projektuodama apšvietimo sistemą Ernesta stengėsi, kad patalpa atrodytų jaukiai ir tamsiuoju paros metu, todėl svetainėje numatyti du toršerai: vieno jų šviesos srautą galima nukreipti norima linkme. Valgomojo ir poilsio zonose įrengti pakabinamieji šviestuvai su lakoniškais, klasikinės formos gaubtais, todėl tarpusavyje nekonkuruoja.

J. Šuminaitės nuotr.

Bendrajame kambaryje įrengtas židinys suprojektuotas taip, kad jame deganti ugnis būtų matyti iš visų trijų zonų – svetainės, valgomojo ir darbo kambario. Centrinė židinio siena, kaip viso buto ašis, išryškinta tamsesnio tono dažais.

J. Šuminaitės nuotr.

Šeimininkų pageidauta didelė darbo zona suformuota bendrajame kambaryje, palei didžiulį langą. Architektė pasakojo nenorėjusi užgožti šviesos masyviais baldais, tad lakoniško dizaino ąžuolinis darbo stalas buvo „pakabintas“ palei langą.

J. Šuminaitės nuotr.

Interjerą pagyvina ryškūs akcentai – spalvingos modernaus geometrinio rašto darbo kėdės, prie jų spalviškai derantis žaismingas sieninis laikrodis.

Virtuvė įrengta atskirame kambaryje greta svetainės, tačiau ji nėra visiškai atskirta nuo bendrosios erdvės – į šią patalpą galima patekti per atvirą perėjimą. Interjero autorė pasakojo virtuvę projektavusi mėgstantiems gaminti žmonėms, tad, nors patalpa palyginti nedidelė, čia viskas apgalvota iki smulkmenų: palei vieną sieną sumontuota spintų konstrukcija, kurioje įrengta visa reikalinga buitinė technika, taip pat numatyta vietos įvairiems reikmenims susidėti, spintelių eilė tęsiasi ir palei kitą sieną, o darbastalis juosia kone visą virtuvės patalpą, tad vietos maistui gaminti netrūksta.

J. Šuminaitės nuotr.

Praktiškas sprendimas
Palei didelį virtuvės langą suprojektuotas lakoniškas, vaizdo neužgožiantis stalviršis, pakartojantis darbo stalo idėją. Jo paviršių galima išnaudoti ir maistui gaminti, ir pusryčiauti grožintis vaizdu pro langą. Po šiuo „kabančiu“ stalviršiu patogu pastumti kėdes, kai jos nenaudojamos, ir taip atlaisvinti vietą virtuvėje.

J. Šuminaitės nuotr.

Siekdama išsaugoti interjero vientisumo pojūtį, Ernesta virtuvės baldų fasadams gaminti parinko beveik baltas plokštes, o prie jų priderino šviesaus atspalvio medžio faktūros stalviršius.

Projektuojant naujai pastatyto buto interjerą nebuvo apsieita be erdvių korekcijų. Siekiant sukurti patogią gyventi, vientisą ir atvirą erdvę, buvo maksimaliai sumažintas koridorius, o vietoj jo padidintas vonios kambarys. Be to, norėdama, kad skandinaviškos interjero koncepcijos netrikdytų daiktais apkrautos erdvės, Ernesta suprojektavo dvi drabužines: viena buvo įrengta atskyrus dalį svečių kambario, kita – mažesnė – prie miegamojo. Į abu šiuos kambarius patekti galima iš prieškambario, o įėjimas į šeimininkų miegamąjį numatytas iš atviros darbo zonos. Interjerą projektavusi architektė miegamajame norėjo sukurti šiek tiek pritemdytą, intymesnę atmosferą, todėl pagrindinei sienai dažyti parinko keliais tonais tamsesnius dažus, prie jos priderino juodu minkštu gobelenu aptrauktą lovą bei lino ir medvilnės naktines užuolaidas – jas šeimininkė parsivežė iš „Grand Bazar“ turgaus Stambule. Interjerui gyvybingumo suteikia spalvingi akcentai – ryškiaspalviais augaliniais raštais marginta kėdė prie kosmetinio stalelio ir prie jos derantis gamtos motyvų paveikslas virš lovos.

J. Šuminaitės nuotr.
J. Šuminaitės nuotr.

Kurdama namus jaunai šeimai architektė natūraliai šviesų interjerą norėjo pagyvinti žaismingomis detalėmis ir spalvomis, kiekvienai patalpai ar zonai suteikti savitumo ir modernumo prieskonį.

J. Šuminaitės nuotr.

Vonios kambario apdailai naudojamas natūralus akmuo suteikia jaukumo ir šilumos pojūtį. Grindims iškloti parinktos skirtingų atspalvių „surūdijusio“ skalūno plytelės, patalpai suteikiančios ekstravagantiškumo, dušo zona išklijuota juoda skalūno mozaika, o sienos dekoruotos šviesaus pastelinio atspalvio akmens plytelėmis. Praustuvas ir virš jos esančios spintelės įmontuotos į nišą – taip maksimaliai išnaudojama vonios kambario erdvė.

Projekto autorė – architektė Ernesta Andrė, ernesta.andre@gmail.com.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis