Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.

John Steinbeck yra garsus amerikiečių rašytojas, Nobelio literatūros premijos laureatas, kurio knyga „Rūstybės kekės“ laimėjo prestižinę Politzerio premiją. Nors šis rašytojas didžiąją savo gyvenimo dalį nugyveno Kalifornijoje, paskutines savo dienas jis praleido Niujorke. Būtent paskutinieji šio neapsakomai talentingo žmogaus namai šiandien yra parduodami už 4 mln. eurų.


Buvę J. Steinbeck namai yra įsikūrę viename iš Niujorko dangoraižių, 72-joje gatvėje, 34-tame pastato aukšte. Čia jis nugyveno savo paskutiniuosius gyvenimo metus su žmona Elaine Anderson, kuri po rašytojo mirties čia gyveno iki 2003 metų.


Nauji buto šeimininkai šią erdvę visiškai atnaujino: pakeitė langus, duris, grindis, sienų apdailą. Jie taip pat gerokai praplėtė buvusį rašytojo būstą, dabar jis yra dalis milžiniškos rezidencijos (su 6 miegamaisiais ir 6 vonios zonomis). Po J. Steinbeck žmonos mirties kardinaliai pasikeitė ne tik buto išplanavimas bei interjeras, bet ir vaizdas pro langą (dabar per būsto langus yra matyti įspūdingi nauji pastatai, kurie garsina Niujorko vardą).Vienintelė būsto erdvė, kurios nauji namų savininkai stengėsi per daug nepakeisti – rašytojo darbo kambarys. Čia yra paliktas tikras J. Steinbeck rašymo stalas, ant kurio gimė paskutiniai jo darbai. Taip pat jie išsaugojo plakatus bei užrašus, kurie kabojo ant sienų dar esant gyvam rašytojui.


Interjere yra keletas itin akį patraukiančių detalių. Viena iš jų – per visą prieškambarį nusitęsusi tigramedžio, kuris išsiskiria savo ypatingu raštu, spinta. Vonios kambaryje panaudoti prabangūs marmuriniai stalviršiai. Taip pat padarytas įdomus valgomojo sprendimas – trys atskiros valgymui skirtos zonos (pusryčių baras, paprastas valgomasis ir vieta ištaigioms vakarienėms).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis